Как се хваща смок?

  • 20 859
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Как да го накараш да излезе от колата?
Отваряш вратата,взимаш една по-дълга пръчка и започваш да ръчкаш под седалките.
От това по-лесно не знам кое е.....
Ние вчера убихме един смок в двора и после цяла вечер четохме за тях.За вдлъбнаточелия смок не е доказано,че не е отровен.Пепелянката също е отровна.
А ние не сме чак такива специалисти и не различаваме различните видове змии.
Така,аз не бих рискувала да живея със змия под един покрив.

# 16
  • Мнения: 448
Ако змията има обла муцунна, няма как да е отровна, защото за да прибере зъбите си, отровната змия има специално образувана издатина в черепа си.

# 17
  • Мнения: X
Неотровните змии също хапят,значи и те имат зъби.Къде ги прибират тогава?
Според мен това не е надежден критерий.

# 18
  • Кърджали
  • Мнения: 10 384
В България отровни са усойницата и пепелянката, 4% от техните ухапвания имат фатален край, останалите просто причиняват временни неразположения.А и не винаги като ухапят пускат отровна, принципно ако не се почувстват много заплашени или не искат да си набавят храна, си я пестят - и на тях им е ценна.Вдлъбнаточелия смок, за него се твърди че има най - силната отрова от българските змии,но зъбите и са задноразположени и не може да ухапе човек, освен ако човека не е пишман будала и не си вкара пръстта в устата му.Котешката змия - същата история, задни зъби и не може да ухапе човек, иначе си е отровна. Има и още една усойница, но тя е изчезнала .
На мен пък змиите са ми любимите животни. Докато в университета учихме зоология, доста прочетох за тях.
Змии не се убиват  принципно/някой пита за причината по - напред/ и заради поверия и заради това, че за защитени от Закона за биологичното разнообразие (да, признавам, че ако видиш змия това ще е последното дето ще се сетиш).Нали знаете, че отровна змия, дори и да е мъртва не си е работа да си играеш с нея?
mds, нямаш ли свекърва наблизо, да и връчиш пръчката на нея , нашият доцент по зоология обичаше да ни повтаря в такив аситуации, че змия змия не хапе /това на майтап де/
Отворете вратите и с някоя по - дълга пръчка се опитайте да го прогоните. Макар, че вече отдавна може да се е изнесъл и да ви гледа от някой ъгъл...  Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 22:33 от Aлекcандрa

# 19
  • Мнения: 448
Неотровните змии също хапят,значи и те имат зъби.Къде ги прибират тогава?
Според мен това не е надежден критерий.

Това са други зъби и не се прибират. Отровните имат два кухи зъба, които се прибират в специален канал на черепа. На не отровните зъбите са нормални зъби. Те са неподвижни.

# 20
  • Мнения: 25 907
Чувала съм, че смоците обичат прясно мляко. Подмамете го с една купичка.  Laughing
Но пък може да е просто градска, т.е. селска легенда.  Thinking

ПП Синът ми предлага да чукате по колата. Щял да се изплаши и да избяга.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 448
Змиите са напълно глухи.

# 22
  • Мнения: 25 907
Но усещат вибрациите.

# 23
  • Мнения: 448

Да, усещат стъпките на плячката си. Но по тази логика да пуснат двигателя и да отворят вратите. Да пуснат и парното, защото са чувствителни на топлина.

# 24
  • Мнения: 448
Е, тази кола да не е 3 стаен апартамент  Laughing Или е под седалките, или в някой джоб по тапицерията на колата или е под предния капак. Чувала съм, че и в гумите се вряли, как нямам идея.
На мен ми е по интересен въпроса, къде съхранявахте гадинката по време на извозването, че е успяла да се измъкне?

# 25
  • Мнения: 8 567
И аз съм чувала за прясно мляко и смок, кърмачета и т.н, не знам легенди ли са, но не пречи да пробвате.

И ние сме хващали змии из двора, съседите ги трепят с мотиката, а ние ги водим на екскурзия.
В буркан, с надупчена капачка и облепен здраво с хартиено тиксо, че и в сак, за всеки случай, не са забягвали.
Самото чувство да се возиш със змия в колата е достатъчно гадничко, ако не я видя да излиза и аз не бих се качила скоро в същата кола.

Медянка ни беше последната "находка", мязаше на отровна, червеникава и шаренка, но пак е от неотровните.
Хич не ща и безобидни да срещам из двора.

# 26
  • Мнения: 17 546
Ако змията има обла муцунна, няма как да е отровна, защото за да прибере зъбите си, отровната змия има специално образувана издатина в черепа си.
Дали като видиш змия, ще имаш време да и разгледаш главата в детайли?! Laughing
Освен това като гледам смокът-мишкар, трудно бих го различила от отровна змия и никак не ми изглежда объл.
Защо не се доверите на стари приказки за това как смокът се впивал във вимето на кравата, за да пие мляко? Не ви съветвам да натъпчете крава в колата си! Joy
Просто свари истинско краве мляко и не вряло, но още топло, когато ухае по-силно, го сложи в дълбок съд в колата. Peace Не знам дали ще се хване нещо, но поне не ти пречи да опиташ.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 559
...
Самото чувство да се возиш със змия в колата е достатъчно гадничко, ако не я видя да излиза и аз не бих се качила скоро в същата кола.

...

Поради тази причина колата е заключена и утре ще се предприемат действия. От разбутване на седалки и подобни не се притесни до толкова, че да напусне сам. Утре ще надуем климатик+силна музика, може и с мляко да пробвам и ще го чакаме да се покаже.  Rolling Eyes

Дали като видиш змия, ще имаш време да и разгледаш главата в детайли?! Laughing
....

Разбира се, че ще има, но малко по-късно преди да я хапне за вечеря.  Mr. Green

 Embarassed А измъкна се през един процеп, около 5мм може би, на една кофа с капак  Embarassed Това беше първото, което ни попадна на двора, а и с капака изглеждаше уж добра идея. Абе голям цирк бяхме днес.  ooooh! Естествено и аз съм виновна, защото съм разказала, че змия не се убива. Утре покаже ли се  newsm66 няма да и бъде простено.

# 28
  • Мнения: 448
Музиката няма да има ефект, змиите са напълно глухи. Ако става въпрос за вибрации, то двигателя ще има по голям ефект, освен ако нямате бас който да вибрира силно. Но пак за самите вибрации. Змиите усещат температурата ясно и остави пролука от където да се измъкне. Ще засече по хладния въздух и ще се насочи към изхода. Поне на теория. Влечугите не могат сами да я регулират и ще иска да избяга. А ако пуснеш студено, ще я приспиш. Може после лесно да я хванеш.

# 29
  • Мнения: 349
Ужас,изтръпнах,бррр....... Всякаква мисъл за змия около мен би ме побъркала от страх Embarassed, изпитвам панически страх или фобия-не знам.Само при мисълта за змия........и настръхвам Blush.
Стискам палци да я видиш с очите си как се изнизва извън колата Peace

Общи условия

Активация на акаунт