Зоната и ние - тема 11

  • 54 826
  • 732
  •   1
Отговори
# 510
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Еди, има ги навсякъде, ама не си обръщала внимание Simple Smile аз ползвам тия: http://www4.netrition.com/mccanns_oats_page.html   щото са начупени, и супер лесно се сваряват. Виж в органик магазините, ама може и да ги има и в Walmart Simple Smile Ако не ги намериш, просто си ги поръчай инлайн.
 Понеже моята баница много я харесваха, но и на много не се получи, точно поради тази причина, че ползват онези пресованите или фини май им викат в бг.  И предполагам става сплескана и никаква Simple Smile

# 511
  • Мнения: 571
Ами... Embarassed ако не беше статията в блога ти, за да ги видя на картинка, нямаше и да разбера, че моите са инстантни...Лошото е че съм си взела една кофа такива от Костко и сега сигурно имам овесени ядки за 3г. напред  Joy Но задължително ще си взема да пробвам непресованите.
Тенкс за труда отново  Hug

# 512
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
ами то тая кофа дето си я взела, ще ти вдига инсулина до небето на всяко хранене. Ама разгледай и в костко може да има непресовани. Гледай да не пише quick oatmeal, демек такива дето се приготвят за 5 мин Simple Smile, а търси  steel cut Hug

# 513
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Ето още нещо от Бари Сиърс, свързано със Зоната, Рибеното масло и безплодието:
 
РИБЕНОТО МАСЛО И БЕЗПЛОДИЕТО-ИЗНЕНАДВАЩАТА ВРЪЗКА

# 514
  • Мнения: 493
ОтслабващаМама , от разговора ви вчера ми стана ясно, че не си разбрала основното нещо, за да ти излязат сметките верни  Wink . А именно, че от всяка храна се взема предвид само преобладаващата съставка - П, В или М . Ти за всеки продукт вземаш и трите под внимание и няма матиматик на света, който би нагласил по този начин сметките да излязат верни. Единствено прясното, киселото мляко и мекото тофу ( което включи Емигрантка в таблицата ) са продукти , които се смятат едновременно като П+ В. Всичко останало се смята според преобладаващия в него нутриент .
 Аз също съм била на 90-дневната и дойдох тук след нейното приключване. Затова ти казвам, че ако желаеш да спазваш правилата за почивка на 90-дневната няма как да си в Зоната. Трябва да си избереш един от двата режима и да спазваш неговите правила, защото те се различават драстично. Ако целиш само смъкване на килограми се придържай към 90-дневната, но ако целиш подобряване на здравето си + бонус от смъкнати килограми то тогава разучи този режим и го спазвай както трябва . Каквото и да си избереш ти желая успех  Hug
Dahlia , аз пия най-вече чиста вода , но може по 1-2 кафета дневно (без захар и сметана) , чай неподсладен или айрян за следобедна или късна закуска , но с добавени ядки за мазнинка, че млякото е храна. За колата не знам - аз съм премахнала от години газираното от менюто си.

# 515
  • Мнения: 409
Започнах да готвя в Зоната, много съм доволна... страхотно е!  Hug

Взех си книгата "Ние и Зоната", много от рецептите ми допадат, особено едни крем-супи, проблемът с тях обаче е, че за да изядеш 3 блока на едно ядене трябва да погълнеш голямо количество, може би трябва да се дели на половина...

Та, момичета, исках да ви попитам,  дали освен в сайта, който е даден като линк в началото на темите се публикуват рецепти?  newsm78

Поздрави и хубава вечер  bouquet

# 516
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
КераЦудка ако са ти интеренсени моите рецепти, сложила съм част от тях в този сайт: www.vzonata.com и тепърва ще започвам да допълвам. Hug И там е най-обновената таблица за храните Wink

# 517
  • Мнения: 0
момичета  Laughing да споделя с вас,  днес приготвих"" простата целина на Джеими Оливър" и се оказа много вкусна, изцяло си е зонова  Grinning препоръчвам я. Hug

# 518
  • Мнения: 0
Здравейте, реших и аз да споделя опита си в Зоната.

През март месец реших да променя начина на хранене, защото размерите ми бяха започнали да стават заплашителни, а и физически се чувствах много отпусната, вяла и без тонус. Началното ми тегло беше 81кг.

Купих си "Ние и Зоната" и започнах да я изучавам и старателно да маркирам най-интересните пасажи и рецепти. Признавам, че в началото бях доста объркана и не можах да разбера всичко, но съдбата ми изпрати подарък в лицето на един познат, който, както се оказа, от няколко години е в Зоната. Благодарение на него успях да разбера доста от нещата и да се справя с първоначалното измерване на определяне на индивидуалната нужда от протеини. Не беше голяма изненада, че трябва да почна с минималния брой блокове, а именно 8.

В началото си мислех, че ще умра от глад при вида на миниатюрните порции, но естествено се оказа, че много греша. Много бързо привикнах към яденето пет пъти на ден. Познатите ми се смееха, че съм като новородено с тези мои хранения през 3-4 часа Laughing

Еее правилно е да се каже, че се смееха само в началото, защото макар и едва забележимо в началото, тялото ми започна да се променя. Тонусът ми се повиши и станах доста по-активна. В крайна сметка за 8-9 месеца свалих около 13 килограма. Много хора ще си кажат, че това е много бавно и че има "чудодейни диети", с които сваляш толкова за максимум две седмици (но естествено никой не ти казва, колко бързо ще си ги върнеш и то в какъв размер  Shocked). Поне за мен това се оказа много балансиран и здравословен начин на живот, който не е труден за спазване и много приляга на моя организъм.

Не мога да си изкривя душата и ще си призная, че покрай празниците се храних абсолютно не по Зоната. Сега ми е гузно, но какво да се прави... човек допуска грешки Rolling Eyes.

На мен ми остават около 4-5 килограма до нормалното за ръста ми тегло и се надявам до лятото да съм ги преборила. Постепенно увеличавам физическата си активност и се вярвам, че ще последват положителни резултати.

Исках да попитам на колко време е нормално човек да си преизчислява блоковете? Аз не съм го правила след първоначалното замерване, но усещам глад понякога и май трябва да увелича блоковете.

Приятен Зонов ден на всички   bouquet

# 519
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
happygerry когато се храним в зоната, ядем така, сякаш сме в идеалните килограми. Т.е количеството протеин не се променя Simple Smile Единствено ако промениш физическото натоварване, тогава ДА, трябва да преизчислиш блоковете. Разгледай въпросите и отговорите в сайта, там има полезни отговори Simple Smile въпроси и отговори

Последна редакция: вт, 15 яну 2013, 16:57 от Emigrantка

# 520
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Руслан Мъйнов в Зоната Голям сладур тоя Русланчо Laughing

# 521
  • Мнения: 68
Емигрантка, страхотна работа си свършила браво.
Имам едно питане.
Кайма от свинско месо, как се смята, уместна ли е? newsm78
Не обичам пилешко месо, това и телешко ли ще ми е местния избор.

Сега прочетох по - подробно таблицата.
Благодаря.  bouquet

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 15:49 от big fi6

# 522
  • Варна
  • Мнения: 0
Зсравейте, може ли да препоръчате течно рибено масло, което да е със сертификат на ifos. Или поне споделети вие какво давате на децата си! Много бих искала да давам на детето си. Много неприятно се чувствам че аз вземам рибено масло, а тя не!

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 11:04 от lenybeibi

# 523
  • Мнения: 1 149
Здравейте момичета,чета ви редовно,в зоната съм *плътно* от 3 Януари,чувствам се перфектно,с много енергия,наспивам се бързо и ми е леко на корема.Не съм се теглила,но се чувствам определено по-лека.Благодаря на всички вас,които давате идеи и съвети Hug
Днес си взех домашно мляко и ще го използвам за следобедната си закуска,но мисля да не прибавям мазнини.Вие какъв съвет ще ми дадете Praynig

# 524
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Зсравейте, може ли да препоръчате течно рибено масло, което да е със сертификат на ifos. Или поне споделети вие какво давате на децата си! Много бих искала да давам на детето си. Много неприятно се чувствам че аз вземам рибено масло, а тя не!
lenybeibiНа българския пазар има много малко масла, които са минали през ифос. От цялото ми претърсване  преди време в Ифос, намерих само Renew Life,  Life Extension Fish Oil и Nordic Naturals (ама последното не го препоръчвам)  които се продават в www.iherb.com. А до колкото знам май само от тоя саит цените на доставките са прилични. Иначе има много други марки,които са достойни за уважение, въпроса е че не знам колко щте струва самата доставка до България. Но и винаги преди да поръчваш, казваш че искаш да ти сложат в пакета сертификата. Най добре е по ел. поща, за да го имаш писано черно на бяло, че си помолила за тоя документ, за можеш после да им го върнеш ако не отговаря на условията Hug
Аз продължавам да търся различни марки, скоро ще намерим още, търпение  Hug

Иначе аз давам на дъщеря ми която е на 13г. само от на Сиърс маслото, защото взимаше високи дози- по 8 капсули, заради упоритото акне което имаше.  После като утихна, намалихме на 5-6 капсули, и сега е много много по-добре. Докато спре да пие рибено масло, и акнето й тръгва пак, направо е ужас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт