Колко кг качихте по време на бремеността ? тема 2

  • 64 813
  • 458
  •   1
Отговори
# 30
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Вече съм 10-11 кг.отгоре,и наистина за всеки е индивидуално качването на кг.в последните месеци ,аз последния месец не съм качила нищо..)))Надявам се да не станат повече от 13-14кг.

# 31
  • Мнения: 251
Привет!Аз качих 22 кг,като 10кг от тях качих в последните 2 месеца и половина.Повръщах до 5-ия месец,пих хапчета за задържане 3 месеца и наблягах доста на тестените изделия.След раждането бях -10кг.Имам да свалям още 12кг.Кърмя,но не свалям определено килограми,напротив голям апетит имам и се опитвам да се ограничавам,за да не си върна килограмите края на бременността Mr. Green

# 32
  • Мнения: 16
Здравейте, аз до момента съм качила 6 килограма (изходни килограми 49). Бях изненадана днес като се притеглих, защото смятах, че са по-малко, предвид на това, че не се храня повече от преди, но явно организма си прави разни запаси. Най-важното е с бебчовците всичко да е ОК пък ние после ще слабеем Simple Smile

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 179
До тук - 15  Sick За последния месец сигурно са 5.  Twisted Evil Остава ми още малко и ще дам пълен отчет. 

# 34
  • Мнения: 5 173
И аз 14-15 (36 седмица) при все, че нямам апетит и обикновено пропускам обяда или ям плод.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами,

Аз вече не знам какво да мисля. Качила съм 5кг за 14 седмици.
Никога не съм пазила диети и винаги съм хапвала сериозно, без това да се отразява на теглото ми...обаче ...сега каквото и  да хапна е на ханша и бедрата....
В началото я карах както преди, ям всичко, колкото и когато искам, ни кг започнаха да растат много бързо, започнах да се ограничавам - ефект никакъв.
Не ме притеснява теглото сега или до края, а да не би да си остане после ...никога не съм се сблъсквала с такова пълнеене и се панирам.

Идеи?

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 468

Глад /като спреш да кърмиш/ и спорт /като мине достатъчно време от раждането/ Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 2 082
Meg C, ако наблегнеш на плодовете и зеленчуците, съчетано с достатъчно движение, мисля че няма да качваш много  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите.
Май както казва една приятелка "глад му е майката" не сега,  после когато не кърмя ...а сега най-важното е бебо да е добре:)

# 39
  • Мнения: 390
Meg C, ако наблегнеш на плодовете и зеленчуците, съчетано с достатъчно движение, мисля че няма да качваш много  Rolling Eyes
всеки пълнее от различни храни. Аз например качих най-много през 4 и 5 месец, когато бях основно на плодове /*4 кг на месец  ooooh!/ 6-ти не качих нищо, а 7-ми 2 кг. Та е индивидуално и едва ли има универсална рецепта  Peace

# 40
  • Мнения: 1 252
С първата бременност бях меко казано слон - 30 килограма качих.
С втората само 11кг. и си излязох от родилния дом с дрехи от преди да забременея, но вече имах опит.

# 41
  • Мнения: 5
 аз сам в 17 г.с миналия месец бях 78 сега съм 75. 3 съм свалила[/glow]  Rolling Eyes

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
С първата бременност бях меко казано слон - 30 килограма качих.


Успя ли да ги свалиш после?

# 43
  • София
  • Мнения: 2 082
Та е индивидуално и едва ли има универсална рецепта  Peace

Да, индивидуално е. Но в общия случай балансирано хранене с наблягане на плодове и зеленчуци (повече на зеленчуци) + много движение е формулата за умерено качване на кг през бременността. А и повечето бременни чудесно знаят от какво пълнеят  Wink Друг е въпросът, че самоконтролът понякога липсва.

# 44
  • Мнения: 390
така е, но ....... от години закусвам плодове, тестени изделия почти не ям, ходя на работа /не съм легнала да си почивам/, всеки ден правя пилатес за бременни, никога като изключим предишната ми бременност не съм била дебела /нито пък пълничка / ... и ... резултата до тук никак не ме удовлетворява, но това е друг въпрос.
Аз определено не зная от какво пълнея, може да са хормони, може да е вода, може да е просто защото съм бременна  Joy

Общи условия

Активация на акаунт