ВМ-НВХ рецепти

  • 469 860
  • 536
  •   4
Отговори
# 300
# 301
# 302
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
Току-що от една бюти кутия ми изникна тази рецепта Laughing:

Кокосови топчета
115гр смлени бадеми (или бадемово брашно)
50гр кокосови стърготини + 30гр. за поръсване
1 с.л. чиа
40гр. какао на прах
12 фурми
75мл кокосово масло

Всичко се блендва и се оставя малко се поседи заради чиата, ок. 20мин. Офомят се топчета, които се овалват в кокосови стърготини.
Евентуално тези фурми, ако могат да се заменят с нещо друго, аз не се сещам. Нямам в момента, иначе веднага бих пробвала рецептичката.

# 303
  • Neverland
  • Мнения: 143
Съгласна съм за соята и аз определено я избягвам в ежедневното ни хранене .От време на време  може соево брашно в някои рецепти . Използвам това ,уж е без ГМО http://biosense.bg/index.php?route=product/product&product_id=1736

А днес пробвах този сладкиш и не мога да се спра да го ям  ooooh! http://lowcarbyum.com/chocolate-chip-coconut-bars/ .Сложих по-малко кокосови стърготини и 1/2 чаша едро смлени орехи .Нямах бадемово мляко и замених с кокосова сметана и кокосово мляко.Сладкиша стана мазен и сочен. Simple Smile Сложих и 99 % шоколад.

# 304
  • Мнения: 493
Една Селска яхния подходяща за режима .

Последна редакция: нд, 01 яну 2017, 10:50 от ЗлаВещица

# 305
  • Мнения: 2 275
да не изгубя хубавата рецепта за рийет от свинско Heart Eyes

http://cuisine.journaldesfemmes.com/recette/326037-rillettes-de-porc-maison

става и от пиле,патица,заек

# 306
  • Мнения: 216
''Филийки с пастет''

филийките
2 Яйца
200гр извара
1 с.л кокосово брашно
сол
Всичко се разбърква, разстила се в тава с хартия за печене и се пече за около 15-20мин.

пастета
500гр пилешки дробчета
2 с.л заквасена сметана
100мл пилешки бульон
сол
В блендер се смила

# 307
  • Neverland
  • Мнения: 143
Мъфини      
3 яйца      
125 гр бадемово брашно      
1 ч.л. стевия течна      
20-30 мл. Вода      
20 гр. сметана      
1 чаена лъжичка канела на прах      
½ ч.л. джинджифил /или ванилия 1 флакон      
1 ч.л. бакпулвер без глутен      
75гр кокосово масло/може и краве/      
50 гр.Шоколад 85 % какао      
Разбъркват се яйцата с миксер ,добавя се маслото,което е предварително разтопено и водата. След това се прибавят сухите съставки. Консистенцията горе-долу трябва да наподобява кексова.При нужда добавям вода .      
Сместа се изсипва във форми за мъфини /Аз използвам хартиени форми ,за да не залепва/ и се пече за около 30 мин на 175 градуса/предварително загрята фурна/.      
12 бр. мъфини      
Глазура ,разтопява се ш-д 50 гр. 85 % и над /аз използвам на линдт/ на водна баня ,може с малко кр.масло  и сметана.Глазурата се слага докато са още топли. Може да се поръси с кокосови стърготини или смлени орехи.Или с конфитюр      

# 308
  • София
  • Мнения: 320
Сигурно е давана и преди мен.

Огретен от коприва и  лапад

Две шепи попарена и нарязана коприва
една шепа лапад нарязан
400 гр. извара
1/2 кофичка кисело мляко
8 яйца
мазнина

Обърквам всичко хубаво и изсипвам в стъклена или керамична тавичка. Пека около 40 мин. на 180 гр.

# 309
  • Мнения: X
Здравейте,от скоро се опитвам да се храня ВМ-НВ,като от голяма помощ са ми вашите рецепти.За сега нямам своя рецепта.Интресува ме имали някой рецепта за режимен сладолед или такова чудо нема
Точно вчера правих нещо като режимен сладолед.    Laughing
2 ч ч  животинска сметана (има в "Метро" различни марки, видях, че си питала в другата тема    Peace  )
3 яйца
Стевия течна за подслаждане
плод, по желание
какао, ако искаш какаов сладолед
ядки, по желание
Яйцата се разделят.Белтъците и жълтъците се разбиват отделно, като им се добавя по малко Стевия.
Сметаната също се разбива на крем.
Обединяват се трите смеси, като се разбърква с шпатула.Добавят се плод, ядки, какао, ако ще слагаш.
Опитваш, подслаждаш още, ако не ти е сладко.
Сипваш в подходяща за фризер кутия и замразяваш.

Скрит текст:
И все пак, въпреки че се води режимен, не е за всекидневна консумация, а за поглезване в неделя например.   

# 310
  • Мнения: 156
Здравейте, досега не съм писала тук. Принципно спазвам тази диета от около година, но съвсем стриктно от около месец и резултатите са налице!!! Реших да Ви споделя една рецепта, не знам дали е авторска или и някой друг преди се е сетил за нея. Та рецептата е следната:

Режимна гъбена супа:
За две порции:
250-300 гр гъби
1 глава лук
2 супени лъжици мас( масло, но с мас е по- " мазна"   Laughing)
1/2 ч.ч. прясно, пълномаслено мляко ( ползвам само домашно, с един пръст каймак , но сигурно става и с купешко)
1 и 1/2 ч.ч. вода
Черен пипер, сол, шарена сол на вкус.

Маста се загрява в тенджерата. Добавят се нарязаните на филийки гъби и на кубчета лукът. Задушават се под капак около 5мин. След като омекнат се налива леко стопленото мляко и водата. Супата ври около 15 мин, докато мазнината излезе на повърхността. Подправя се на вкус.

Сега, ако ще се ползва за предястие, си остава така- достатъчно вкусна е, но е не е много засищаща. Ако ще бъде основно - в сух тиган се запържват 100гр бекон( пушен/сурово- сушен) до златисто и се разделя на две порции ( нещо като беконени крутончета). Така вече си е основно ядене ( трудно се изяжда повече от порция). Надявам се да Ви хареса.

# 311
  • София
  • Мнения: 546
Привет, да докладвам последния си експеримент, който се получи много вкусен Simple Smile

Огретен с тиквички и сланина

2 тиквички
3 яйца
сирене и сланина колкото ви се иска Simple Smile

Тиквичките ги настъргах и метнах в сух тиган. Задуших ги колкото да им се поизпари водата, за да не става воднисто яденето.
Добавих зехтин (1-2 с.л.), натрошено сирене щедро и също така щедро количество нарязана на ситно сланина. Прехвърлих в намаслена тавичка и залях с разбитите яйца.
Пекох на вентилатор на 200 градуса. Стана бързо, но не обърнах внимание за колко точно време.
За който яде чесън сигурно може да се добави някъде, аз не ям Simple Smile
Моята сланина беше с подправки и те овкусиха достатъчно, но ако е "гола", някоя зеленина ще се отрази добре Simple Smile

# 312
  • Мнения: 1
Здравейте,от скоро се опитвам да се храня ВМ-НВ,като от голяма помощ са ми вашите рецепти.За сега нямам своя рецепта.Интресува ме имали някой рецепта за режимен сладолед или такова чудо нема Laughing.И могат ли в режима да се използват продукти като : неподсладено кондензирано мляко, соев протеин или соево брашно?Благодаря предварително bouquet
Бананов сладолед: Нарежете 1 банан на парчета и го поставете във фризера да замръзне. Замръзналите парчета банан поставете в блендер. Започнете да смилате и скоро ще забележите как банана се превръща в кремообразна и гладка смес, 100 % идентично със сладоледа, даже по-хубаво!
За шоколадов сладолед:
1 банан
1 ч.л. какао
Разбивате бананите и в края добавяте 1 или 2 лъжички рожков или какао.
По желание може да добавите ядки или сметана.
Да ви е сладко! chef

# 313
  • Neverland
  • Мнения: 143
http://www.ditchthecarbs.com/2015/07/17/best-low-carb-sugar-free-ice-cream/ 20 рецепти за сладолед.
Тук публикувам и много други рецепти. https://www.facebook.com/groups/1706100759636101/

# 314
  • Мнения: 3 743
А обичате ли да похапвате бадемово или фъстъчено масло? Кажете някакви рецепти с тях, защото ми писна да ги ям с лъжица Simple Smile

Не всички рецепти са по режима, но има доста, които стават;
https://www.pinterest.com/search/my_pins/?q=butter

Общи условия

Активация на акаунт