Детоксикацията на д-р Михайлов- тема 10

  • 60 257
  • 753
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 805
Ашли, и аз това се замислих ... за цитрусите. Мисля си, че вече не стават....
То сега какво е сезонно? Със ябълки не може ли? Или краставици? Joy

А това че този месец се пада през седмицата мен ме улеснява с това, че има от къде да си взимам току що изцеден сок.
Ако съм си в нас трябва сама да го правя, да влача торби с плодове... хамалогия Wink

# 736
  • Мнения: 13 999

С главоболието съм до никъде. Пак се появи с пълна сила. Пия сега едни хомеопатични, заедно със Сибелиум. Чудя се дали да ги спра за 3 дена? За хомеопатичните д-р Михайлов казва, че няма нужда да се спират, но другото...


аз съм с хронична мигрена и по време на детокса също често получавам галвоболие .  правих детокси около година до пролетта на 2012,  когато ги спрях. Питах-разпитвах и обяснение от сорта че е защото организма ми се чисти от токсини ми се стори и продължава да ми се струва крайно глупаво, особенно като си знам мигрените и хранителния режим. Миналата година спрях детоксите и доста месеци не ги правих именно по тази причина. От декември започнах отново и за сега не ме боляла глава, но знам че ще започне и ако това се случи 
-първо няма да пропусна да пия хапче защото само който е нямал мигрена не знае що за чудо е това
- и второ на мен лично при главоболие много добре ми действаше салатка от стъргани моркови с лимонов сок, или билков чай с мед. Така че като ме заболеше глава прилагах гореописаното и така се спасявах от главоболието, нищо че изневерявах на детокса.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006

С главоболието съм до никъде. Пак се появи с пълна сила. Пия сега едни хомеопатични, заедно със Сибелиум. Чудя се дали да ги спра за 3 дена? За хомеопатичните д-р Михайлов казва, че няма нужда да се спират, но другото...


аз съм с хронична мигрена и по време на детокса също често получавам галвоболие .  правих детокси около година до пролетта на 2012,  когато ги спрях. Питах-разпитвах и обяснение от сорта че е защото организма ми се чисти от токсини ми се стори и продължава да ми се струва крайно глупаво, особенно като си знам мигрените и хранителния режим. Миналата година спрях детоксите и доста месеци не ги правих именно по тази причина. От декември започнах отново и за сега не ме боляла глава, но знам че ще започне и ако това се случи 
-първо няма да пропусна да пия хапче защото само който е нямал мигрена не знае що за чудо е това
- и второ на мен лично при главоболие много добре ми действаше салатка от стъргани моркови с лимонов сок, или билков чай с мед. Така че като ме заболеше глава прилагах гореописаното и така се спасявах от главоболието, нищо че изневерявах на детокса.

Направо ме удари с мокър парцал по главата  Mr. Green
След 17-18г борба с моята мигрена, накрая реших, че само "изчистване от токсини" не съм пробвала. Но след твоя опит излиза, че май и от това не е. Направо се отчаях. Аз търпя болката, гледам да не пия хапчета, но...едвам ме понасят близките ми в момент на пристъп. И аз едвам издържам. И си мисля, че като не пия хапове, по-малко токсини влизат в мен и по-лесно бих се изчистила само с детокс.
Явно ще си живея цял живот с мигрената. Но въпреки това ще правя детокси. Обаче се чудя дали си заслужава да търпя ужасното главоболие по време на детоксикацията...

# 738
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
В книгата пише, че може с ябълки да е детокса, но трябва да погледна за други плодове. Нещо за диня ми се върти в главата, но не съм сигурна. Аз ще съм много доволна да не са цитруси, защото от последния път направо ми се гади като погледна портокал.

# 739
  • TX
  • Мнения: 593
с диня да тогава е неограничено количчеството на плодовете, нооо не са сезонни
идеята на детоксите е със сезонни плодове да се прави и за мартенския цитрусите още стават да вярно по сухи стоят, вчера взех едни ябълки, доста сочни и добре на вкус, та аз за този вече реших.
за зверското главоболие ментат ( преди страница, две показвах) препоръчва доки.
ре_ге ужасно е това което описваш за мигреналните болки и идеята е да се изчистим, а не да се подлагаме на зверска инквизиция и то умишлено със сигурност не бих искала да знам какви болки понасяш, моя позната със зверска мигрена мина на ментат каза, че  я облекчават .

# 740
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Ми ... лятото не е ли сезонът на дините? Аз нямам намерение сега да търся диня. Laughing

# 741
  • Мнения: 39
Здлавейте момичета! Има ли бъдещи мами, които правят детоксикация или са правили такава докато са били бременни? Преди да забременея правих няколко пъти, но след това спрях. Сега влязох в деветия месец, но като че ли усещам нужда отново от едно пречистване.  Доколкото разбрах условието за бременни е да се намали количеството на английската сол. Има ли други неща, които правите по-различно от нормалния детокс?  newsm12Благодаря ви и хубава вечер!

# 742
  • Мнения: 6 395
Момичетата с главоболията и мигрената, тествали ли сте пролайтина?

# 743
  • Мнения: 13 999
Момичетата с главоболията и мигрената, тествали ли сте пролайтина?

Ами не,  защото нямам голяма част от симптомите за такова отклонение и невроложката не го счете за нужно. Наистина казха че е възможно част от главоболията ми да са на хормонална основа по скоро свързано с нивата на прогестерона ( преди цикъл и по време на овулация ) . Другите причини според неврололога са комплексни ( стрес, недоспиване, ниско кръвно и прочие ) тъй като ЯМР и доплер не показаха отклонения.


hap
надявамс е Буба Лина да се включи по въпроса.

# 744
  • Мнения: 6 395
Пробвай с пролактина, нищо не пречи и аз бях без никакво отклонение / дори и цикъла ми беше точен, а при висок пролактин се обърква/ и със страшно главоболие периодично. Лекарите също ми казваха , че е на нервна почва, докато не се установи пролатин три, четири пъти над нормата. Сега пия достинекс и се чувствам по добре. Изчезна главоболието, нервността , трудният сън и така....

# 745
  • Мнения: 13 999
Звездне прах
кой пуска изследванията - гинеколог ли?

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Май има нещо свързано с хормоните, защото и при двете ми бременности пристъпите ми намляха, даже имах месеци без нито един ден главоболие  newsm44
На мен гинеколог ми е пускал изследвания за щитовидна жлеза и хормони, но...нищо не се установи при мен.
Според мен всеки лекар може да даде направление за подобни изследвания, защото не са специфични. Може да дадат насоки за всякакво лечение.
Мнението ми за лекарствата (толкова много минаха през мен, специално за главоболие) е, че ако помагат, то е докато се пият. Аз затова преди 5-6г. спрях да ги пия, освен за облекчаване на болката в нетърпими случаи. Сега съм дала шанс на последното ми назначено лечение и то за последно (защото е комбинация между хомеопатия и други лекарства). Според мен проблемът се корени някъде другаде. Трябва цялостна концепция за начин на живот. Затова се надявам, че с детоксите съм поела в правилната посока. Решила съм тази година да правя всеки месец и да анализирам резултата накрая.
А чували ли сте теория, според коато млечните продукти, кафето, шоколада и т.н. причиняват пристъпи на мигрена? Аз и това пробвах да изключа от менюто си, но....нямаше ефект при мен. Може би трябва за повече време да се приложи.....

# 747
  • София
  • Мнения: 258
Момичета сега дават в " На кафе"за интоксикацията ....много интересни неща Naughty

# 748
  • Мнения: 254
Да се включа и аз за детокса и мигрената. Аз имам мигрена от детска възраст, помня първия път, била съм може би пети или шести клас. Отначало като че ли идваше след като съм имала напрегнати дни и в дните след това почивка почваше. При мен обаче е свързано със зрителни смущения, така си е от дете - почва първо да ми блести, после трудно виждам и почва болката, която не винаги е много силна, но има и моменти, в които е доста гадно. Правила съм гладолечение по д-р Лидия Ковачева, първите три дни ужасно ме болеше глава, щяха да ми окапят очите, после всичко си беше наред. Сега като почнах първия път детокса ме боля, но малко, следващите пъти не, но през септември ... ад беше, три пъти ме удари едно след друго - появяват се тия светещите, минават, болката, уж се успокоявам и пак и пак... Ужасно се уплаших и спрях. Миналия месец правих два дена, че нямах възможност повече, но нямаше проблем, и сега пак съм решила. Само аспирин пия като стане така, чувала съм за сиренето, червеното вино и шоколада, но мисля, че не е много ясно от какво точно става, комплексно е и явно се предава по генетичен път, защото леля ми по бащина линия я мори мигрена цял живот. Дано дъщеря ми да няма. Но пък вярвам, че детокса ни чисти има смисъл да се прави. Не мисля, че е проблем за мигрената.  Hug

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Това, което аз знам за предаването на мигрената е, че се предава най-често от жена на жена. Аз, например, смятам, че съм я наследила от прабаба ми.
Уф, момичета, няма лек за мигрена. И аз я имам от дете. Когато се появи, не беше още мигрена, а просто силно главоболие. Имаше си специфични симптоми (само от ляво ме болеше, само след обяд и т.н.). Но последната ми диагноза (след 17г ходене по лекари, врачки, билкари и т.н.) беше мигренозно главоболие вследствие вегетативна дистония (много силно чувствителна нервна система).
Аз вече спрях да търся начини за лечение, явно ще си живея с нея. Все пак всеки вече си има по нещо, с което цял живот си живее и това си ни е "дефектът". Лошото е, че се отразява на близките ни и на работоспособността ми. Сега съм се насочила към начини за подобряване на състоянието ми и намаляване честотата на пристъпите, като се надявам това да може да стане с промяна на хранителен режим и по-малко стрес (това, ако знам как да го постигна.....сигурно ще си реша проблема).
Явно на доста от хората тук детоксите им действат на главата. Това не ме успокоява, но пък усещам, че тук има кой да ме разбере...
А тези, които правят n по ред детокс, усещате ли да имате по-малко главоболие при всеки следващ детокс?

Общи условия

Активация на акаунт