ВМ НВХ - част 50

  • 48 977
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 564
..момичета, чета ви редовно, но нямам много възможност да пиша
продължавайте все така
 Hug
Оххх.. и аз така...  ooooh!
Но да споделя набързо за мен и сладкото.  Започнах режима, защото съм пристрастена към шоколад и сладолед и в един момент се изплаших, че нещата излизат извън контрол.  Скоро ще станат 2 месеца откакто съм на ВМ - НВХ и сладко не ме е изкушавало! Първия месец дори плодове не ми се прияждаха и не ядях. Наблягах основно на масло, яйца, месо, зехтин, ей такива. Сега също не ми се ядат, но си правя разни експерименти с домашни маскарпонско-сметанови кремове, яйчено-сметанови сладоледи без захар, в които добавям боровинки или малини (най-вече заради детето). Стават страхотни несладки десерти Simple Smile))
И най-странното е, че в неделя бях на РД и бонбоните бяха от любимата ми колекция на Линдт (по цяла кутия съм изяждала). Взех си един... мииии....  Sick не беше чак гаден, но определено вкусът му вече не ми се нрави, имаше нещо  Confused. Та така... (ааа и да споделя, че подсладители не ползвам).

Много интересно инфо за тълкуванието на показателите на холестерола. Ще се връщам д адочитам и да дообмислям (мъж ми е със завишени триглицериди, което хич не ми харесва, ама всички твърдят че е ОК Tired ). Ще се пробвам да поизчислявам, ако ми се опъне нещо - ще питам  Wink
Като направя 3 месеца на режима, ще ходя и аз да пусна една кръвчица.

Хайде , хубав ден от мен!   bouquet Много се радвам, че се събрахме толкова много!

# 61
  • Мнения: 2 275
май във формулата за общия холестерол 20% са на триглицеридите,а тяхното увеличение е свързано с въглехидратите (и изкуствените подсладители,които са вече навсякъде и без наше знание)
някои ги смятат(триглицеридите) за по-лош показател от холестерола
аз имам интересен опит с изкуствените подсладители
и сега ме е срам,като се сетя
изплюсках наведнъж newsm43 ,преди години,цяла доза (от 1 л , 8 яйца и подсладител) крем карамел по дюканската рецепта
и още ми се ядеше
с това сложих край на всякакви подсладители
един "нормален" крем карамел или торта със захар от време на време ми е предостатъчно
 естествено ,черен шоколад зимата
и мен сега ме привличат маскарпонови фантазии с кокос и малини Crazy

# 62
  • Мнения: 6 365
Значи киселото мляко и ядките са боклук Crazy
Плодовете също, фруктозата...
Не мислите ли момичета, че понякога изпадате в крайности Thinking

За японската храна никой не би казал, че е боклук, напротив. Само че след две седмици там драпах да напусна дивния остров, който може да е много богат, но не знам защо страда от липса на масло. Местните ядат лека, здравословна храна, обаче всички са леко пухкави и непрекъснато спят, където им падне.

Ако искаш оптимална ситост, енергия и настроение, трябва да свикнеш с идеята, че някои хранителни продукти не са храни, предназначени за човешкото тяло. Това, че може да ги изядеш, че дори да живееш на такива храни, не ги прави оптимални.

Прадедите ни биха казали, че нямат храна, ако имаха само ядки и плодове- веднага биха пратили мъжете да убият нещо за ядене.

Затова си мисли от какво е направено тялото ти, кои са най-здравите и необходими материали и в кои храни се съдържат в най-голяма концентрация. След това, в зависимост от целите, наистина може да се каже, че нещо е боклук, защото не ни действа добре.

Просто разсъждаваме от гледна точна на тялото, а не от гледна точка на учебника, в който пише кое е храна и кое е полезно. Но имай предвид, че това е усреднен случай, а за "нормално хранене" се смята това, което е най-разпространено.

Аз отдавна спрях да се притеснявам от въпроса "не е ли прекалено". Може и да е прекалено, но какво от това?

# 63
  • Мнения: 1 280
Чак сега минавам, че днес четох в ББ тим, малко да си поприпомня някои неща , а и да позяпам за новости.. Wink   На мен също ми беше интересно за стойностите , въпреки, че тук са наистина други..
За сладкото  ми е болна тема.. целият форум сигурно ме знае, че умирАХ за тортички,пастички, де що има сладко - в моя тумбак да е !  Joy  Напоследък не е така.../от края на март/, въпреки, че карах  на плодове,които пак са сладки, на кленовиш сироп, издънки имах  разни...но не е това,което беше преди... И сега ми се хапват сладкии неща ,но някак си по  лесно си слагам сприрачката... А сега , не ме замеряйте с камъни... но на мен като ми се прияде сладко, лапвам 1 л, мед, гледам да е до обяд ...после стискам зъби.. дааа, мед или черен щоколад 1-2 квадратчета...   Все още ми държи от предните диети, трябва ми малко временце, но се чувствам прекрасно....
Нали ви казах ,къде ходих да чета днес...исках все пак да си "сверя часовника"...та четох дневници разни, ами Да.. за 105 -и път се убедих, че аз си ям много повече отколкото трябва.... ето, признат грях = 500 грама по малко... Joy    /това си го измислих , сега да не започнете да си казвате това, онова..- В никакъв случай !!!  Laughing/
Танче , дай рецепта за Маскарпоне и сие, каквото знаеш,  че аз никога не съм се спъвала в такЪВЪ Убавиня..... Hug ...е, освен да съм изяла нещо , което дори и не знам как се казва.. а вече като съм го изяла  е все тая как се е казвало... hahaha

# 64
  • Мнения: 2 275
Пинки Hug
нали знаеш кой е най-мързеливия тук?
разбиваш 200 -250 г маскарпоне и 200 мл кокосова сметана (колкото са ти кутийките,няма да отсипваш,я) с миксер на пухкав крем,слагаш в хладилника
като искаш да се поглезиш,слагаш в чаша за мелба,украсяваш с малини/боровинки/смлени ядки или настърган шоколад
сядаш навън,под чадъра и си похапваш с удоволствие и с малка лъжичка,като сладолед под завистливите погледи на пухкавите ти съседки и възхитените погледи на техните половинки (нищо,че не те интересуват,с техните коренчета )

# 65
  • Мнения: 1 280
Танче, още утре ще заема стратегическа позиция, баш откъдето минават всички.. направо сядам на паркинга ! . bowuu, само да ти кажа, че на тях на им пука аз какво млящя, ама виж на нашеници....веднага ще искат да знаят какво имам в канчето ..... Joy 
Утре започвам  по интензивна тренировъчна програма, че нещо се поотпуснах последната седмица...и ще намалявам количествата с храната .  Naughty

# 66
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ще си призная, че и аз навремето като започвах режима, на закуска ядях кисело мляко 4% масленост и ми се струваше добър вариант. В сравнение с дотогавашното ми хранене пак не беше зле, защото аз нямах навика изобщо да закусвам, да не говорим , че традицционно си купувах някакво подобие на кисело мляко с масленост 0,1%. Но права е vici75 , че киселото мляко не е храна за основно хранене, като закуска. За мен на основните хранения за деня- закуска/обед/вечеря е добре да се яде месо, риба, дреболии, яйца, извара или сирене + зеленчуци+ добавка на полезни мазнини, ако е нужно. Оттам нататък като междинни похапвания може да се яде по малко ядки, кисело мляко, някой и друг плод, но те както казва и W'A'S'P' да са по-скоро за разнообразие и удоволствие, отколкото за изхранване на организма.
По отношение на изследванията- наистина завишеното ниво на триглицеридите напоследък се счита за по-лош прогностичен белег, отколкото високия холестерол. Всъщност в официалните критерии, по които се поставя диагнозата метаболитен синдром фигурират завишени триглицериди и нисък HDL. А нивото на триглицеридите е силно зависимо от приема на въглехидрати.
Преди около месец една позната ми показа с притеснение изследванията на мъжа й, който е с известно затлъстяване и по повод на високо кръвно налягане му препоръчали изследвания. Та той беше с доста завишени триглицериди- над 3, висока пикочна киселина и кръвна захар - към горната граница. Личният лекар му изписал някакъв статин и му казал да спре абсолютно всяко месо и други белтъчини, както и мазни храни, защото нещата вървят към подагра. Аз тогава надълго и нашироко й обясних, че доста погрешен подход е това и й препоръчах да спрат не месото и мазнините, а всички захари, теста , плодове и изобщо въглехидрати, както и алкохола, особено бирата. Вчера пак се видяхме и се оказа , че само за 1 месец нисковъглехидратно хранене, без отстраняване на месото и мазнините от диетата , контролните изследвания му били напълно нормални- триглицеридите станали около 1, а пикочната киселина се нормализирала. Също така и кръвното налягане вече било в нормални стойности. Човекът бил толко изненадан, че чак се чудел дали първите изследвания не са му били объркани  Joy .

# 67
  • Мнения: 564
че само за 1 месец нисковъглехидратно хранене, без отстраняване на месото и мазнините от диетата ,

Ей това искам да го накарам да направи, ама пусто.... #Cussing out Тъпче си пиците и спагетите, щото от много мазно щяло да му се раздразни стомаха.... ЪХХХХ!!!! Ама ще продължавам облъчването

# 68
  • SA
  • Мнения: 3 196
Bobeto, не се отказвай с облъчването! Моят мъж е същата работа и от години му обяснявам къде е истината за храненето, но той обикновено на майтап го избива, или пък ми цитира разни изказвания на прочутата диетоложка доц.Байкова, които случайно е прочел в нета. Беше казала тя някъде, че в училищата щели да се предлагат зеленчукови пити и той вика- ми то пицата си е зеленчукова пита  Laughing Хамбургерите пък в МакДоналдс били основно зеленчуци, месце и малко хлебче  Joy Абе бисери...
Все пак доживях да го чуя да се кара на майка си, която е с диабет, че яде сладолед. Та явно все нещо му влиза в главата, макар и адски бавно.

# 69
  • Мнения: 6 347
kameloth, страхотно се е получило при този твой познат, браво! Наистина при много хора на ВМ-НВХ, дори по-умерени варианти, а не класическия, се получава понижение на триглицеридите и захарта, нормализира се кръвното, а ХДЛ се повишава. А всичко това според мен говори, че работата на организма се подобрява и нормализира, а това няма как да означава повишен риск за сърдечносъдови заболявания, както смятат кардиолозите Rolling Eyes

Аз днес ще празнувам с тъмен шоколад, че имам 2 повода, единият от които - първо участие в телевизия Embarassed

# 70
  • SA
  • Мнения: 3 196
Cioccolata , поздравления! И кога можем да те гледаме по ТВ?

# 71
  • Мнения: 564
Ауу, Cioccolata, УСПЕХ!! Стискам палци за достойно представяне и ако ти се споделя кога/къде може да те видим, ще се радвам много  Hug

# 72
  • Мнения: 10 301
Ще си призная, че и аз навремето като започвах режима, на закуска ядях кисело мляко 4% масленост и ми се струваше добър вариант. В сравнение с дотогавашното ми хранене пак не беше зле, защото аз нямах навика изобщо да закусвам, да не говорим , че традицционно си купувах някакво подобие на кисело мляко с масленост 0,1%. Но права е vici75 , че киселото мляко не е храна за основно хранене, като закуска. За мен на основните хранения за деня- закуска/обед/вечеря е добре да се яде месо, риба, дреболии, яйца, извара или сирене + зеленчуци+ добавка на полезни мазнини, ако е нужно. Оттам нататък като междинни похапвания може да се яде по малко ядки, кисело мляко, някой и друг плод, но те както казва и W'A'S'P' да са по-скоро за разнообразие и удоволствие, отколкото за изхранване на организма.
.......................

kameloth при започването на Embarassed режима всеки има някакви изцепки, но нали за това споделяме тук да настройваме нещата, а не да се надхващаме Peace. Моите изцепки пък бяха не съм разбрала за мазното какво да е и наливах слънчогледово олио яко по салатите, купувах майонеза от магазина и с лъжицата. Кога поглеждам то не било какво да е мазно ами еди си какво. И се ядосах на себе си. А като за начало може да се почне с кисело мялко но да се започне не да си остане навик. И аз като теб не закусвах сутрин, или ако ядях беше плодове или зеленчуци. В резултат постоянен запек и по-късно хемороиди. Абе не е за вярване докъде може да те докара невежеството.


А да ви попитам къде мога да намеря инфо за хранене при ракови заболявания? Каква диета? Всичко което намеря е със съвети за плодове, зеленчуци, пълнозърнести, сирили и никакво мазно особено животински тип. Това е и по американските сайтове и асоциации. Обърнах всичко почти, но чиатава информация не мога да намеря. И защо никой доктор не се ангажира със съвет за някаква диета, защо всички казват да се яде всичко?

# 73
  • Мнения: 6 347
vici75, вашият случай е специфичен, така че не знам дали биха важали същите препоръки, но за някои тумори, сред които са ракът на гърдата и на простата, а май и на дебелото черво, препоръката е да се сведат до минимум въглехидратите, защото туморите били чувствителни към глюкозата Embarassed Може да не го обяснявам добре, но това беше идеята. Така че ВМ-НВХ би била идеален вариант. Но това не важи за всички видове рак Cry Или може би важи, но е хубаво да се консултираш все пак.

Последна редакция: ср, 25 юли 2012, 17:47 от Cioccolata

# 74
  • Мнения: 493
Извинете ме, че нахлувам така във вашата тема, но ви следя от доста време. Започнах постепенно да минавам на такова хранене и се чувствам чудесно. Разбира се не изпълнявам на 100% изискванията на диетата, но се надявам до захлаждането да успея  Laughing
Имам един въпрос към вас - тъй като досега бях на режим, в който са силно ограничени мазнините, но се регулират хормоните(Зоната) и сега рязко увеличих мазнините , възможно ли е да съм си разбутала хормоните , тъй като МЦ ми закъснява доста, а преди беше по часовник ( и  да кажа, че няма никакъв шанс да съм бременна  Simple Smile )
 
Бях провокирана да се включа от въпроса на vici75 - тъй като преди време и на мен ми се наложи да търся хранене при ракови заболявания съм си записала тези две теми , които също препоръчват въглехидратно хранене . Има и книга, която може да се изтегли и примерни менюта. Дано да са ти от полза : тук и тук

Общи условия

Активация на акаунт