Намирате ли за необходимо да се дава предимство на бременни и майки с деца?

  • 40 968
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 932
И изобщо - намирате ли за необходимо да казвате "Добър ден!"? Кому е нужно такова хабене и кому днес е добър деня. Чак такива жертви...
Ей, поздравявам с добър ден всички, които дори и бегло познавам. Това няма отношение към отстъпването на реда ми на опашката.

# 31
  • Мнения: 12 690
Като се кача в метрото, не поздравявам всички пътници. И не отстъпвам на всеки.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Шокирана съм, че има цели пет отговора с последната опция. Че и сами си били виновни, че не били преценили правилно ситуацията. Щото нали, нашата преценка винаги е най- точната и правилната.  Stop
За да няма свободни разсъждения по темата, защото не всеки им нужният потенциал да го направи достатъчно обосновано, обществото е въвело едни неписани правила, чиято основна цел е да защити слабите в някаква степен. А не Пена или Драганка, да преценяват, дали е необходимо.

# 33
  • Мнения: 5 259
Много смешна тема Simple Smile
И възпитатели на бебета се намериха. Аз на бебе не бих тръгнала да обяснявам, че трябва да търпи и да чака, още повече ако му е криво и е болно. Не мисля, че би имало какъвто и да е възпитателен ефект.

Не обичам вманиачаването в правила. Смятам, че сме хора, а не роботи и вманиаченото спазване на някакви правила ми е много дразнещо и ми говори за липса на функциониращ интелект. Всеки може да има нужда да мине преди друг. Аз пускам дори хора с малко покупки в магазина, ако аз съм с много. Обикновено съм в обратната ситуация и се случва и мен да ме пуснат. Добре, че не всички са роботи.

# 34
  • Мнения: 22 529
Да, би било хубаво да се дава предимство.
Но не винаги и не на всеки.
А как да се прецени дали човека има нужда....ами не, не винаги може да се прецени дали една бременна може да изчака 5-10-15мин. на опашка, та дори и да се забележи, че жената е бременна.
Давала съм предимство на всякакви хора и на такива, които изглеждат ок, но са ме помолили за това. Не знам какво им е състоянието.

Относно магазините и опашките там и как човека бил ок. щом е влязъл в магазин и може да изчака....хммм, да...когато е влязъл може да си е бил съвсем наред. Но само след 5мин вече да му е лошо, продуктите които е взел да му трябват и се стреми да излезе максимално бързо.

И веднага мога да дам пример със себе си. С предишната бременност не съм имала никакви проблеми, сега обаче не е така.
Кръвното ми по принцип е ниско, сутрин съвсем. Чак към обяд се нормализира. Влизам в магазин, взимам каквото ми трябва да сготвя за обяд, чакам на опашка. Вече ми е зле, но няма как, изчаквам си реда, защото на хората пред мен са започнали с маркирането.
Това че съм влязла в пълна кондиция в магазина, не означава, че мога да изляза по същият начин от него.

В градски транспорт не ми се коментира, налага ми се да го ползвам и съм се нагледала на какви ли не простотии.

В аптеките е същата простащина, и то от възрастни хора.
Преди 2дни стоя на опашка, пред мен има един човек. Влиза някаква си "дама" на почтена възраст, минава пред мен и се зацикля с рецептурна книжка, или каквото там се казва. Не ми се разправяше, защото с прост човек не можеш да излезеш на глава. Просто се преместих на другата опашка и изчаках още 2ма човека.

# 35
  • Мнения: 10 547
А когато се получи сблъсък на интереси, тогава какво правим? Кой е с предимство- бременната, тази с количката, възрастният с патерицата? Аз залагам на възрастния, после на бременната. Жените с деца с какво са по-слаби от жените, на които децата им са у дома или нямат такива? Пускам само такива с ревящи деца.
Ясно ми е, че е човешко да отстъпваме на по-слабите, но моля, не изисквайте това на всяка цена, винаги и по всяко време.

Аз съм с доста сериозни проблеми с гърба и врата. На път съм да мина и ТЕЛК. Видимо не ми личи, но вярвайте ми, иде ми да вия, остана ли повече от пет минути права. Накратко- и аз искам предимство. Остава да си нося решението от ТЕЛК.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 269
А моля, никой нишо не изисква. Всичко трябва да се случва на добра воля. А дали я има или не говори много за самия човек, за манталитета и за възпитанието му, ако щеш. Насила не можеш да дадеш, като липсват заложени основи....първите седем наистина са важни, акО и вече да са клише.

# 37
  • Мнения: 18 709
В градски транспорт отстъпвам на бременни, родители с деца и възрастни винаги, дори да не се чувствам комфортно. Ако ми е много лошо (не ми се е случвало да се возя в такова състояние в градски транспорт) сигурно няма да стана. Случвало ми се е като тийн два пъти да припадам в градски транспорт - и двата пъти ми отстъпиха, даже втория път човекът, който ми отстъпи място, ме видя, че обръщам очите и ме хвана преди да се сгромолясам. На опашка в магазин ще отстъпя ако нямам спешна работа - ако детето ми ме чака да го взема от детска градина и съм решила да й спестя висенето на опашка, няма да пусна пред мен нито бременна, нито пенсионер, нито новородено. Редовно ми се случва преди да взема детето от градина да мина през магазин за сладки, за да взема няколко да залъжем глада преди вечеря. Редовно зад мен застават родители с току-що взети деца от градината, защо да им отстъпвам ред - и мойто дете е гладно и ме чака, нищо, че не с мен в момента. Ако нямам спешна работа, ще отстъпя реда си. Не разбирам мисленето, че на опашка задължително трябва да се остъпи ред - от къде знае жената с бебето за мен дали и мен вкъщи не ме чака гладно бебе, болен близък и т.н Примери хиляди.

# 38
  • Мнения: X
Как стои въпроса в другите страни? Аз имам информация за 2-3 (от белите), там нямат подобни практики за предимство.
Абсолютно ти е правилна информацията.  Grinning  Например в парижкото метро няма да ти освободят място ако ще артистично да припаднеш и от цялата ти глава да тече кръв.

# 39
  • Мнения: 5 259
Така като ви чета имам чувството, че хората на опашката са от различни междупланетни раси, с които комуникацията е невъзможна и затова дори няма смисъл да се повдига въпроса  Laughing
Затова казах, че не обичам нещата да се случват по правила - наистина ако се паднат възрастен, болен, бременна и майка с бебе, кой ще има предимство? Така поставен въпроса звучи сякаш всички бременни са еднакви, всички  майки с бебета са в едно и също положение и т.н. А верният отговор е, че се преценява на място според ситуацията.

# 40
  • Мнения: 10 547
Напротив, Северина, изисква се. Тези дни ми върви на ходене по болници и изследвания. Видимо нищо ми няма, затова й отнасям кофти погледи от възрастни и бременни. И не че, не отстъпвам ред, отстъпвам, но както вече писах, не винаги и не на всяка цена.

# 41
  • Мнения: 14 654
Точно така е - най-зле може да е точно този, на когото не му личи и съм сигурна, че всички го знаят, само се правят на интерсни с децата си, дето имали температура.
И пред ТЕЛК има опашка, ама там няма предреждане, има си строга поредност и никой не може да мине първи, защото е най-зле.

# 42
  • Мнения: 12 690
Магазин по обедно време, всички са излезли в обедна почивка, купуват си храна, бързат. Майка с количка - трябва ли да й отстъпят?  

# 43
  • Мнения: 7 008
А ние пред кабинета на ЖК как да си отстъпваме място, коя е по-бременна ли Mr. Green Grinning

# 44
  • Мнения: X
А ние пред кабинета на ЖК как да си отстъпваме място, коя е по-бременна ли Mr. Green Grinning
Ако питаш мен - на тази, която най-малко й личи, че е бременна.  Wink  Факт е, че в начална бременност, когато не ми личеше, се чувствах най-зле.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт