Високи стойности на ТСХ

  • 111 405
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Аха.... не ми предстои инвитро но от доста време правим опити за забременяване и моя гинеколог ме прати на ендокринолог защото за много кратко време качих 20 кг и ме прати профилактично затова ви попитах за резултата защото другата седмица съм на лекар а се бях притеснила. Благодаря все пак за информацията  Hug

i.d., в такъв случай всичко изглежда наред. Аз не съм лекар, де, но чудесни ми се струват стойностите на ТСХ, следя си стойностите от години и това ми е и на мен оптималната стойност. От друга страна, когато започнаха моите проблеми, ТСХ не можа веднага да го засече. ТАТ и МАТ бяха индикаторите, които показаха, че там нещо не е наред. Вероятно трябва да се провери как функционират и другите жлези, не само щитовидната. Успех ти желая!

# 16
  • Мнения: 229
сега ще си правя на ТАТ и МАТ за да видим и тях

# 17
  • Мнения: 1 842
Здравейте ,днес си направих изследвания на щитовидната жлеза .ТСХ е 7,76 доста е високо, за това искам да попитам имали момичета с такъв резултат?Как се лекувате и за колко време е минало лечението.Очаквам декември месец да започна ин витро процедура,надявам се до тогава ТСХ да влезне в норми .Утре ще си запиша час за ендокринолог ,но реших да попитам и тук ,понеже до прегледа има време .
Здравей,
как са нещата при теб? Peace
Аз съм на Еутирокс за сега съм доволна от моята лекарка, започнахме с по-ниска доза и леко нагоре.

# 18
  • Мнения: 615
Здравейте ,днес си направих изследвания на щитовидната жлеза .ТСХ е 7,76 доста е високо, за това искам да попитам имали момичета с такъв резултат?Как се лекувате и за колко време е минало лечението.Очаквам декември месец да започна ин витро процедура,надявам се до тогава ТСХ да влезне в норми .Утре ще си запиша час за ендокринолог ,но реших да попитам и тук ,понеже до прегледа има време .
Здравей,
как са нещата при теб? Peace
Аз съм на Еутирокс за сега съм доволна от моята лекарка, започнахме с по-ниска доза и леко нагоре.
Аз съм на ел тироксин 50 ,пия в делничните дни по 1 хапче ,а събота и неделя по половин .В понеделник ще правя изследване на ТСХ, дано да е паднало достатъчно .Кога ще изследваш ТСХ ?

# 19
  • Мнения: 1 842
Здравейте ,днес си направих изследвания на щитовидната жлеза .ТСХ е 7,76 доста е високо, за това искам да попитам имали момичета с такъв резултат?Как се лекувате и за колко време е минало лечението.Очаквам декември месец да започна ин витро процедура,надявам се до тогава ТСХ да влезне в норми .Утре ще си запиша час за ендокринолог ,но реших да попитам и тук ,понеже до прегледа има време .
Здравей,
как са нещата при теб? Peace
Аз съм на Еутирокс за сега съм доволна от моята лекарка, започнахме с по-ниска доза и леко нагоре.
Аз съм на ел тироксин 50 ,пия в делничните дни по 1 хапче ,а събота и неделя по половин .В понеделник ще правя изследване на ТСХ, дано да е паднало достатъчно .Кога ще изследваш ТСХ ?
Интересна схема. Аз бях на редуване един ден 25, на другия 50. После на 50. Сега ще редувам един 50 другия ден 75.
ТСХ е паднало значително за мое щастие. Peace
За бременност трябва да падне още малко. Но сега поне е в норма и съм малко по-спокойна, защото предния месец почти никаква разлика нямаше в изследването. Peace

# 20
  • Мнения: 1 988
при мен високото tsh /2.73/не се повлия много, при предписани 25mg за 45 дни /2.61/. сега съм на 50 mg да видим какво ще се случи. изследването ми ще е чак на 27.11.

някой има ли информация дали спирулина може да спомогне за понижаването му? някъде сякаш бях чела подобно нещо.

# 21
  • Мнения: 1 842
при мен високото tsh /2.73/не се повлия много, при предписани 25mg за 45 дни /2.61/. сега съм на 50 mg да видим какво ще се случи. изследването ми ще е чак на 27.11.

някой има ли информация дали спирулина може да спомогне за понижаването му? някъде сякаш бях чела подобно нещо.
И при мен беше така при 25 микрограма, макар че имах доста по-високо тсх от твоето. Peace
Мисля, че ще има резултат след прием от 50. Стига да се движиш и да внимаваш с храненето. Успех. Peace

# 22
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
при мен високото tsh /2.73/не се повлия много, при предписани 25mg за 45 дни /2.61/. сега съм на 50 mg да видим какво ще се случи. изследването ми ще е чак на 27.11.

някой има ли информация дали спирулина може да спомогне за понижаването му? някъде сякаш бях чела подобно нещо.

До колкото знам, заради съдържанието на йод, спирулиата е доста вредна за щитовидната жлеза, ако има автоимунно заболяване. Бяха ми предписали преди време Бетадин (глобули с йод) и когато разбра, че имам Хашимото, лекарят смени медикамента веднага. Предупреждавал ме е и за спирулина.

# 23
  • Мнения: 1 988
благодаря за отговорите  Hug

а сега да споделя още малко инфо при прием на л-тироксин, че е ВАЖНО: ако пиете желязо - то да се приема 5-6 часа след тироксина. също така всички останали лекарства 2-3 часа след тироксина. иначе не се усвоява добре.

# 24
  • Мнения: 229
направих си изследванията за Anti TPO-11,61 реф.стойности-0-34
                                                   Anti TG-24.60 реф.стойности-0-115
нормално ли е според вас или не

# 25
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
направих си изследванията за Anti TPO-11,61 реф.стойности-0-34
                                                   Anti TG-24.60 реф.стойности-0-115
нормално ли е според вас или не

Чудесни са. Не е там проблемът, при това покачване на теглото трябва да се провери инсулина и свързаните с него неща, както и надбъбречните. Така ми се струва, де.

# 26
  • Мнения: 1 842
благодаря за отговорите  Hug

а сега да споделя още малко инфо при прием на л-тироксин, че е ВАЖНО: ако пиете желязо - то да се приема 5-6 часа след тироксина. също така всички останали лекарства 2-3 часа след тироксина. иначе не се усвоява добре.
Само да допълня нещо, че тези неща кога и как да се приема тирокса ги пише и в листовката на медикамента. Ако имате време изчетете го подробно и внимателно, там пише и за повишаването на дозите как точно да става.
 Peace

# 27
  • Мнения: 1 988
съншайн, чела съм листовката внимателно и за съжаление никъде в листовката не пише за прием на желязо и други лекарства. а относно дозировката, мисля че само доктор може да я определи и то спрямо конкретните изследвания на пациента. в листовката е описана само "препоръчваната поддържаща доза", която в никакъв случай не е точната за всеки отделен случай, а просто ориентировъчна  Naughty

# 28
  • Мнения: 1 842
съншайн, чела съм листовката внимателно и за съжаление никъде в листовката не пише за прием на желязо и други лекарства. а относно дозировката, мисля че само доктор може да я определи и то спрямо конкретните изследвания на пациента. в листовката е описана само "препоръчваната поддържаща доза", която в никакъв случай не е точната за всеки отделен случай, а просто ориентировъчна  Naughty
Поста ми не бе насочен към теб, а към всички които четат темата. При мен на листовката всичко е написано и как точно да се приема хормона. Peace
Успешна борба на всички с проблемите с ТСХ. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 7
 Simple Smile Здравейте, аз съм на 36 год. почти и TSH при мен е високо- 5,32 при референтни стойности от 0,5 до 4,20. На мен ендокриноложката ми във В. Търново д-р Мичорова ми каза, че ТСХ трябва да падне до под 2, иначе да забравя да забременявам, а аз искам второ дете. Предписа ми да гълтам Л- тироксин по 50 мг. по половин таблетка дневно. Каза ми след 2 месеца да ида да го изследвам пак, без таблетката! Освен това след 2 месеца да отида и на ехограф при нея, ще ми струва 25 лв. в нейния кабинет. Дали тази доза ще ми е достатъчна да се излекувам? Всичко друго засега е нормално, пролактинът е в норма. Казаха ми да смъкна и килограми, защото са доста над нормата- тежа 82-83 кг. и съм висока 1,60 м. Преди да родя преди 5 год. сина си, бях около 52-53 кг. Минах малко на диета тези дни. Това ми състояние пречи ли наистина за забременяване?

Общи условия

Активация на акаунт