Как се хваща смок?

  • 20 862
  • 71
  •   2
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Чувала съм, че смоците обичат прясно мляко. Подмамете го с една купичка.  Laughing
Но пък може да е просто градска, т.е. селска легенда.  Thinking

ПП Синът ми предлага да чукате по колата. Щял да се изплаши и да избяга.  Mr. Green
Днес разпитах по твоя особено интересен случай и на двете места ми казаха с прясно мляко.
Миризмата на прясно мляко привличала смока,трябва да оставиш купичката на открито в близост до колата,където предполагаш,че все още е смока Wink

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 559
Благодаря за дадените идеи, само с мляко още не сме опитали, сутринта го дебнахме пак, обаче не иска да излиза.
Обаждахме се в сервиза, според тях няма как да се е измъкнал, но като знам как се изниза от кофата, не знам дали да им вярвам.
Между другото, продаваме един автомобил, запазен, в перфектно техн. състояние, с екстри  Mr. Green , ако има желаещи, моля наддаванията на лични  Peace  Joy

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
бе какво прясно мляко..
Предлагате му 1-во, 2-ро, 3-то и десерт. И по живо, по здраво си отива... приятно нагостен. После пак го чакайте, особено ако сте готвили вкусно  Mr. Green

Ох, такъв панически страх от змии имам, че направо не мога да се позная. Дано час по-скоро се реши съдбата му Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 4 478
Живея почти в гората и змиите са ежедневие.Идеята с ДОМАШНО топло не горещо мляко в близост до колата е класика +търпение PeaceНяма да устои  гарантирам изпитано е ,само да се престраши де.Ако се чувства заплашен няма да бърза змиите не огладняват бързо!.Не му се притеснявайте и не го притискайте за да не стане агресивен!Не всички смокове срещани у нас са неотровни!!!!Също последствията  от  ухапването на отровно влечуго  са според теглото,здравословното състояние,количеството отрова(размера на змията и това по кое време е  например рано на пролет е най-зле) и мястото по тялото....Съвсем не са безобидни де не си правете експерименти!!!
Медянката е отровна ,но много рядко де среща и не може да се обърка цвета и е много характерен.Един такъв червеникав точно меден.Малки и много тънки са.
Живее се и с подобни'' съседи'' не е толкова страшно.Само трябва да ги познавате и да си отваряте очите.Те не са заплаха ако не се чувстват заплашени.Е досадни са и трябва да се вземат мерки да не се промъкнат у дома.Плътно мрежи по прозорците и да не се оставят отворени врати.Ниско окосена трева ичисти пътеки (без много саксии и декорации за криене).Нашите са много светли сиво почти бяло и няма как да мине нещо и да не се види.А те са потайни животинки.Котките се не винаги помагат.Смели са и нападат докато не си намерят ''майстора'' и после бягат като че ли ще ги мокриш Joy hahaha.Кучето ще лае и ще се държи особено,но и то се срахува е поне ще ви покаже да внимавате. Peace
!!!!!Добри катерачи са!!!Виждала съм змия да пълзи по отвесна измазана стена и не и беше проблем.Могат да се ''покатерят'' няколко етажа .Правят го защото под покривите има гнезда с птички.За дървета да не говорим.
Ако имате езерце ,бунар,вада няма как да няма.Водата ги привлича и се заселват.
Успех с начинанието!И не се притеснявайте.

# 34
  • Мнения: 6
А бе ти на мъжа си "смока" не си ли хващала... Simple Smile
Как се хваща смок - ами с ръце се хваща, как иначе Simple Smile
Затваряш очи и си представяш че хващаш "смока" на мъжа си, държиш здраво с две ръце и не пускаш Simple Smile .. само няма да го лапаш Simple Smile)

# 35
  • Мнения: 8 567
 mamamari,

според Гугъл, Уики http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0
както и други източници, които изчетох, както и според ветеринаря, където я занесохме, Медянката е неотровна змия, даже ни се накараха, че сме я хванали, била защитена.
Сякаш мога да си лежа на двора, от едната ми страна да щъка дете, от другата змия.
Не искам да съжителствам със змии, някой знае ли какво ги гони, освен таралежите.

Може ли линк към материали, където пише, че е отровна, че май такива се срещали из наше село.

# 36
  • Мнения: 4 478
Показаното на картинката не  е медянката ,която познаваме по нашия край.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://img.photo-forum.net/s … EwBQ&dur=3602
Ето това е:

# 37
  • Мнения: 3 827
Благодаря за дадените идеи, само с мляко още не сме опитали, сутринта го дебнахме пак, обаче не иска да излиза.
Обаждахме се в сервиза, според тях няма как да се е измъкнал, но като знам как се изниза от кофата, не знам дали да им вярвам.

как знаете , че е още в колата , а не е излязъл ?

# 38
  • Мнения: 8 567
Показаното на картинката не  е медянката ,която познаваме по нашия край.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://img.photo-forum.net/s … EwBQ&dur=3602
Ето това е:

В линка са описани и разцветките, нашата беше по-кафеникаво червена, и определено ни успокоиха, че не е отровна. Ако знам, че наоколо се мотат отровни змии ще се чувствам по-неспокойна, та затова и я хванахме, да бъде разпозната от специалист.

Между другото, така, както ги хващаме и ги пускаме надалеч, май само си ги менкаме.
От едно село в друго.  Joy

# 39
  • Мнения: 4 478
Тукашната е без петна съвсем еднаква на цвят и медена.Наистина е рядкост .
Между другото, така, както ги хващаме и ги пускаме надалеч, май само си ги менкаме.
От едно село в друго.  Joy[/quote] Peace Joy Joy

# 40
  • Мнения: 17 546
Ей, някои пък сте се уредили с бутикови змии! Thinking

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Баси гадните същества са змиите.

# 42
  • Мнения: 6
Баси гадните същества са змиите.
Да бе, наистина... Ако не беше змията и ако Ева не беше толкова проста да вземе ябълката от нея, ние мъжете още щяхме да си лежим в рая и да се изтягаме под сянката на някоя смокиня...

# 43
  • Мнения: 8 567
Ей, някои пък сте се уредили с бутикови змии! Thinking

Спокойно, нали ги извозваме насам-натам, ще има за всички. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 21 790
Мяташ му отгоре един дебел парцал и му скачаш.

Общи условия

Активация на акаунт