Как се хваща смок?

  • 20 860
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Баси гадните същества са змиите.
Да бе, наистина... Ако не беше змията и ако Ева не беше толкова проста да вземе ябълката от нея, ние мъжете още щяхме да си лежим в рая и да се изтягаме под сянката на някоя смокиня...

И аз така викам, когато ми стане много тежко Peace

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 559
Офф, ник'ва не се мярка, сега още по гадно, да се чуди човек вътре ли е или не. Змията в колата имам в предвид, че като чета съветите, някои за друго говорят.  Mr. Green
mamamari изобщо не подценяваме змията, вчера само в движение дето не са скочили от колата, когато се е измъкнала. Днес се престрашихме и един работник я разходи с колата по павета и неравен терен, но не се е показала. Довечера ще я поя, като се прибера. Обаче или е уплашена и стои скрита или е драснала в някакъв момент. То трети вариант няма де...

# 47
  • Мнения: 654
Много е гадно да си в неизвестност.
Дали някъде няма нещо като рентген да се види дека е това нещо Thinking
Аз май не бих се качила в колата  Embarassed

# 48
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Да знаете преди 2-3 години какво се случи при нас ooooh! Една съсед бил на излет в планината и някаква змИя се качила в колата му и до София - мирна и кротка. Като паркирал тя се проточила на тротоара.

# 49
  • Мнения: 8 567
Гражданска защита не се ли занимават с подобни случаи, гледам, по чужбинско пожарникари свалят котки от дървета, тука що да не се погрижат за животното, дори и за хората да не им пука, нали смокът е защитен от закона, трябва да дойдат да си го защитят.
Аз бих се обадила и там.

# 50
  • Мнения: 10 725
Да знаете преди 2-3 години какво се случи при нас ooooh! Една съсед бил на излет в планината и някаква змИя се качила в колата му и до София - мирна и кротка. Като паркирал тя се проточила на тротоара.
Пристигнала е така да се каже  Mr. Green

# 51
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
По-скоро замина в безкрайните Ловни полета Grinning

# 52
  • Мнения: 25 907
Според мен змията е духнала през нощта. Да не е глупава да седи там и да чака някой да я претрепе, само защото го е страх от нея. Тя със сигурност е била още по-уплашена, ама добре, че е човек и не тръгва да трепе всеки, който всява ужас или погнуса в нея.


ПП Бях задала въпроса как се оглеждате в огледало, щом толкова ви е страх от змии, ама го изтрих.  Peace

# 53
  • Мнения: 17 546
ПП Бях задала въпроса как се оглеждате в огледало, щом толкова ви е страх от змии, ама го изтрих.  Peace
hahaha hahaha  Mr. Green bouquet

И аз смятам, че е побегнало жувотното, ама за последно опитай с млекце. Ако не се покаже да смуче(смок нали, защото!), значи го няма вече. Laughing

# 54
  • Мнения: 6 973
Отровните змии се познават много лесно и не могат да се объркат с не отровните по никакъв начин. Главата е много по различна и квадратна, заради местата в които прибират Зъбите си.

Отровните змии в България се познават по зигзагообразната ивица на гърба. Зъбите им не се прибират никаде, а тези издутини, за които говориш са отровните жлези. Това с млякото е легенда.

# 55
  • Мнения: 17 546
Отровните змии в България се познават по зигзагообразната ивица на гърба.
Хайде пак! Laughing
Значи, като видите змия, спирате, гледате главата, шарките и ако нещо ви съмнява, си плюете на петите. Иначе си вървете спокойно. виж, ако ви ухапе, вече със сигурност можете да познаете дали е отровна или не. Ухапването от отровница оставя следи само от две малки дупчици, а ухапването от неотровна змия следа от повече зъби!
Между другото, плъзнали са масово гадинките.

# 56
  • Мнения: 4 478
Това с млякото е легенда.
Ако имате желание може да ни погостувате и да проверим.Въпросния смок мишкар, за който писах че ми се катери по стената .....Бях варила домашно мляко и го оставих на перваза на кухненския прозорец да поизстине та да го подквася.Та гадинката се беше покатерила на височина почти до втори етаж (под мен са гаражи) по гладко измазана стена.Добре че имам мрежи на прозорците.
Имам съседи стари хора бая случки може да чуете както се казва все от личен опит.
Към авторката ако имате под ръка някоя немска овчарка и гадинката е още в купето ще я усети  .Нашия ''пенсионер'' лае та се къса като се завърти нещо около него.

# 57
  • Мнения: 6 973
Значи, като видите змия, спирате, гледате главата, шарките и ако нещо ви съмнява, си плюете на петите.

Е аз лично за да разпозная пепелянка или усойница нямам нужда да ги оглеждам, един поглед ми стига. И със сигурнаст няма да си плюя на петите, харесвам змиите.

# 58
  • Мнения: 17 546
.... И със сигурност няма да си плюя на петите, харесвам змиите.
О, йесссссссссссс... Crazy

# 59
  • Мнения: 21 790
  Още ли ви е бъз от тоя смок? 
  Не безпокойте животното, ще се повози и само ще си слезе. Как може да има хора, дето не обичат змии,  'начи...

Общи условия

Активация на акаунт