Будапеща - 4

  • 58 365
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 366
 
Днес намерих тази обложка на плоча.

# 16
  • Мнения: 165
........................
Още един въпрос - има ли от къде да се купят трансферни билети от летището, при положение, че пристигаме с късния полет от София? Мисля, че беше обсъждано в предишните теми, но ми се иска по-прясна информация.

Инфо от 25.08. - на Relay имаше само единични билети, платих с карта. Търсих обстойно на терминал 2А автомат за билети, но липсва, за разлика от инфото в сайта.

Една интересна сграда в Будапеща - Parisi Udvar на Petőfi Sándor utca 2 , ако е споменавана до сега, извинения: http://www.budapestindex.com/blog/editors/060910/budapest-parisi … var?v=cvaLTKkFpzw

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 23
А какъв е тоя Дворец на чудесата, на  улица Ваци 19 е? Някой посещавал ли го е да сподели ?

# 18
  • Мнения: 2 229
А какъв е тоя Дворец на чудесата, на  улица Ваци 19 е? Някой посещавал ли го е да сподели ?

Аз копирам инфото ми от предната тема:

"http://www.csodakpalotaja.hu/index.php/hu - "Палат на чудесата" или нещо като научен емперичен музей, в който всеки физичен закон се изпитва на собствен гръб. Намира се в близост до мол Мамут, на картата е отбелязано като зелена площ, тъй като има градина с езерца с водни лилии, голяма детска площадка.... Денят, в който го посетихме беше четвъртък, в ранния следобед, но беше пълно - предимно с унгарци, само някой и друг руснак забелязах."

Не знам защо адресът беше даден грешно, аз черпя инфо от немски сайтове, и доста се помотахме докато го намерим. Аз лично очаквах повече, особено предвид цената - 2800 ф. за мен и детето. Може би децата възприемат по по-различен начин, представените там неща, които за мен са елементарни, а за тях чудеса. Ако те интересува, по-късно мога да сложа няколко снимки, но засега нямам качени точно оттам в интернет. (има каране на колело по метално въже, подскачане с бънджи върху една пътека, не батут, така че не е нищо особено, на детето най му хареса да се издърпва през един скрипец сама нагоре - там се качи 3 пъти, каране на кола с четвъртити колела, задвижване на самолетчета с помощта на насочен светлинен лъч- те бяха с фотоклетки в долната част на корпуса, като че ли това бяха по-интересните неща)

Транспорт: Пътува се до Széll K. tér, предпоследна на М2, или с трамваи № 4 или № 6 (могат да се хванат от Nyugati pu., Oktogon или Blaha L. tér.), като слезете се продължава по Feny ut., тя се пада странично на мол Мамут, след 200-300 м. вляво ще забележите парк, там е.

После от същия площад Széll K. tér, можже да се хване автобус № 16(А) до Disz ter. - за Рибарската бастилия, но питайте, защото там има множество спирки в различни направления.
Аз по-скоро бих препоръчала за посещение Музея на транспорта, намиращ се в парка зад замъка Вайдахуняд.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 12:02 от speranzza

# 19
  • Мнения: 99
Ехоооооооо,  newsm78 няма ли някой новопристигнал. Чакаме пътеписи и снимки.

# 20
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 650
И аз чакам завръщащи се  Mr. Green

При тези евтини билети и хубаво време през септември е грехота никой да не се възползва  Wink Аз пак бих хукнала, ама приятеля ми се дърпа за толкова скоро - два пъти тая година му стигало  Sad Ама следващата пролет пак ще идем в комбинация с Варшава  Blush

# 21
  • Мнения: 2 229
Вие в Сф сте облагодетелствани - за нас през септември изобщо няма полети до Будапеща.  Не че някой ще ми даде почивни дни, но ей така профилактично си проверявам, Будапеща може да е отправна точка за много други дестинации.
А завръщащите се ще са май след 9ти.

# 22
  • Мнения: 366
Нещо се зоря да си обработя клиповете. За утеха пускам това

http://www.youtube.com/watch?v=O-UTDIKddvw&feature=plcp

# 23
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 650
speranzza, наистина има много приятни полети от BUD, ама дестинациите са повече за топло време  Simple Smile Гледам сега едни приятни полетчета до Прага за по 14 евро бройката, ама пусто не може всичко наведнъж... Tired

# 24
  • Мнения: 48
За кога и от къде са полетите за Прага?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 282
speranzza, наистина има много приятни полети от BUD, ама дестинациите са повече за топло време  Simple Smile Гледам сега едни приятни полетчета до Прага за по 14 евро бройката, ама пусто не може всичко наведнъж... Tired


Прага си заслужава даже повече от БУДАПЕЩА.Пусни линк какво сте намерили.

# 26
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 650
Всъщност от Будапеща са били други дестинациите, които гледах - Прага е била от Милано  Embarassed
Иначе като дати по днешни цени -
3-5 октомври - 78 лв.
10-14 октомври - 68 лв
12-14 октомври - 78 лв.
3-5 октомври - 78 лв.
18-21 октомври - 78 лв.
5-9 ноември - 68 лв.
26-30 ноември - 68 лв.
10-14 декември - 68 лв.

# 27
  • Мнения: 366
Търсачите, вижте нещо през Виена. Така каза миналата година един българин, който държеше сувенирен магазин в Прага, ама що ли не се поинтересувах повече. Ние тогава ходихме с някъв промоционален пакет на Астрал и излизаше на сметка.

# 28
  • Мнения: 2 229
Прага си заслужава даже повече от БУДАПЕЩА.

Е-е-е, тъкмо научих някой и друг лаф на унгарски, сега и чешки ли да уча Crazy

Като бяхме преди малко повече от 10г. във Виена, част от групата ни (бяхме 6 човека за 3 мес.) ходиха на 1-дневна екскурзия до Чехия, не помня дали до Прага, и едно от момчетата заяви, че от целия престой във Виена най му е харесало в Чехия.

Не че е по темата за Будапеща Mr. Green

# 29
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 650
Мненията за Прага всъщност са доста противоречиви, най-добре е човек да иде на място и да си създаде собствен поглед върху нещата.

За Будапеща май няма много анти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт