Избор на сушилня - 3

  • 108 619
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 785
И при нас е така -  6 кг. пералня, 8 кг. сушилня - Аристон са и двете, но за мен това е най-ефективната комбинация (за килограми иде реч, сушилнята да е с по-голям капацитет, а не равен). И всичко суша на интензивна - памук, синтетиката да съм я ползвала 2-3 пъти. Вчера една пералня, не пълна - с голям чаршаф, калъфки, пижама и други памучни и синтетични дрехи ги изсуши за час и половина. Поне на толкова я настроих, а не знам дали е въртяла повече или по-малко. Скоро не я бях пускала. Но и аз съм я пускала с 1-2 дрехи - изпрала съм лятото, а нещо ми трябва спешно - дънки и блуза например и ги пусках за макс. 30 мин., ако са не съвсем мокри и така. Иначе и аз знам че не е хубаво.

# 706
  • Мнения: 399
Такааа.... след двегодишна безпроблемна работа, сушилнята даде някакъв проблем. Както си сушеше дрехите, изведнъж спря. Нищо не и светеше, просто престана да работи изведнъж. Изключих я от контакта веднага, изсипах резервоара за вода, почистих кондензера и махнах дрехите.
Имате ли представа какво може да е? Да не е изгоряла? Какво да направя сега Confused
Electrolux EDC67550W е сушилнята.

На мен така, пералнята след 5 год. безпроблемно ползване и блокира програматора, по време на пране. Аз имам навика да я допълвам, докато работи с някоя забравена блузка. И преди дни след едно отваряне и слагане на допълнителна дрешка, блокира и вратата не успях да отворя. Изключих я 10 мин от контакта и отвори, оттогава нямам проблеми, но вече съм нащрек. Тези новите уреди ги правят да поработват 5-6 години и да инвестираш в нов - търговия да става. Дано и твоята тръгне, след изключването и от контакта.

# 707
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И моето продължение днес  Simple Smile Изпрах една пералня дрехи, почти 6кг. Сушилнята е за 8кг.
Пуснах сушилнята на програма памук за екстра сухо, след около 15мин. я спрях за да проверя какво се случва /любопитно ми е, нали съм лаик все още  Simple Smile/, и... дрехите бяха почти сухички  Simple Smile

След, като прочетох няколко коментара по-нагоре, реших да сменя програмата от екстра сухо на програма за прибиране в гардероб, май ще е по-щадяща... newsm78, нали ? Въпреки, че след отваряне, дрехите не бяха изобщо вряли, бяха си нормално топлички и можеш спокойно да пипаш без да усетиш неприятно усещане от парене.
Времето е по-кратко на сушене, обаче. От 2ч. и 43мин. мина на 2ч. и 2 мин.

Ще видим какво ще стане накрая, смятам да я отворя след около час да проверя  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 399
На края, на всички програми има охлаждане, затова не са топли и са приятни за пипане.

Последна редакция: пт, 15 ное 2013, 15:51 от sis

# 709
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На края на всички програми има охлажда, затова не са топли и са приятни за пипане.

Аз я спрях преждевременно на 15-тата минута от старта на програмата от любопитство и после реших да променя програмата на по щадяща.

Предполагам, че ниската температура се дължи на това, че сушилнята е с термопомпа. Нямам база за сравнение, но си спомням една потребителка тук, че беше писала, че има проблем със сушилнята /не и сушала, както трябва/ и даваше за пример, че когато спирала сушилнята преждевременно дрехите били вряли и си парела ръката, а сега когато имала проблем, дрехите не били вряли, а леко топли.

# 710
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По спомен от четенто на упътването на моята, знам, че не бива да се прекъсва програмата, трябва да си изкара до край. Има опция за паузиране, но за промени някакви или спиране преди края - не.
Да имате идея защо? Гледам, че явно не при всички е така.

# 711
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Похвал  Grinning
Сушилнята се справи перфектно за 1ч. и 15мин. Направо съм възхитена !
Спря си сама. Всичко е сухо и мекичко. Без да свие нищо ! Дори и чорапите са си същите !
Направо се чудя защо съм отлагала толкова време тази покупка.
Много съм доволна, момичета  Simple Smile

# 712
  • София
  • Мнения: 965
Похвал  Grinning
Сушилнята се справи перфектно за 1ч. и 15мин. Направо съм възхитена !
Спря си сама. Всичко е сухо и мекичко. Без да свие нищо ! Дори и чорапите са си същите !
Направо се чудя защо съм отлагала толкова време тази покупка.
Много съм доволна, момичета  Simple Smile

Чета и ти се радвам:)
И аз днес след работа отивам за сушилня (както се разбра по-горе като твоята)
Много мен зарадва с това 1ч и 15 мин
Нямам търпение  и на мен да ми се случи Mr. Green

# 713
  • Мнения: 1 080
Добре де, вие като имате перални по 6кг пълните ли ги винаги? На мен не знам и 5 пъти дали ми се е случило за последните 2г. максимално гледам да си ги деля по цветове.

# 714
  • София
  • Мнения: 44 127
Ми аз колкото и кг да имам пералня ще е я пълна винаги. Дрехи не деля по цветове, ако има нещо, което пуска, слагам цветоулавящи  кърпички. Деля само на  кърпи/чаршафи, дрехи, вълна, т.е. нещата, които изискват различна програма за пране, не по цветове.

# 715
  • Мнения: 4 785
С бялото ми е по-трудно, ама с цветното горе-долу я пълня.

# 716
  • Мнения: 1 080
Ми аз колкото и кг да имам пералня ще е я пълна винаги. Дрехи не деля по цветове, ако има нещо, което пуска, слагам цветоулавящи  кърпички. Деля само на  кърпи/чаршафи, дрехи, вълна, т.е. нещата, които изискват различна програма за пране, не по цветове.

И слагаш черно и бяло ли? Някак ми се струва че посивявят белите и кърпички съм слагала, но забравям да купувам  Embarassed

# 717
  • София
  • Мнения: 44 127
Ами слагам, като цяло, не че имаме много бели Simple Smile Или пълня  светли(бели, бежави, цветни непускащи светли, светло сиво) или само тъмни(заедно с нещо пускащо), аз понеже имам по 10-тина перални седмично, никак не ми е проблем, имам и много тъмни, които изобщо не пускат, тях си ги слагам и при светлите без грижи.

# 718
  • Мнения: 1 416
Благодаря ви Simple Smile
Сега пак пробвах да пусна сушилнята - не работи! Изчистила съм всички филтри, кондензатора, там където се събира водата /чекмеджето/, изключих я от контакта, включих я, задържах по-дълго копчето Start - не тръгва.
Много съм притеснена. Не ми се иска да ходи в сервиз, защото като ги знам какви майстори са, а и кой знае колко ще седи, а и каква цена ще ми праснат...
Можете ли да ми препоръчате сервиз или техник, към когото да се обърна?
Четох, че за Електролукс сервиза е България сервиз. Но ако имате някой конкретен, от когото сте доволни, ще се радвам да пишете Simple Smile

# 719
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Похвал  Grinning
Сушилнята се справи перфектно за 1ч. и 15мин. Направо съм възхитена !
Спря си сама. Всичко е сухо и мекичко. Без да свие нищо ! Дори и чорапите са си същите !
Направо се чудя защо съм отлагала толкова време тази покупка.
Много съм доволна, момичета  Simple Smile

Чета и ти се радвам:)
И аз днес след работа отивам за сушилня (както се разбра по-горе като твоята)
Много мен зарадва с това 1ч и 15 мин
Нямам търпение  и на мен да ми се случи Mr. Green

Пожелавам ти го от сърце !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт