Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 125

  • 106 933
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 486
sVeshti4ka,благодаря!Иска ми се да са меки,ще правя в момента на украсата понеже са лесни !

# 721
  • Мнения: 3
Valeria, сърдечно благодаря!  bouquet Дано имам добри резултати да се похваля и с нещо по-прилично  Wink

# 722
  • Мнения: 1 965
Иска ми се да са меки,ще правя в момента на украсата понеже са лесни !
Меките фигури имат доста неприятен вкус. Освен това, е доста по-трудно да моделираш с незасъхнали елементи. Рискуваш да ти разпльокат фигурите, ама ти си знаеш...

# 723
  • Мнения: 486
Иска ми се да са меки,ще правя в момента на украсата понеже са лесни !
Меките фигури имат доста неприятен вкус. Освен това, е доста по-трудно да моделираш с незасъхнали елементи. Рискуваш да ти разпльокат фигурите, ама ти си знаеш...
Много благодаря за съвета ,наистина не знам как да постъпя ,за да е добре.Тези дни взехме на малката ми дъщеря торта с фондан и имаше мечета, всичко беше меко за хапване  newsm78 А във витрината в сладкарницата продават готови захарни фигурки ,които са камък (не знам от какво са,но не искам така да се получат и моите ,да казвам хвърляйте ги).то е ясно ,че с опит ще станат нещата  Peace

# 724
  • Мнения: 1 352
Някой може ли да ми каже как точно се работи с желатин? Специално за този крем питам, авторката не е споменала кога и как се слага:
http://deliciouskit.blogspot.nl/2012/10/blog-post.html
Самият крем го пробвах два пъти и е много вкусен, но с желатина нещо не ми се получава. Разтварям го, охлаждам и добавям малко по малко към готовия крем. Да, обаче той не се смесва с крема, ами се получават едни късчета като червейчета.
И въобще когато се работи с крем с желатин, трябва ли да оставя да стегне в хладилник преди да сложа върху блатовете?

# 725
  • Мнения: 1 210
Мариета, авторката съм аз и чак днес забелязах, че не съм описала приготвянето на крема  Laughing
Разбивам сметаната със захарта до твърди връхчета, прибавям разбитото крема сирене със захарта, прибавям и заквасената сметана и всичко това разбърквам. Междувременно накисвам желатина в 50мл вода докато набъбне и после разтварям на водна баня. След като изстине леко го прибавям към крема и разбърквам до хомогенност. Слагам крема за кратко в хладилник, ако ми се стори по-течен (ако мога така да се изразя), за да не ми се разтече като заливам върху блатовете ....това е  Wink дано да съм помогнала  Peace

# 726
  • Мнения: 1 352
huliganka, благодаря за бързия отговор.

# 727
  • Мнения: 1 210
huliganka, благодаря за бързия отговор.
За нищо  Wink Радвам се, че ти е харесал крема все пак  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 0
huliganka, благодаря за бързия отговор.
За нищо  Wink Радвам се, че ти е харесал крема все пак  Simple Smile
ИМА ЛИ ПРАВО НА ПОМОЩ ЗА ОТОПЛЕНИЕ С 75 % ТЕЛК И С 115 ЛВ ПЕНСИЯ

# 729
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
huliganka, благодаря за бързия отговор.
За нищо  Wink Радвам се, че ти е харесал крема все пак  Simple Smile
ИМА ЛИ ПРАВО НА ПОМОЩ ЗА ОТОПЛЕНИЕ С 75 % ТЕЛК И С 115 ЛВ ПЕНСИЯ

 Shocked Shocked Shocked

# 730
  • Мнения: 1 352
Явно жената е объркала подфорума........ какви проблеми имат хората, а аз се тюхкам за един желатин  Sad Sad Sad..

# 731
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Да де аз точно на проблема се оцъклих ...

# 732
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте.

Благодаря много за милите поздрави и пожелания към моят син и за хубавите коментари за торатта ми с драконите на Албенка,Бадем,Ст.Ангер,Марина Д,Нинчето,Коприва,Мадлен,Ани Д,Дитсан,Мечопух,Мишока. Hug
Мечопух-много весело чанте.
Allaaa-много сладка торта-браво.
Мариета,Дарлинка-много хубави торти с маски.

# 733
  • Мнения: 616
Аз бая отдавна не съм се появявала, ама айде сега да се отбележа в темата...
Darlinka, много хубава маска и тортата като цяло! Тези златните цветенца много нежни!
betina33, тази торта голямо парти  Mr. Green
Аз напоследък много малко торти правя, почти никакви. Мъча се с някакви цветя, уча се уж, ама колко се уча... Показвам сега едни рози, от които съм доволна, и едни калии, които също са горе-долу добре, като за пръв опит. От 8 цветя първото изхвърлих, следващите се преглъщат, а последните две са ок! Значи... практика му е майката  Mr. Green




Последните няколко страници няма много торти, та ще се върна по-назад да позяпам Simple Smile))

Шемет, невероятни са ти цветята!!! Този стефанотис се опитвах веднъж-дваж, ама нещо не мога да го докарам така добре! Ще гледам от твоя за модел! И граха... тъкмо се засилих да търся снимки на грах, да видя lux какво ще прави, ама видях твоя - разкош! И нещо ще пробвам... някой ден.

Последна редакция: чт, 25 окт 2012, 09:15 от Ванилия Мадагаскарска

# 734
  • Мнения: 4
Момичета, да напомня за себе си, че утре трябва да покривам
Цитат
колко дебело се нанася Кристалината под вафлената плака. Достатъчно ли е само да се навлажни или трябва да е по - дебело покритие? Предварително благодаря за отговорите ви.
Praynig smile3525

Общи условия

Активация на акаунт