Избор на сушилня - 3

  • 108 662
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Сега пробвам сушилнята, но да си призная съм вече леко разочарована. Пуснах една кърпа да се суши, като за първо пускане, както си пише в книжката. Но сушилнята суши вече повече от 1 час. Даже 1 час и 15 минути ! Една кърпа....толкова време...нормално ли е ?
Пуснала съм на програма памук за напълно сухо.

Сушилнята не се препълва и не се пуска празна. Не е ефективно. Другия път я напълни.

# 691
  • София
  • Мнения: 44 245
всъщност дали ще е една или 7 кърпи няма много голяма разлика във времето. Няма никакъв плюс дапускаш единични бройки.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Абсолютно, старай се да си я пускаш както трябва, иначе само ще върти.

# 693
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сега да споделя какво стана...извадих кърпата преждевременно, защото повече от 10 мин. сушилнята стоеше все на 2 мин. и реших да отворя за да видя какво става. Кърпата беше абсолютно суха !
Сега се чудя каква е причината сушилнята да не спре ? Модела си има сензор за влага и би трябвало да спре след като кърпата е абсолютно суха, нали така ? Да не би да е повредена нещо ?



Сега пробвам сушилнята, но да си призная съм вече леко разочарована. Пуснах една кърпа да се суши, като за първо пускане, както си пише в книжката. Но сушилнята суши вече повече от 1 час. Даже 1 час и 15 минути ! Една кърпа....толкова време...нормално ли е ?
Пуснала съм на програма памук за напълно сухо.

Сушилнята не се препълва и не се пуска празна. Не е ефективно. Другия път я напълни.


Ами уж за проба само... Simple Smile
Утре ще направя втори опит с пълна сушилня, пък да видим...

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Бе не я пускай с една кърпа, не отчитат добре сензорите като няма достатъчно дрехи.

# 695
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бе не я пускай с една кърпа, не отчитат добре сензорите като няма достатъчно дрехи.

Дано това да е причината, че се притесних...Една малка кърпа, толкова време да се суши, пък и то, тя е била суха кой знае от кога...Ама сушилнята като не спира...
Уффф, утре ще тествам както си трябва. Дано всичко да е наред  Rolling Eyes

# 696
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Споко, ще е наред, с 1-2 неща винаги е така.

# 697
  • Мнения: 399
всъщност дали ще е една или 7 кърпи няма много голяма разлика във времето. Няма никакъв плюс дапускаш единични бройки.

За една-две блузи или кърпи, какъв е проблема да е ръчно настройване на времето, пак ли е неефективно? На мен сушилнята ми скъси няколко блузки и тениски, май най-потърпевшо е трикото, което е меко и гладко като кадифе. Еднократно ли се скъсяват или да очаквам още да има въздействие върху тях.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
всъщност дали ще е една или 7 кърпи няма много голяма разлика във времето. Няма никакъв плюс дапускаш единични бройки.

За една-две блузи или кърпи, какъв е проблема да е ръчно настройване на времето, пак ли е неефективно? На мен сушилнята ми скъси няколко блузки и тениски, май най-потърпевшо е трикото, което е меко и гладко като кадифе. Еднократно ли се скъсяват или да очаквам още да има въздействие върху тях.
Еднократно за дадената температура. Т.е. ако си ги сушила на Х температура (примерно цикъла за синтетика е по-нискотемпературен от цикъла за памук) то повече няма да се свиват за тази температура. Ако качиш темп може и да се свият още малко.

# 699
  • Мнения: 399
всъщност дали ще е една или 7 кърпи няма много голяма разлика във времето. Няма никакъв плюс дапускаш единични бройки.

За една-две блузи или кърпи, какъв е проблема да е ръчно настройване на времето, пак ли е неефективно? На мен сушилнята ми скъси няколко блузки и тениски, май най-потърпевшо е трикото, което е меко и гладко като кадифе. Еднократно ли се скъсяват или да очаквам още да има въздействие върху тях.
Еднократно за дадената температура. Т.е. ако си ги сушила на Х температура (примерно цикъла за синтетика е по-нискотемпературен от цикъла за памук) то повече няма да се свиват за тази температура. Ако качиш темп може и да се свият още малко.

Ясно, а сушите ли памучни дрехи на синтетика, примерно - грешно ли е? Аз ги пускам на памучна програма за прибиране в гардероб. Не ми харесва да ги свива, иначе си е голям помощник, спор няма.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Да, аз суша доста на синтетика, всички смесени перални. На памук суша хавлии, чаршафи и покривки.

# 701
  • Мнения: 399
Да, аз суша доста на синтетика, всички смесени перални. На памук суша хавлии, чаршафи и покривки.

Чудна си, мерси и аз почвам така, за да видя какво ще стане.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Да ви кажа нещо, което аз правя, не знам дали е меродавно. Най-добър резултат имам ако капацитета на перялнята е по-малък от този на сушилнята. Тоест, ако сушилнята е 7кг суши най-добре малко над 6 кила, 6400. Това при мен, лично мое наблюдение. 7кг и идватнанагорно и ги върти над първоначално обявените минути на дадената програма.

# 703
  • Мнения: 1 416
Такааа.... след двегодишна безпроблемна работа, сушилнята даде някакъв проблем. Както си сушеше дрехите, изведнъж спря. Нищо не и светеше, просто престана да работи изведнъж. Изключих я от контакта веднага, изсипах резервоара за вода, почистих кондензера и махнах дрехите.
Имате ли представа какво може да е? Да не е изгоряла? Какво да направя сега Confused
Electrolux EDC67550W е сушилнята.

Последна редакция: пт, 15 ное 2013, 03:28 от AQUА

# 704
  • София
  • Мнения: 44 245
Нямам идея, може да пробваш и да и почистиш всички филтри, ако пак не тръгне - на ремонт.

Янтра - ние сме такъв случай пералнята ми е 5 кг, сушилнята 7...но пак понякога върти повече от обявените. Често е свързано с температурата, лятото  нещо повече се мъчи и повече върти, зимата по-бързо ги приключва, също по-бавно си суши по-плътни дрехи, по-бързо по-леките.

Общи условия

Активация на акаунт