Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 13

  • 45 358
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 562
 rossonera, толкова интересно разказваш за приключенията на Юта, че и на мен ми се прииска да ги гледам.Качват ли ги някъде тези епизоди и ако не е нахално от моя страна, можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги тегля Thinking Hug?

Аз си изгледах Queen In Hyun’s Man и тъкмо си мислех, че Ким Бун До ще си остане в миналото и че пак ще има раздяла и нещастна любов, но той взе, че се върна.Така че края беше хубав, без трупове и раздели. Wink

Снощи си изгледах и един корейски трилър - "Бестселър", много ми хареса, през цялото време ме държа в напрежение.
Скрит текст:
С две думи - разказва се за една писателка на бестселъри,  обвинена в плагиатство за последния си роман, която изпада за две години в творческа криза. Брака и също е почти пред разпад. За да преодолее всичко това, тя решева да отиде в малко село и там да пише нов роман.Настанена е в отдалечена от селото къща, където в миналото там е извършено престъпление. Но стига толкова съм разказвала.Ако на някой му хареса, сам ще види за какво точно иде реч Laughing.

Сега си свалих 10 епизод на    Kaeru no Oujo-sama , продължавам упорито да го гледам без субтитри.Наистина много съжалявам, че на толкова японски сериали превода се бави много.
Остана ми и последната серия на Concerto, който днес трябва да привърша.6o6ul4o, напълно съм съгласна с твоето мнение и пак ти благодаря  , че отново се насладих на играта на Кимура Такуя Hug.

И не мога да се въздържа да не ви покажа едно много чаровно момче, което някои гледаме в "Джентълмените", пък макар и за сега за кратко. Two Hearts

Скрит текст:

# 31
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Не е нахално изобщо. Още в първият си пост, когато започнах да описвам "Приключенията на Юта Тамамори в кухнята", написах и къде да откривате епизодите, ако проявите интерес.

Ето тук е информацията.

# 32
  • Мнения: 6 747
С последните снимки rossonera ще е доволна  Grinning.

Снощи доизгледах последните 2 серии на Love Again. Корейците до край останаха верни на японската версия и наистина мисля, че са се справили добре. Хем всичко беше горе-долу същото, хем си имаше корейски привкус. Доволна съм, че го изгледах, но съжалявам, че беше без превод.


Другото, което гледам Princess Ja Myung също е приятно филмче. Само, че Борджии, Медичи и разни други европейски кралски фамилии, известни с любовта си към отровите и смесените бракове... ряпа да ядат  Dizzy Face. Някои серии тук могат да се ползват като "Ръководство на любителя-отровител" Crazy. И ако трябва да опиша с няколко думи съдържанието, макар че не съм го догледала до края все още, ще е....
Скрит текст:
Двама мъже си го мерят на кой му е по-голям (с извинение за не особено приличния израз smihesorry), докато две усойници ги манипулират и ги въртят на малките си пръстчета с лъжи и интриги. А тези уж "велики крале" и "непобедими воини" си траят и се държат като последните "льольовци".

# 33
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
О, да! Аз сега го видях. Прочетох, но помислих, че става дума за друг от сериала и изобщо не отворих спойлера. Гледах в този момент и едно японче и явно съм отцепила и не съм разбрала изобщо за кой става дума. Добре, че 2в1 ме спомена. Наистина съм доволна.
Синята ми китара... Това ме подсети, че скоро трябва да качат 7-ми епизод.

Видях преди малко, че вече са превели на английски първи епизод на 4-ри серийната дорама Renai Kentei (2012). Споменавах ви за нея, първи епизод е с Коджи Сето и именно той е преведен. Може да се открие в d-addicts, ако някой иска да види Коджи. Ще изчакам чинно и превода на втора серия, защото в нея главен герой е Такуми Сайто и точно втора серия ми допадна на мен.
Трета серия на Renai Kentei (2012) ще бъде излъчена утре по NHK BS Premium.

# 34
  • Мнения: 136
Споменавах ви за нея, първи епизод е с Коджи Сето и именно той е преведен. Може да се открие в d-addicts, ако някой иска да види Коджи.

Някой не пропуска Коджи  Peace
Благодаря за информацията  Hug

# 35
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Изгледах току-що по Nihon TV 10-ти епизод на Shiritsu Bakaleya Koukou. Сериалчето закъса много здраво за мен и ме изгуби като фен, тъй като от начало гледам епизодите пряко по Nihon TV, все още им хвърлям по едно око, докато правя нещо друго (днес готвех). Това, което видях преди малко мога да го опиша като много... любовно.
От бойно и действено сериалче се превърна в любовна бозантика. Точно от това се страхувах най-много.

Скрит текст:
Тацуя най-после разбра (брейй, проумя и той, бе!), че Тецуя е влюбен във Фумие. Ма то един любовен триъгълник, четириъгълник, ама то болни от любовна мъка. И отново препълнен с клишета епизод, а ЗЛОТО все ще се появи изведнъж от някъде (под Зло разбирайте - някоя скучаеща училищна банда, която иска да се поизтупа с нашите герои)! Охх, майко мила, идваше ми да ги замеря с кайма и ориз (пълнех тиквички). Имахме и драма на финал, Тацуя пострада...

Имаше толкова добра идея това сериалче с тези действени и бойни момчета, а превърнаха идеята в едно ... нищо. На 3-та серия момчетата забравиха, че се борят за името на училището си, че са независими, че никой не може да им налага правила. Жалко, имах друго очаквания при изпълнението, но след 4-та серия започна мъката ми. Точно този тип японски училищни дорами не харесвам от японците. Стартират с отлична идея, а изпълнението е ... не е за говорене.

Днес японците качиха самостоятелния албум на Ацуко Маеда - Kimi wa Boku da (2012), който предстои да излезе на 20-ти (винаги обаче го правят няколко дни по-рано). Свалих го и го изслушах. Втората песен в албума е Migikata, която е финална към Shiritsu Bakaleya Koukou. Албума макар и поп страшно ми хареса. Изслушах го днес целия и съм много доволна от любимата си Ацуко. Само аплаузи от мен за нея, щом ме накара да харесам поп-албум.

# 36
  • София
  • Мнения: 562
rossonera, благодаря, намерих ги в D-Addicts и сега си тегля последните три епизода Hug!

 А седми епизод е вече на лице, свален и сега ще се наслаждавам на хубави мъже smile3534!

# 37
  • Мнения: 174
Как сте дами? Аз минавам набързо само, за да споделя един виц, който научих от този филм от Хонконг, който бих определила по-скоро като вид пародия, но не липсваха и красиви моменти с бойни сцени. Simple Smile Надяваам се всички да са пълнолетни тук.  Mr. Green

Скрит текст:
Единият от героите (много известен имперски агент) е в едно корито с китайска жрица на любовта, с две думи, уж се къпят. Чудят се на каква игра да играят и тя му казва (карам на спомен):
- Искаш ли да играем на главоблъсканица?
- Аз съм имперски агент. Знаеш ли какви сложни главоблъсканици решавам?
- Ще те тествам.
- Добре.
- Жената има два горни и два долни крайника. Колко крайника има мъжа?
- Пет.
- Правилно. А, колко крайника имат мъжа и жената заедно?
- Девет.
- Не.
- Когато правят любов ли?
- Да.
- Осем.
- Не, не са осем. Имат девет крайника и след това осем, девет, осем, девет, осем...
Има и отговор на мъжа, можете ли да познаете, какво каза той?  Laughing

# 38
  • Мнения: 9 188
didkapan,много съм нещастна. Гледам "The Holy Pearl" (цели два епизода и половина) и Белокоско още не се е повил. Cry
За съвсем в началото - става.Дори мога да кажа,че ми хареса. Прехвърляне от бъдещето в миналото, война между богове, дракон, магии, артефакти, любовна история, хубава музика. Действието  се развива бързичко и дават отговор на въпроси,които си задаваш,вероятно защото изясняват историята и още не са разгърнали интригата Mr. Green Далновидна главна,която окраде  кралския дворец (като в приказките взе каквото може да носи),защото всичко  в бъдещето ще бъде с археологическа стойност Laughing
Харесва ми.

П.П.
Искаше ми се да напиша един дълъг пост,но  Blush успях да го  докарам само до пет реда и три емотикона.

# 39
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
2в1, пиши ми във фен-клуба на Kim Min Jong! Може и сама да си членувам там, но край - завладяме и се усещам, че гледам само и предимно заради него "Джентълмените". За пореден път съм възхитена и от играта на младата актриса Yoon Jin Ye, която слага в малкия си джоб главната героиня, която продължава да е все така силно отнесена от вихъра и да се държи като 12-годишна ученичка.

"Синята китара" е радост за мен с всяко дори и кратко присъствие в епизодите.

Шоши-сан, Mr. Butterfly a.k.a Nabi (2003) с Kim Min Jong така и не се свали. Няма кой да отдава... За съжаление не успях да го видя. Сетих се сега да ти кажа като заговорих за него.

Изказах се за Kim Min Jong и в стил Винету и Ташунко Сапа: "Аз казах: Хау!"

# 40
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Mr. Butterfly a.k.a Nabi (2003) не го намерих за мен. Хм след липсата на качен    Hayami-san to Yobareru Hi 11/sp сега не намирам и Mou Ichido Kimi ni, Propose Episode 9 за мен  Thinking. Удариха го на отпуски нещо качващите. От яд ще изгледам A Gentleman’s Dignity Ep 7 сега  Crossing Arms.

# 41
  • Мнения: 174
didkapan,много съм нещастна. Гледам "The Holy Pearl" (цели два епизода и половина) и Белокоско още не се е повил. Cry
За съвсем в началото - става.Дори мога да кажа,че ми хареса. Прехвърляне от бъдещето в миналото, война между богове, дракон, магии, артефакти, любовна история, хубава музика. Действието  се развива бързичко и дават отговор на въпроси,които си задаваш,вероятно защото изясняват историята и още не са разгърнали интригата Mr. Green Далновидна главна,която окраде  кралския дворец (като в приказките взе каквото може да носи),защото всичко  в бъдещето ще бъде с археологическа стойност Laughing
Харесва ми.

П.П.
Искаше ми се да напиша един дълъг пост,но  Blush успях да го  докарам само до пет реда и три емотикона.


Аз колкото и да се борих започнах да го гледам лека-полека. Белокоско се появява към средата на 4-ти епизод. По-нататък след една битка обвинява брат си как може да се влюби в смъртна, че тези чувства които изпитва са го погубили... А, брат му, на свой ред, му пожела да ги изпита и той някой ден. И естествено скоро след това... Ох, няма да преразказвам, но ми харесва. Само дето тези изскачащи пищящи демони са ми малко смешни, но това да му е кусура засега.
Изгледах снощи Aragami и съм със смесени чувства, целият филм е от 2-ма герои, един второстепенен и в началото един, който бих нарекла статист - общо 4-ма души. Като се замислиш дълбоко, ама наистина дълбоко, ще откриеш и дълбокият философски смисъл, например как съвсем обикновени неща за едни са мечти за други (демонът мечтаеше да спи и да сънува). Филмът беше изпълнен със символизъм, но не е шедьовър.

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 01:18 от didkapan

# 42
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Ohayouuuuuu!

Днес искам да отбележа рожденият ден на любимото си Arashi-момче. Нино става на 29-ет години (не е за вярване с неговото излъчване)! Да е жив и здрав и да продължава все така с невероятните си екранни превъплащения (певческите му съм категорична - пропускам ги), които винаги ме докосват като зрител и ме карат да бъда съпричастна.
Изживях с него всеки един миг в Freeter Ie o Kau (2010)! Сериалче от японците, което никога няма да спра на хваля. Едното от най-любимите и толкова човешки заглавия.

Единственият случай при, който съм плакала, но от възхищение от всичко, което виждам бе именно с Нино в Door To Door (2009). Нямаше за мен трагедия в този филм, а една възхвала на живота, на борбата, която водим с него и търсим своето място под слънцето, въпреки че сме различни. Плакала съм от радост, какви емоции само... Никога няма да го забравя. Шоши-сан, горещо ти препоръчвам този филм (а и на всички, които не са го гледали)! Дори мисля, че има превод на български.
Мисля, че ще го оцениш подобаващо, защото е филм от нашата кръвна група.

Otanjoubi Omedetou, Nino!



Този хубостник пък го пускам бонус, да му се радвате. Днес ме изненадаха с нова негова фотосесия... Нали е всеобщ любимец тук.

# 43
  • София
  • Мнения: 562
И от мен  newsm59 newsm38 на Ninomiya Kazunari , да е жив и здрав! Наистина не му личи, че става на 29 години Wink!Много е чаровен Two Hearts.

 

# 44
  • Мнения: 9 188
  cook за Нино

didkapan,смешни или не няма как да разберем дали са демони,ако преди това не ги материализират по смешния начин и не подскачат малко.Така нагледно ни казват,че сега ще ни открехнат за малко демонично развитие LaughingРеално външно не се различват много от останалите.
Вероятно не са им стигнали парички за по-добри ефекти,ако си спомняш когато главната посети гроба на жрицата на която прилича и там декорите и ефектите не бяха най-добрите, но на накити го догарват.Ставам разногледа като ги гледам Mr. Green
Ама и главната е леко пищяща и лигава,но пък колко бързо се ориентира и разбра къде е и какво става,че и как.
Смешно ми беше като обясняваше на медальона,че иска да срещне млад,богат и необвързан,а после когато желанието и беше изпълнено(все пак крал,млад,богат и определено необвързан),че се случва 3500 год. в миналото.Или като разглеждаше и повтаряше това е артефакт, ще го занеса на татко,ще бъдем богати и когато бягаше беше взела каквото може JoyПрактично момиче.

И да не пропусна  Hug благодарско,че го спомена.Разтоварващ е.

Общи условия

Активация на акаунт