Как се хваща смок?

  • 20 864
  • 71
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 559
Това ми е въпросът, хванахме го, след като упорито се препичаше в двора ни в продължение на две седмици, а уж били страхливи. Решихме да го пуснем някъде, нали змия не се убива  Crazy и по пътя се измъкна. Сега е в колата. 

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
 Laughing Laughing Laughing Отиваш на избрана поляна, разтваряш вратите и заставаш тихо отдалече да дебнеш смока да изпълзи сам. Обаче откачи акумулатора, за да запали после.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 559
Лошото е, че никой не иска да кара колата.  hahaha Едва я върнахме пак обратно и сега е пак пред  къщи. Така че, ако реши да излезе доброволно, пак ще ми се мотае из краката  Sick

# 3
  • Мнения: 86
А защо не се убива змия? Какво е поверието?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Да ти кажа едно - колата ти не е херметически затворена и смока може отдаааааавна да си е дал газ през някоя дупка. Пък ти го търси. Помисли от тази гледна точка.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Виж ето тук,ако имаш търпение да чакаш за доставка
http://vrediteli.org/zmii.html
Знам и други два метода:
ако имате селска котка пусни я в колата,поне нашите на село дежурно ловеха смоци и си играеха с тях  Crazy
знам ,че и от тютюнев дим бягат,ама не си представям ,кой ще е този куражлия да пуши в колата ви,с мисълта ,че нещо студено и пълзящо може да му е в краката.
Съчувствам ти,за мен отровни/неотровни змиите са си напаст и направо тръпки ме побиват.Изпитвам голям ужас от тях.
А иначе с кой акъл решихте да я транспортирате в колата  Laughing не можеше ли пеш и надалеко да я пуснете.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 559
Решихме на далеч 'щот да не се върне  Joy Така каза Мъжът в къщата  Joy
Моя пък беше идеята  ooooh! да не я убиваме, прочетох го някъде, след като търсих инфо, когато се появи преди 2 седмици. Някакво суеверие, че е господаря на къщата и т.н.
Това за котката е вариант, съседите имат, обаче да не и направи нещо. Ние имаме йоркшир и аз се притеснявах и за него.
Янтра не ме успокояваш много, аз държа да я видя как се изнизва, иначе там не се качвам.  Naughty
Работник на мъжа ми кара колата обратно и без малко да го захапе, свила се на кълбо в краката му.   Twisted Evil
Отивам на проверка, мъжката част е навън и дебне.

# 7
  • Мнения: 15 619
Тук е обсъждан проблема. Има и съвети.
http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t96612.html

П.П. Ама след като го прочетох, май повече се смях, отколкото да повярвам на някой акъл... Grinning може би сярата ако е достатъчно миризлива... Thinking

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 20:23 от luna

# 8
  • Мнения: 140
с четал и му затискаш главата Laughing иначе съм сигурен,че и с пръчка ще стане ,ако го удряте Mr. Green

# 9
  • Мнения: 448
Хващаш го с ръка и толкоз. Вий пък от един смок, или поне мъжа ти. Не знаех, че има такива дето се боят един смотан смок да хванат. Не се обиждай, ама не вярвам какво чета. Пусни един таралеж в колата Mr. Green

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
първо таралежа,
после лисицата,
после ловец и
накрая реката.

# 11
  • Мнения: 654
Вашия смок сигурно е малък,как го хванахте ?
Нашия го удари машината за косене,беше дълъг около 1.80.
Човека дето косеше каза,че не е страшен, защото бил воднист,но плашел с размера си.

# 12
  • Мнения: 448
Отровните змии се познават много лесно и не могат да се объркат с не отровните по никакъв начин. Главата е много по различна и квадратна, заради местата в които прибират Зъбите си. Не отровните имат яйцевидна и обла глава, отровните имат по квадратна и ръбеста. Смока е безобиден, хапе, но е опасно колкото да те ухапе малко коте. Ако има зараза в слюнката или подобно. Но ако се хване зад главата е безопасен. Хваща се като се затисне с пръчка с чатал или за опашката с протегната на пред ръка. Аз не бих се колебал, защото не хапят така често като отровните.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 559
С ръка го хванахме, обаче на открито, а така е лесно. И не е много малък, може би около 1,50. А имам две деца и не ми се правят опити, стига ми да ги изплаше. Или да нападне стражарчето йоркшир.
2pac той смока, че е смотан, смотан е. Аз на открито проблем с него нямам. Въпросът е, че е в колата или ако ми влезе в къщата, със сигурност ще ми стане некомфортно. Пък и аз от клавиатурата колко съм силна, ако знаеш... Не е въпросът кой от какво се бои, ухапването не е опасно, "неприятни" са инфекциите, които следват. Конкретно по въпроса, ще се разочаровам сериозно, ако установя, че мъжът разсъждава като теб и все още не е излязъл от възрастта, когато обичате да си ги "мерите"   Peace Надявам се и ти не се обиждаш?!

Labrador сега се сетих, като споменаваш реката, наблизо е суходолското "езеро"  Thinking

Може би трябва да перифразирам, как да го накараме да излезе от колата, че вие леко се отклонихте от темата.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 448
Аз ако видя смок, ще се уплаша много. Ще си кажа толкова искам да го хапна на жар, но ако има паразити. Трябва много внимателно да го одера и да отделя, червата. Но пак не бих. Виж ако ми падне един питомен питон... Ммммммм  chef А сериозно, не вярвам да има мъж който да не може да хване смок, без да се налага да си мери... преди това. То това ни е вродено. И в кола да е, едва ли ще нападне или влезе някъде. Пък за инфекции от всичко стават. То ако влзезе котка в колата ти е същото, ако те ухапе и инфектира пак ще е същото, но те е страх от това, че е змия, а не от самата инфекция. Но ти си жена и е нормално. Аз съм хващал змии с кеф, но обичам влечугите.

Общи условия

Активация на акаунт