Щастливи заедно (Aşka Sürgün) - Beren Saat и Mahsun Kırmızıgül - Тема 14

  • 61 938
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 555
Добро утро,  Hug Hug Hug
Милена, благодаря за превода  bowuu  bouquet
Благодарение на теб видях клип с песента за Мардин, с която Ресул накара Зилян да се засмее с отваряне на очите след излизане от упойката на операцията.
Песента е по-дълга, а това което ние чухме в епизода е след 2:40 минута.  
http://www.youtube.com/watch?v=4Dbs79ae3xY&feature=related
А ето ви я и тук цялата
http://www.youtube.com/watch?v=Q-Y5ohozn8Y&feature=related
Спорен ден на себе си и на вас пожелавам. Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 07:58 от dai4e

# 706
  • Мнения: 3 436
Добро утро! Ето че Милена е разказала поредната история на песен, която хваща за гърлото рано-рано сутринта. Ето и затова си струва темата ни да не заглъхва веднага. Има още хляб в нея ...

# 707
  • Мнения: 188
Добро утро в това малко мрачно утро  Nature Partly Sunny
Нека кафето да ви е сладко Coffee
Аз пия кафето с мезе  cook
Направила съм го от сърце Two Hearts
/това го прочетох някъде и много ми хареса та за това реших да го споделя с вас/
Дано ви хареса и на вас,хубав ден  love001

# 708
  • Мнения: 82
Не искам да се разделям с никого! Hug Hug Hug Heart Eyes/колкото и да ме върти шайбата и да е висока тръстиката Mr. Green Mr. Green Mr. Green/



Хубав ден, щастливки! Hug

# 709
  • Мнения: 901
 Превет щастливки !!! Hug
Тази сутрин ставам и какво да видя няма нет ужас не можах да ви приготвя кафе но Вили се е погрижила  мерсаж  виртуална приятелко   love001
Миленка те си нашата фея на преводите благодаря от сърце  Hug
Лек ден момичета  Hug

# 710
  • Мнения: 2
   Здравейте Щастливки!
    Връщам се от гората - иии..., какво да видя - групата едва ли не пред разпадане. Защо да не продължим да поддържаме темата жива? Мисля, че все още има какво да си кажем.
   А сега по едно следобедно кафе, мисля, че е време.



   За сега Чао и много целувки.  love001  love001  love001
   Лек и приятен следобед на всички.

# 711
  • под най-голямото листо на тиквата
  • Мнения: 586
 Hug Здравейте !!!
Днес изгледах клипа който dai4e е качила за Мардин и Мидят. Там има снимки на забележителностите в Мидят. Една от тях се оказа къщата на сем.Шахвар. Поразрових се из интернет и стигнах до следната информация: Къщата е била дом на областния управител /губернатора/ на околия Мардин. Намира се на най-високата точка в Мидят. От 2000 год. е обявена за паметник на културата и се използва като къща за гости, където всеки може да отседне. След "промоцията" й във филма къщата става много известна и от тогава има много посетители. Не намерих цени на нощувките, но доколкото знам в онзи край хотелите не са евтини. Има телефон за връзка и резервации, ако някой проявява интерес мога да го напиша.
За сега толкова от мен.
 smile3503

# 712
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен. Пиша впечатлена от песента за Мардин и снимките с изгледите от околността. Аз забелязах че я има и реката за която Зилян разказваше легендата, но от друг ъгъл и скалите които пазели "нейните тайни", има кадри от там докато се разхождата с Хазар след завръщането му от Ирак. Преди време бяха постнати линкове с подобни изгледи и там се виждаше тази къща на Шахварови, която явно е станала хотел. Да ви кажа честно, запленена от източната култура и танци от дълги години, бих отишла там с най голямо удоволствие, но ми се струва далечко и непосилно.

Колкото до продължението на темата, както писа и Таня, аз наистина съм за инфо и дискусии за проектите на актьорите. Дори Милена да не е на разположение по всяко време, мисля си че пак бихме я поддържали, макар не толкова активно. Още повече че ето можем да откриваме доста интересни неща покрай сериала, които отново да ни събират заедно.

Бих могла да опитам да правя тема, но мисля че Ива е специалист вече и ако не иска да ни изостави,бих искала да я помоля/а вярвам и вие бихте желали/ за още една темичка пък докъдето стигнем. То само ще си покаже закъде сме и доколко можем да сме Щастливи заедно!

Поздрави и прегръдки. Hug Hug Hug

# 713
  • Мнения: 3 436
О, и на мен ми се доразхожда из ония места по поречието на Тигър - реката, легендата за която разказваше Зилян ...

Бих могла да опитам да правя тема, но мисля, че Ива е специалист вече и ако не иска да ни изостави, бих искала да я помоля /а вярвам, и вие бихте желали/ за още една темичка, пък докъдето стигнем. То само ще си покаже закъде сме и доколко можем да сме Щастливи заедно!
newsm10

# 714
  • София
  • Мнения: 440
Еми, и аз да си кажа. Ако има продължение темата ни, то на разположение съм за преводи на разни новини (актуални разбира се), имам и няколко песни и истории в торбата. Колкото до по-старите интервюта, не знам за сега дали имам желание да се занимавам.

Новиние от днес – „Бащи и синове” ще бъде спрян след 4-ти епизод, т.е. след идния понеделник, поради недостатъчен рейтинг. В нет-а се въртят два фрагмана на „Не се измъчвай заради мен”, но не е ясно откога ще започне излъчването на този сериал. Т.е. засега няма много работа за мен, след като няма нови филми. Знаете, аз не съм много по писането на коментари, а пък снимки и клипове да поставям, изобщо не ме бива. Така че, ако има тема, имам като начало какво да публикувам, пък после ще си покаже накъде. Така или иначе аз си следя новините около киното и телевизионните сериали в Турция и винаги се намира по нещичко свързано, я с актьорите, я с продуцентските фирми, я с историята и географските забележителности от Източна Турция и местата, където е сниман „Щастливи заедно”. За такива новинки имам винаги време за превод. А от останалите фенове зависи дали ще има и тема.

Dai4e, песента Yola çıktım Mardin’e (Поех по пътя към Мардин) ми е в списъка, ала ти ме подтикна да й издиря още днес историята и … ще е следващият ми опит.

# 715
  • Мнения: 69
Реших да ви постна клип на тази песен за Мардин, защото изгледах няколко в тубчето и намерих моя - с танци и съвременна интерпретация, затова реших и да споделя с вас:

http://www.youtube.com/watch?v=jK3AuHcut4I&feature=fvwrel

# 716
  • Мнения: 3 555
Привет  Hug Hug Hug
Благодаря на Tania M., di_dody_di, ddkal  newsm51, които споделят моето желание за възможността тази тема да бъде продължена и по този начин.
Този сериал има нещо много "истинско", освен вълнуващата "художествената измислица"за любовта на Зилян и Хазар.
Интересно е истинското - на географската карта Мардин и Мидиат съществуват, песните в сериала са една малка част от тяхната култура и страшно ми харесват, чудесно поддържано и запазено архитектурно наследство, природа, непознат бит и история.
Много харесвам Берен Саат, но за пръв път познах и се изумих от уникалния талант Махсун - засега само 2-3 от песните му харесах, но музиката му за филмите и сериалите е страхотна.
Имам много ограничени познания в и-нета  Embarassed и благодаря за страхотното удоволствие от получената информация, споделени мнения, прекрасни колажи, гифчета, сценарии, стихчета, а  преведеното от Милена е безценно.   newsm20
Малко прощално прозвуча последното, което написах  Weary, но както се казва "каквото-такова" smile3518
Радост за очите  newsm44 , защото видях, че Милена е сложила и тя свой пост в темата и толкова прекрасно обнадеждаващ.  newsm51 newsm51 newsm51
И di_dody_di - веднага ще видя това, което си сложила  newsm51 newsm51 newsm51
Видях го  newsm10и според мен Ресул доста добре го изтанцува newsm44

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 22:25 от dai4e

# 717
  • Мнения: 0
Здравейте !!!
много съм изморена, минавам да кажа дзак и отивам да прегръщам Морфей

# 718
  • Мнения: 0


arklı hayatlar, farklı kültürler, farklı diller.
Karadeniz’in eşsiz güzelliği ve gerçek aşklar...
Yeni dizi "Benim İçin Üzülme" Ekim’de ATV’de...

# 719
  • Мнения: 3 436
Така, така. Следващата пробна тема-продължение може да е малко като мозайка и да остане доста отворена, докато се "доизбистри" или "доразмъти". Laughing Тя би могла да побира всички досегашни идеи, от които най-много точки събра "актуални проекти на актьорите от ЩЗ".

1. Без да пришпорваме Милена, да й предоставим новата тема като място, където да "огласява" нещата, с които и без това се занимава (ние ги лапаме като топъл хляб):
- Новините около турското кино и ТV сериали,  актьорите, продуцентските фирми,
- Историята и географските забележителности от Източна Турция,
- Преводи на песни и история на създаването им.


2. Актуални проекти на актьорите от ЩЗ и новини около тях (Махсун Кърмъзъгюл, Фърат Танъш, Теоман Кумбараджъбашъ, Аслъ Тандоан, /евентуално/ Берен Саат, Хюсеин Авни Данял /Низар/ и пр.)

3. Пътеписи, клипове, находки (от рода на постнатите досега от Петя, Dai4e, ddkal, Ди).

4. Без да пропускаме и духовитите идеи на Петя (хрумки за книга, сценарий, обучение и пр.), колажи на Тара , импровизации на Славена и други признати и непризнати творци в темата.  Joy

5. Без да дискриминираме и желаещите да се връщат към сериала ЩЗ и да "преговарят" отделни моменти от него.

Аз бих искала да видя в отделна рубрика на първа страница, както правеше и Ивето досега, всички преведени от Милена песни и истории на създаването им (не само на МК). Особено историите са безкрайно интересни за мен - като изстрадани приказки. Да ви кажа, че  тая сутрин се замислих: на колко от хубавите ни народни песни знам историята на създаването им ... и ме досрамя от отговора.  ooooh!

Аз пък днес изгледах първи епизод на "Животът продължава" с английски субтитри във Viki и доста ми хареса, даже си поревах на едно-две места. (Само че след трета сцена преводът е частичен, но все пак основното се схваща). И пак едни хубави и неизвестни ми актьори - кога синеоки и тъмнокоси, кога руси, кога смугли ... всякакви.

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 18:01 от Tania M.

Общи условия

Активация на акаунт