Намирате ли за необходимо да се дава предимство на бременни и майки с деца?

  • 40 969
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 932
Точно пък на опашка за лекарски кабинет обикновено изобщо не съм в настроение да отстъпвам. Аз ходя когато ми е наистина зле и искам само да свърши по-бързо цялото мъчение и да си ходя да се мушна в леглото.
Предпочитам да дам предимство за дете, отколкото да търпя и една минута да реве и да се извива.
Предимство се дава и поради егоизъм. Гледката на капризни деца и бременни не ми се нрави.
Аз имам деца и ако едно дете реве и извива това е проблем на майка му. Както поведението на моите е мой проблем. С което не казвам, че се държат идеално, изобщо не са кротки деца. Но аз затова съм там, да работим върху проблемните ситуации, да се учим какво е правилното поведение.

# 16
  • Мнения: X
Пред лекарски кабинет и аз не отстъпвам ред. Щом съм там , значи и моето дете е зле.
Ако съм без дете, бих отстъпила.
Иначе на пешеходна пътека винаги спирам и давам път.
По принцип съм по-склонна да отстъпя реда си на бременна или майка с дете, отколкото на пенсионер/ ако е във видимо добро здраве/.
Майката с дете обикновено има един куп ангажименти, режим на детето / хранене, сън/, рев.
А пенсионерите разполагат с цялото време на света.

# 17
  • Мнения: 2 510
Че кой пречи на майката да " работи върху проблемни ситуации". Аз обаче, не искам да присъствам и тъй като се налага, то предпочитам да дам предимство.

# 18
  • Мнения: X
Че кой пречи на майката да " работи върху проблемни ситуации". Аз обаче, не искам да присъствам и тъй като се налага, то предпочитам да дам предимство.
Да работиш върху проблемната ситуация, ако детето е на 2-3 години.
А ако е  5-6 месечно бебе, та дори и 1-годишно?!
Не знам как можеш да обясниш на бебе, че пред лекарския кабинет не се реве.

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Според мен е редно да се дава предимство на бременни, а за майките с деца - зависи от ситуацията.
Сега с детето ми се налага няколко пъти  месечно да ходя до банката, почти винаги има голяма опашка, но винаги си изчаквам търпеливо реда.
 Давам нещо на детето да се занимава, за да не тормози хората и така Mr. Green
Спешна работа нямаме, даже ми става неудобно, като ми дадат предимство Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Смятам за редно бременни и майки с малки деца да имат предимство, във всички случаи. Рядко съм се възползвала от него, но винаги съм била благодарна, че са ми го предоставили.
На опашка пред личната лекарка на децата, която е педиатър, но има и възрастни пациенти, бяха оставили детенце на около 1.5 годинки с много висока темпертура да чака 2 часа за преглед. Twisted Evil Всички гледат "разсеяно", скатават се, а детето като парцал в майка си. Еми, скотско поведение е това, темерутско и егоистично.
Забелязвам една трайна тенденция към издигане в култ на добруването на собствения ни задник- всичко останало е маловажно и незначително. И оправданията обикновено са, че видите ли,  времената са такива- вълчи.  Stop

# 21
  • Мнения: 68
Смятам за редно бременни и майки с малки деца да имат предимство, във всички случаи. Рядко съм се възползвала от него, но винаги съм била благодарна, че са ми го предоставили.
На опашка пред личната лекарка на децата, която е педиатър, но има и възрастни пациенти, бяха оставили детенце на около 1.5 годинки с много висока темпертура да чака 2 часа за преглед. Twisted Evil Всички гледат "разсеяно", скатават се, а детето като парцал в майка си. Еми, скотско поведение е това, темерутско и егоистично.
Забелязвам една трайна тенденция към издигане в култ на добруването на собствения ни задник- всичко останало е маловажно и незначително. И оправданията обикновено са, че видите ли,  времената са такива- вълчи.  Stop
  202uu

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Дори не ми минава през ум, че някой би могъл да го смята за не необходимо! Майките с деца, бременните, инвалидите, възрастните и болни хора имат предимство пред другите индивиди в определени ситуации. Точка.
Peace
И аз се учудих, че изобщо се поставя, като тема. Оказа се, обаче, че изоставам от модерните, съвременни хора.
По-скоро аз ще се изивиня, ако не ми е добре и си ползвам реда, а не обратното- те да ми се обясняват.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 932
Забелязвам една трайна тенденция към издигане в култ на добруването на собствения ни задник- всичко останало е маловажно и незначително. И оправданията обикновено са, че видите ли,  времената са такива- вълчи.  Stop
Защо за моя задник?!? Аз определено бих имала изгода да смятат всички за добре майките с деца да са с предимство. Но просто не го смятам за нужно.

# 24
  • Мнения: 12 690
На възрастния също може да му е много лошо. Пред лекарските кабинети би трябвало лекарите да въвеждат ред и някои го правят.  

# 25
  • Мнения: 46 640
Според мен не, но в повечето случаи давам, защото така е прието в обществото.
Когато човек има нужда, може да каже и да бъде пуснат, като се возя в автобус, последното нещо, което правя е да следя зорко всеки качващ се и да го оглеждам - стар ли е, бременна ли е, дете в слинг ли носи.

... с много висока темпертура да чака 2 часа за преглед...

Всеки човек в лошо състояние би трябвало да получи предимство, а не затова, че е дете.
Добре е да си запише час предварително, а ако наистина става дума за спешен случай, тогава той така или иначе има предимство пред останалите.

Как стои въпроса в другите страни? Аз имам информация за 2-3 (от белите), там нямат подобни практики за предимство.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 035
Преотстъпвам място на всички гореизброени групи в градския транспорт. Случвало ми се е и бременна да ставам на възрастен човек. В магазина пускам пред себе си, ако някой е с 1-2 покупки, а аз съм с цяла количка. Ако човекът е солидно напазарувал, го оставям да изчака реда си, освен ако не ме помоли.
На опашки по институции смятам, че всеки чака реда си, защото обикновено там всеки е с разчетено време. Ако има допълнителни неприятни условия (задушно е, няма къде да се седне, бутаница), ще пусна пред себе си.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами, според мен правилното е едно общество само да си изгради ценностната система, етиката и възпитанието, така, както е най-привично към характера и ежедневието му. Никога не ме е интересувало еди-къде си как го правят и това да ми определя ценностната система. Има жалостиви, милостиви, емоционални народи, има студени, затворени, неразкрепостени народи...и глобализацията за мен е непонятна и трудна за изпълнение.

Лично аз винаги гледам хората около мен и ме интересува стари ли са, млади ли са, лошо ли им е, какво се случва с тях. Отношението към хората, с които споделяме ежедневието си трябва да е такова, каквото очакваме да е и към нас.
Няма нищо по-приятно от това, да знаеш, че ако тръгнеш да припадаш в автобуса ще се намери някой, който е видял това и ще те подпре.

# 28
  • Мнения: 14 654
Според желанието на отстъпващия ред. В поликлиниката - в никакъв случай, там трябва да се въведе най-накрая ясна поредност (както е в държавната администрация, аз поне не съм виждала талонче с нарисувана бременна или майка с дете), за да няма грозни скандали и теми за озлобени бабички и горки, повръщащи дечица.
Ето на- моето 2-годишно вчера и днес е с висока температура. Трябва да съм полуидиот, за да го помъкна по поликлиниките в това състояние. А голямото пък повръща - как се води дете с повръщане в поликлиника, някой може ли да ми обясни? Та, искам да кажа, че ако някоя майка е в моето положение и въпреки това се е завлякла до поликлиниката, сама си е виновна. Да си е седяла у тях.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И изобщо - намирате ли за необходимо да казвате "Добър ден!"? Кому е нужно такова хабене и кому днес е добър деня. Чак такива жертви...

Общи условия

Активация на акаунт