ЧЕТВЪРТИ клас! - 1

  • 47 105
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 031

Тази година съм с двама ученика и косата ми се изправя отсега...  ooooh!
Тъкмо ще ни подготвиш психически,защото догодина ние с Бети ще сме  с по двама  Heart Eyesученика

По-добре да не ви подготвям изобщо, че ще хванеш към Родопите и няма да се върнеш.  hahaha

О, да, непременно споделай повече! Ще имаме нужда от настройка и също да знаем кои методи работят и кои не.  Rolling Eyes

До тук никой от познатите методи не работи, както с големия. Моят малкият е абсолютно нетрадиционен.  Joy

Това, върху което самата аз работя, е да се науча да НЕ ги сравнявам, но е много трудно.
За добро или за лошо ще бъдат при различни учителки. 

# 31
  • у дома
  • Мнения: 7 152


Това, върху което самата аз работя, е да се науча да НЕ ги сравнявам, но е много трудно.
За добро или за лошо ще бъдат при различни учителки.  
При мен пък за добро или за лошо ще бъдат при една и съща учителка-даже ако учителката на Оги не взимаше набора на малкия сигурно щях да взема решения да са в различни училища и съответно различни смени  Peace
То не че не може да стане де,ама още изчаквам въпроса с приема в МГ след 4-ти клас  newsm78-на Оги училището и МГ по принцип са различни смени   Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 201
Здравейте мили мами,
Извинявам се предварително, че пиша във вашата тема, но следващата година 2013-та ни предстой да запишем дъщеря ни Елена в 1-ви клас. В момента обмисляме към кое училище да се насочим - спряли сме се на 119-то СОУ, 35 СОУ или 138 СОУ като най-близките училища и че отзивите за тях са добри. Прочетох, че документите за кандидатстване се подават веднага след Нова година и тук се появява следващото решение, което трябва да вземем със съпруга ми - кой начален преподавател да изберем, което всъщност е и най-важното. Сигурна съм, че всеки е със своя индивидуален подход според учениците, но все пак... Сигурна съм също, че всяка от вас се е сблъсквала с този труден избор, който е бил изключително важен за това как детето ще се чувства и как ще бъде подготвено в първите четири години.

Огромната ми молбата към вас е тъй като децата ви тази година ще бъдат в 4-клас (госпожите им догодина ще поемат първи) и учите в някое от училищата, на които сме се спрели, моля да сподели менението си за преподавателите.  Ще се радвам да споделите вашите наблюдения за учителите, отношението към децата, за да може да се ориентирам и за нашето решение.
Има ли сред тях учител, който бихте ми препоръчали или вие сте избрали за вашето дете? Ще съм благодарна на всяка препоръка, отзив или съвет.

Благодаря ви предварително за помощта!
Поздрави
е-mail: dianast@abv.bg

# 33
  • Мнения: 5 877
Simple Smile Ането е много щастлива - поканиха я да води (еднократно) предаване по радиото.
На свой ред и аз каня който иска, да я чуе в четвъртък по обед по "Хоризонт" - темата ще е детското четене, гости Жюстин Томс и Петя Кокудева. Не съм сигурна в точния час, ще пиша допълнително, но е 11:30-12
Страшно е доволна.

За сравняването... наистина е много трудно, особено когато децата са различни. Не знам дали е от поредността, но характерът на Ния е съвсеееем друг - дай й да търчи насам-натам, да се намести при най-голямата тумба деца, да скача, да гони кучетата (!)... Въобще прави си каквото реши, аз само мигам на парцали (щото всъщност се справя добре). А мислех, че съм научила едно-друго покрай кака й.

# 34
  • Мнения: 4 967
Браво на Ането! Ще я слушаме! Жалко, че не съм на работа точно тогава, за да мина да я видя и лично! Hug

# 35
  • у дома
  • Мнения: 7 152

За сравняването... наистина е много трудно, особено когато децата са различни. Не знам дали е от поредността, но характерът на Ния е съвсеееем друг - дай й да търчи насам-натам, да се намести при най-голямата тумба деца, да скача, да гони кучетата (!)... Въобще прави си каквото реши, аз само мигам на парцали (щото всъщност се справя добре). А мислех, че съм научила едно-друго покрай кака й.
Все едно описваш моя дребния  Joy

# 36
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Браво на Ането.  Peace

# 37
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Нашата  родителска среща мина тази вечер-дадоха ни чисто нови учебници и пак ще имаме и втори комплект в училище,за което съм много доволна...

# 38
  • Мнения: 4 967
И нашата родителска среща мина снощи. И при нас учебниците са чисто нови. Ще имаме и резервен комплект, но май не от всички учебници. Новото е, че ще пишем от тази година по математика на широки редове, но учителката каза, че ако някои предпочитат могат месец, два да продължат да пишат на малките квадратчета. Събрахме си по 2 лв за застраховката.
Първият срок ще имат по два часа седмично ЧП, а втория по един. Това е добре, защото миналата година си спомням, че ЧО имахме по два часа седмично, но чак втория срок и това ни идваше доста натоварващо. Поне големият зор да мина първия срок. Втория срок цяло да има по един час повече музика и рисуване.
Викат ни в понеделник в 8.00 в класната стая за час на класа. Тържеството е от 9.00 и ще получат програмата за следващия ден. Почна се, момичета... Sad

# 39
  • София
  • Мнения: 5 192
Бети, какъв страшен пост! Тръпки ме побиха...

dideto, подходът ти е много добър, но по-добре влез на ЛС с потребителите от темата, които са в посочените училища, защото само някои сега са активни и въпросът ти ще увисне. Успех!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
значи и тази година продължаваме ЧО и ЧП както миналата така ли, без нови предмети

# 41
  • Мнения: 4 967
Да, няма да има нови предмети! Peace
Забравих да добавя, че при нас си продължава от миналата година европейският проект "Да направим училището привлекателно за младите хора". Косьо участваше в допълнителни занимания по рисуване, тази година сякаш е малко по-различно, но пак ще се рисува. Има и театрална школа, и нещо като домашен бит, не им знам точните наименования.
Освен това ще имаме пак зелено училище през април или май.
ЗаСлон, страшничко си е! Joy

# 42
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Като новост забелязах,че тетрадката към читанката от тази година е безплатна-поне ние досега винаги си я купувахме допълнително  Peace
Ето за тази - http://www.book.store.bg/p23393/uchebna-tetradka-kym-chitanka-za … ka-dimitrova.html става въпрос...

# 43
  • Мнения: 4 967
О, любимата ти тетрадка, Светле! Joy Да, сякаш си права, аз не бях забелязала, тоест не съм запомнила, че миналите години сме я купували. Embarassed

# 44
  • у дома
  • Мнения: 7 152
О, любимата ти тетрадка, Светле! Joy Да, сякаш си права, аз не бях забелязала, тоест не съм запомнила, че миналите години сме я купували. Embarassed
Да ,на мен ми е много "любима",въпреки ,че по принцип детето се справя добре с нея,но мен ме изнервя...Според мен ако се отговори писмено за домашно на всички въпроси след урока в Читанката е напълно достатъчно,ама явно според други не е,след като са я включили даже и към безплатните помагала...

Общи условия

Активация на акаунт