Покажете си детските стаи - тема 16

  • 81 035
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 692
Привет у и новата тема Flutter

# 46
  • Мнения: 1 035
запис и аз да ви следя.
ние още сме в началото... тепърва къртим, че имаше едни зидани "шкафове" от предишните собственици и е лудница. скоро ще сменим вратопрозореца, и се почва- изолация, ламинат, латекс, обзавеждане... та ми е далече още от главата, но ми е интересно да зяпам вашите стаи и да събирам идеи Simple Smile
разположението ни е като на тази стая и си мисля за същите мебели. само дето ми липсва един голям гардероб, и ние нямаме комин до прозореца...


МОЛЯ мацката чиято детска показвам, да ми пише на ЛС кви парички им е струвала Rolling Eyes
а цветовата комбинация мисля да е тази- http://debka.snimka.bg/architecture/noviyat-ni-dom.684383.27568767

# 47
  • Мнения: 12
Шунка, аз первази знам какво е, имах предвид да покажат конкретните, за които говорят, защото в БГ трудно се намират дървени широки первази. В чужбина са нещо обичайно, но при нас масово са навлезли ПВЦтата и онези тънките дървени с триъгълен(почти) профил. За това ми стана интересно какви са, от къде са ги купили и т.н.
 
Спунк, зеленото, което ти си показала наистина е много приятно и е може би най-любимия ми цвят Heart Eyes но няма нищо общо и с двете зелени, които са на проекта на Yanina. Поне на моя монитор така изглеждат нещата Wink

И да ви се оплача, днес получих ценовата оферта за детската стая - с врати от МДФ: 6909лв Shocked, с всичко от ПДЧ : 4483лв  #Crazy , което автоматично ни превключва към режим "Направи си сам"  Mr. Green Лошото е, че сега пак ще падне едно смятане и пресмятане, ама поне ще си струва Laughing

Iv4i_79 искам да те попитам, за коя фирма става/сигурно е станало на въпрос по напред, но не можах да разбера/ да знам да не си поръчвам при тях. Наистина много завишена е цената. И още ...този проект на детската сама ли си го правила и с каква програма? Благодаря ти и успех в обзавеждането на детската.

# 48
  • на североизток
  • Мнения: 460
mery_poppins1, най-малко пък съм имала предвид да те засегна с нещо. Имам предвид, че такива фирми по принцип няма - да работят качествено и евтино Mr. Green Явно вие сте уцелии джакпота. Затова казах, че може би материалите са по-евтини, но явно самата фирма си начислява по-малко печалба. Обикновено правилото е колкото струват материалите, толкова взимат и за труд, и то без да се има предвид, че те примерно купуват тези материали на едро на едни други цени, т.е. надценките стават много. А пък и ако самата фирма има претенции, че е нещо по-специално от другите(както е в моя случай), то тогава май цената става тройна(както в моя случай) Laughing

Slance82, мисля, че няма  да е много коректно да споменавам името на фирмата, защото те са си преценили, че ще работят на такива цени и който иска си купува, който няма възможност отива другаде. Свободен пазар сме Simple Smile Както и преди казах, проекта го правиха те, на не знам каква програма, а рисунките са мои на Paint. Но иначе всеки един детайл аз съм казала как да бъде, т.е. идеята е изцяло моя. Разбира се аз пък съм черпила идеи от тази тема и от множество снимки от нета.
Ако много държиш, ще ти пиша на лични.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
  bouquet

# 50
  • Мнения: 1 321
Запис и от мен.Много полезна темичка.Предстои ми обзавеждане на детската и ще ви наблюдавам за идейки.  bouquet

# 51
  • Мнения: 76
Wooow, момичета, какви са тези цени, които пишете... Онзи ден разбрах, че бюрото, секцийката, леглото,раклата и плоскостите за една ниша (нещо като мини гардеробче) ще струва около 850 лв.  След около 10 дена ще е готово и монтирано всичко,ще се похваля ест със снимки. Сега, със сигурност цената, която ни е дал майстора е занижена, защото обзаведе цялата ни къща, на свеки и на дъщеря и, препоръчахме го на сестра ми и на други, но и 1000 лв. да беше казал, пак ми се струва нормална цена, на фона на 4000 лв. по-горе... Rolling Eyes

# 52
  • Варна
  • Мнения: 616
Момичета,

имам нужда от съвет. На малката в стаята има гипсокартон, който е сложен със скос. Съответно изглежда ето така прозореца и


Как да сложа перде на това чудо, без да изглежда криво  newsm78

# 53
# 54
  • Мнения: 4 369
Wooow, момичета, какви са тези цени, които пишете... Онзи ден разбрах, че бюрото, секцийката, леглото,раклата и плоскостите за една ниша (нещо като мини гардеробче) ще струва около 850 лв.  След около 10 дена ще е готово и монтирано всичко,ще се похваля ест със снимки. Сега, със сигурност цената, която ни е дал майстора е занижена, защото обзаведе цялата ни къща, на свеки и на дъщеря и, препоръчахме го на сестра ми и на други, но и 1000 лв. да беше казал, пак ми се струва нормална цена, на фона на 4000 лв. по-горе... Rolling Eyes

Да, и ние поради същите причини ползваме отстъпка, но в рамките на 10 %.
Днес говорих с една приятелка, та тя ми каза,че са поръчали готови модули от известна на бълг. пазар фирма .Почти същата конфигурация като нашата, заедно с матраците и подматр. рамки . За това, че са платили кеш са им направили 30 % отстъпка и окончателната цена е 1180 лв.
Ние не сме купили още матраците и подматр. рамки.С тях и нашата детска стая ще излезе около 1200 лв.
mishelin , труден ти е казуса  Thinking. Само тавана ли е  наклонен, прозореца успореден ли е  на пода? Иначе и нашата стая е в люляково, но една идея по-наситен цвят от вашия  Peace
Днес купих пердетата и завесите.До 2-3 дни смятам да ги ушия.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Да ви нагледам Mr. Green

# 56
  • на североизток
  • Мнения: 460
Слагаш релсата на тавана и подравняваш долу пердето според радиатора, т.е. самото перде само по себе си ще е криво, но като го закачиш няма да личи Grinning И още, гледай самото перде да няма някакви фигури и шарки, райета и картинки, които да издават номера Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 11 703
Момичета,а на какви матраци сте се спрели?Моля препоръчайте.

# 58
  • Добрич
  • Мнения: 22
Запис и от мен в новата тема. Ние сме на финала с детската стая, след 2 дни ще ни монтират последните модулчета и се хващам да я подреждам. Най-ми е тъпо, че ще си получа спалното бельо и пердетата чак през юли, че те са ми цветните акценти най-вече, но няма значение. Стаята стана много светла и уютна.
Като цена ни излязоха двете легла, трикрилен гардероб, скрин, бюро и етажерка за книги около 2300 лв. без подматрачни рамки и матраци.
За матрак се спряхме на Магнифлекс Магни за основните легла и Джуниър за допълнителното легло.
Аз също се оглеждам за преграда за леглото на малкото, ще се радвам ако имате изпитан вариант да споделите.  Peace

# 59
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
..Как да сложа перде на това чудо, без да изглежда криво  newsm78

Пердетата създават повече уют, но пък - няма ли да е по-добре в случая щора? От този тип, например. За нашата детска съм се спряла на такива, както и навсякъде в къщата - прозорците ни 'не носят' на пердета. Всъщност... детската е в проект все още: обитателят й е бебе и засега при нас..  Laughing
Обмислям в какъв цвят да е бъдещата му стая. Иска ми се да е свежо и слънчево и засега ми се върти жълто, оранжево, червено в главата - нищо, че е за момченце..

Черпя идеи от темата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт