Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 38

  • 76 466
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14 464
За мен няма по-скоро положителен или отрицателен-всичките образи се развиват и според ситуацията се изявяват различно.

# 706
  • Мнения: 12
Порасналата Михримах е много красива!

Кажете, по-скоро Рустем паша положителен или отрицателен герой е?




Според зависи  Joy Joy Според Хюрем положителен,според Паргалъ Ибрахим паша-отрицателен. Laughing

# 707
  • Мнения: 9 782

Lilims , тоя Рустем много страшен бре..чак тръпки ме побиха... Shocked ?!?

И аз се изненадах от вида на Озан Thinking На мен ми изглежда доста стар в тази роля newsm78  но малко остава,ще го видим Heart Eyes

# 708
  • Мнения: 4
Сега... Темата много се е разраснала, а аз ще започна от там, където свърших.
Първо - какво означава, че това била тяхната гледната точка.Значи представянето на един велик защитник на християнската вяра и добър владетел, какъвто е Карл за шут е гледна точка... Аз не мисля, че това е гледна точка, а това си е чиста манипулация... Филма е много хубав, но и много "опасен" на места, гледат го много хора и в Турция, скоро и в България.Всички тези хора ли ще са историци и образовани, че да могат да разбират кое е истина и кое е лъжа ? Аз не мисля.
Сега за "Време разделно" - филмът е направен по летописа на поп Методий Драгинов, който пък от своя страна е доказан фалшификат.Никъде няма нито едно исторически доказано масово насилствено помохамеданчване.Че е имало "кютек", имало е, ама така представените във "Време разделно" събития са абсолютни недостоверни Simple Smile Тази тема за кръвния данък е в пряка връзка с помохамеданчването на българското население и причините за това явление.Тоест, ако искате да "разнищим" т.нар "кръвен данък" ще трябва да се разгледа помохамеданчването и ще стане много дълго.Аз против нямам, ако имате желание да пишете и аз ще си кажа мнението.
А за Рустем паша - какво значи положителен или отрицателен герой ли е ? Паргалъ Ибрахим да не е положителен или отрицателен герой ? Сюлейман да не е положителен или отрицателен герой ? Той сега изглежда много добричък, ама да видим как ще го замажат като дойде времето да удуши Мустафа  newsm78 newsm78 Образът на Рустем паша ще търпи развитие в отделните епизоди, както всички други герои във филма досега.

# 709
  • Мнения: 0
За всички, които се интересуват по темата намерих нещо интересно с цитати от документи и историци: http://pravoslavie.domainbg.com/20/jordanov-jeniceri.html   Иначе и аз спирам с нея. Peace
.......................

За целите на дискусията първо трябва да се изясни термина османско (или турско - както масово се използва....) робство!

Аз твърдя,че това е оксиморон (т.е. неправилно понятие.....) и такова състояние, няма или ако има то е като дървено желязо,суха вода и др.подобни....да не изброявам  Wink.....

Разбира се, не в тази тема защото тук се обсъжда сериала и всичко свързано с него .... Peace

ПС: По отношение на "Време разделно" съм напълно съгласен с всички изказани мнения....Само ще добавя,че творбата е ефтин пропаганден кич сътворен за оправдаване на Възродителния процес ,в отговор на т.нар.потурчване уж,извършено няколко века по рано.

ПС2: Напълно съм съгласен и с шумно коментирания напоследък скрит доклад относно учебниците по история в които някои популярни фигури се развенчават от лъжливата си слава,обзавеждайки се като най-обикновени нарушители на съществуващото (тогава) официално законодателство.

ПС3: Във връзка с новия концерт на Лили Иванова на 22.11. в тимаджийската зала "Армеец", се върти реклама,която започва с изречението :"Историята е бъдеще!......"....,което определено ми допада повече отколкото самата баба Лиляна  Whistling

# 710
  • Мнения: 0
Сега... Темата много се е разраснала, а аз ще започна от там, където свърших.
Първо - какво означава, че това била тяхната гледната точка.Значи представянето на един велик защитник на християнската вяра и добър владетел, какъвто е Карл за шут е гледна точка... Аз не мисля, че това е гледна точка, а това си е чиста манипулация... Филма е много хубав, но и много "опасен" на места, гледат го много хора и в Турция, скоро и в България.Всички тези хора ли ще са историци и образовани, че да могат да разбират кое е истина и кое е лъжа ? Аз не мисля.
Сега за "Време разделно" - филмът е направен по летописа на поп Методий Драгинов, който пък от своя страна е доказан фалшификат.Никъде няма нито едно исторически доказано масово насилствено помохамеданчване.Че е имало "кютек", имало е, ама така представените във "Време разделно" събития са абсолютни недостоверни Simple Smile Тази тема за кръвния данък е в пряка връзка с помохамеданчването на българското население и причините за това явление.Тоест, ако искате да "разнищим" т.нар "кръвен данък" ще трябва да се разгледа помохамеданчването и ще стане много дълго.Аз против нямам, ако имате желание да пишете и аз ще си кажа мнението.
А за Рустем паша - какво значи положителен или отрицателен герой ли е ? Паргалъ Ибрахим да не е положителен или отрицателен герой ? Сюлейман да не е положителен или отрицателен герой ? Той сега изглежда много добричък, ама да видим как ще го замажат като дойде времето да удуши Мустафа  newsm78 newsm78 Образът на Рустем паша ще търпи развитие в отделните епизоди, както всички други герои във филма досега.


Първо :  newsm10 , съгласна съм с това мнение. Готова съм да разбера и позицията ти, Lqlqlqlqlqlqlqlq2 и по другия въпрос...стига това да не породи излишни конфликти и дразнения , защото тук сме заради самия филм основно и да се забавляваме....А и нямах идея да пораждам спор или каквато и да било дискусия, но така се получи...newsm17 smile3505 Но пък хубаво е да има обмен на мнения и позиции, така е по-интересно, нали.. newsm03

Колкото за Карл, нали не очакваш да го величаят наистина..!? Той е от другата страна просто - това имах предвид..Но пък много добра осанка му бяха направили..на мен артистът, който го изигра много ми хареса... Flutter Но той просто не е техният човек, какъв да бъде..?! Карл е важен за християнския свят...Иначе си прав..има си и леко манипулативни моменти..което за мен просто бе очаквано и трябва да се има предвид, т.е да не се приема всичко за абсолютно чиста монета..Да, за неисториците е по-особено..но пък затова са и тези форуми, нали..?! 
Peace  Peace  Peace

# 711
  • Мнения: 683
Тъй като ще бъда ангажирана до края на деня (моят ден), искам да сложа линк за новата тема. Нека първо изпишем тази преди да се приместим в новата  Peace

Нова тема

# 712
  • Мнения: 0

Lilims , тоя Рустем много страшен бре..чак тръпки ме побиха... Shocked ?!?

И аз се изненадах от вида на Озан Thinking На мен ми изглежда доста стар в тази роля newsm78  но малко остава,ще го видим Heart Eyes

На мен пък ми харесва. Има нещо много привлекателно в точно този заплашителен вид. А има ли вече догадки за това кои актьори ще играят синовете на Хюрем?

# 713
  • Мнения: 17
има нов трейлър - Хюррем и Михримах ... а Ростем подслушва.  newsm78


Момичета, от къде намирате всички тези снимки на актьорите??  в някакъв форум ли ги пускат ??

# 714
  • Мнения: 9 782
Ще сложа и тук новия трейлър -темата трябва да се допише Heart Eyes hahaha

Muhteşem Yüzyıl 3.Sezon 2.Tanıtım

# 715
  • Мнения: 9 782
Цитат
Момичета, от къде намирате всички тези снимки на актьорите??  в някакъв форум ли ги пускат ??

Да има много други форуми ,но в последно време всичко се върти във ФБ Wink



# 716
# 717
# 718
# 719
  • Мнения: 19
За целите на дискусията първо трябва да се изясни термина османско (или турско - както масово се използва....) робство!
Аз твърдя,че това е оксиморон (т.е. неправилно понятие.....) и такова състояние, няма или ако има то е като дървено желязо,суха вода и др.подобни....да не изброявам  Wink.....
Искаш да кажеш, че не e имало робство ли или ние тук несведущите не знаем какво значи "робство" въобще? Единственото, за което се съгласявам с тебе, че повдигаш въпроси, който съвсем не са за тази тема.

Скрит текст:
А може би и холокоста е измислица на еврейските мами да плашат децата?



Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 09:07 от soya-fen

Общи условия

Активация на акаунт