Намирате ли за необходимо да се дава предимство на бременни и майки с деца?

  • 40 927
  • 1 230
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Повлияна от друга тема, пускам тази за доизясняване и обсъждане Mr. Green Twisted Evil

Намирате ли за необходимо да има предимства за бременни и майки с деца, когато чакате на опашка?

Ако искате още опции в анкетата - казвайте. Темата не е особено нова и оригинална, периодично я обсъждаме, искам да видя има ли промени в нагласите от както вися във форума, 8-9 г.

# 1
  • Мнения: 10 547
Дай сега да видя ще дам ли тон за обща песен?
Не, не намирам за редно да пускам всички жени с деца и бременни пред мен на опашки. Возещото се дете в количка едва ли по-уморено от човека, бил цял ден на работа.
Разбира се, изключения има. То си личи, когато на някой му е лошо.

# 2
  • Мнения: X
Дори не ми минава през ум, че някой би могъл да го смята за не необходимо! Майките с деца, бременните, инвалидите, възрастните и болни хора имат предимство пред другите индивиди в определени ситуации. Точка.
Често съм отказвала това предимство по отношение на мен. В случаите, когато съм се чувствала в добра кондиция или детето ми е било спокойно. В други случаи съм се възползвала и съм била благодарна, че ми е била дадена тази възможност.

# 3
  • Мнения: 12 676
Къде ги тия опашки, аз отдавна не съм виждала. Ех, едно време какви опашки имаше. Скоро се опитаха да ми дадат предимство на опашка от 3 души  за цигари, щях да умра от срам.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
И аз не намирам за редно. По принцип не смятам за мое задължение. Ако ме помолят, ама помолят учтиво, а не да очакват като постоянна привилегия, бих пуснала всеки даже и да не е бременен и с дете. И аз не очаквам. Била съм бременна, сега съм майка с малко дете. Чакаме си.



Дори не ми минава през ум, че някой би могъл да го смята за не необходимо! Майките с деца, бременните, инвалидите, възрастните и болни хора имат предимство пред другите индивиди в определени ситуации. Точка.
Кои определени ситуации, конкретизирай, така много общо.

# 5
  • Мнения: 10 547
Защо поставяте в една категория инвалиди, възрастни хора и малки деца?

# 6
  • Мнения: 12 676
Защо поставяте в една категория инвалиди, възрастни хора и малки деца?

Точно този въпрос щях да задам и аз.
В градския транспорт определено са с предимство, както и на опашка в тоалетна.

# 7
  • Мнения: 234
Дори не ми минава през ум, че някой би могъл да го смята за не необходимо! Майките с деца, бременните, инвалидите, възрастните и болни хора имат предимство пред другите индивиди в определени ситуации. Точка.

Съгласна съм в тази точка.
А аз не намирам за нормално възрастни хора /най-често/ да считат,че всички са им длъжни,във всяка ситуация.

# 8
  • Мнения: 2 510
Да, намирам за необходимо.

# 9
  • Мнения: X
И аз не намирам за редно. По принцип не смятам за мое задължение. Ако ме помолят, ама помолят учтиво, а не да очакват като постоянна привилегия, бих пуснала всеки даже и да не е бременен и с дете. И аз не очаквам. Била съм бременна, сега съм майка с малко дете. Чакаме си.



Дори не ми минава през ум, че някой би могъл да го смята за не необходимо! Майките с деца, бременните, инвалидите, възрастните и болни хора имат предимство пред другите индивиди в определени ситуации. Точка.
Кои определени ситуации, конкретизирай, така много общо.
Ти чавдарче не си ли била?  Grinning Отстъпвам място за сядане в автобус, давам предимство да се качат по стълбите или да влезнат в асансьора преди мен, на опашка пред лекарски кабинет и т.н. На опашка в супермаркет не бих дала предимство, освен ако не се налага спешно от ситуацията /всеки би го направил за пищящо и ревящо дете Wink/. Намирам го за проява на елементарна учтивост.
Всъщност забелязала съм, че повечето хора дават това предимство. Единствено жените зад волана масово не дават път.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Точно пък на опашка за лекарски кабинет обикновено изобщо не съм в настроение да отстъпвам. Аз ходя когато ми е наистина зле и искам само да свърши по-бързо цялото мъчение и да си ходя да се мушна в леглото.

# 11
  • Мнения: X
Точно пък на опашка за лекарски кабинет обикновено изобщо не съм в настроение да отстъпвам. Аз ходя когато ми е наистина зле и искам само да свърши по-бързо цялото мъчение и да си ходя да се мушна в леглото.
Ами не е приятно, съгласна съм.

# 12
  • Мнения: 4 841
Единственото място, където напоследък има опашки, и където могат да се "смесят" бременни, майки с деца и други хора, са поликлиниките. Там обаче всеки е отишъл с проблем, и мисля, че трябва да се спазва стриктен ред. Как да се прецени кой за какво е отишъл  и кой се чувства по-зле - състоянието "39 градуса температура, кашлица и разстройство" (примерно) е еднакво некомфортно и за бебето, и за четиригодишното, и за всеки друг, независимо дали е на 15, 35 или 65... На кой да даде предимство бабата, дошла за предписване на месечните и лекарства - на майка с излекувано дете, дошла за контролен преглед, или на 40 годишен мъж с бъбречна криза?

Другаде къде има опашки?
На касите в суперите - не е жизнеспасяващо, щом човек е влязъл, значи е в достатъчно добра кондиция да изчака 3-4 човека.
В превозните средства - да, ставам на бременни и майки с деца, от съображения за безопасност, не за друго. Ако детето е в количка обаче, не ставам. Не виждам смисъл, там си е добре укрепено.

Преди няколко години, в една институция, за подаване на документи, където се чакаше с часове и имаше над 20-30 човека опашка, а нещата ставаха бавно поради нововъведена система, една бременна славно бе пусната, да внесе документите си... В последствие се оказа, че е внесла документите на 9-10 различни фирми, и колежките и специално са я извикали, за да не си "губят времето"... Грозно. Оттогава в институции предимство не давам на никого. Щом човек се е наел да свърши една работа, значи го може. Ако не може, да си е намерил друг да я свърши.

Къде ги тия опашки, аз отдавна не съм виждала. Ех, едно време какви опашки имаше. Скоро се опитаха да ми дадат предимство на опашка от 3 души  за цигари, щях да умра от срам.

Малиииии, Трещи, ...  newsm27 дотам ли я докара?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Точно пък на опашка за лекарски кабинет обикновено изобщо не съм в настроение да отстъпвам. Аз ходя когато ми е наистина зле и искам само да свърши по-бързо цялото мъчение и да си ходя да се мушна в леглото.
Ами не е приятно, съгласна съм.
Или в градския транспорт, аз не съм се возила от години. Но като ученичка ползвах ежедневно. Станала съм в 6, имала съм 7-8 тежки часа и се прибирам към 1-2 часа, едвам гледам. И някоя бабка в  тролея да иска да и отстъпя. Обикновено изобщо не са толкова зле за колкото се представят. Спала до колкото иска и отива да види приятелка да пие кафе.

# 14
  • Мнения: 2 510
Точно пък на опашка за лекарски кабинет обикновено изобщо не съм в настроение да отстъпвам. Аз ходя когато ми е наистина зле и искам само да свърши по-бързо цялото мъчение и да си ходя да се мушна в леглото.
Предпочитам да дам предимство за дете, отколкото да търпя и една минута да реве и да се извива.
Предимство се дава и поради егоизъм. Гледката на капризни деца и бременни не ми се нрави.

Общи условия

Активация на акаунт