Миризма при използване на сушилня

  • 62 808
  • 244
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 276
Програмата за вълна на моята сушилня е само за пране. Един път минах вълнен пуловер през сушилнята и ... после направо го изхвърлих  Embarassed

# 196
  • Мнения: 61
Записвам се да следя, и аз обмислям вариант за сушилня. Търся с горно отваряне, но не намирам никъде.

# 197
  • София
  • Мнения: 44 345
Програмата за вълна на моята сушилня е само за пране. Един път минах вълнен пуловер през сушилнята и ... после направо го изхвърлих  Embarassed
как пране в сушилня? ти ме разби Simple Smile

# 198
  • Варна
  • Мнения: 7 734
Суша си пуловерите без проблем на програма за синтетика-демек с по-ниска температура. Ефирните плетива особено иначе трябва да ги подмятам с дни някъде,че и легнали трябва да съхнат,за да не се деформирт. Пране на програма за вълнени и деликатни/центрофугата мисля е на 800 оборота/ и после сушене на синтетика. Разучете си машинките.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 276
Програмата за вълна на моята сушилня е само за пране. Един път минах вълнен пуловер през сушилнята и ... после направо го изхвърлих  Embarassed
как пране в сушилня? ти ме разби Simple Smile

поправка - програмата на пералнята  Laughing
иначе е комбинирана - пералня + сушилня и исках да кажа, че програмата за вълна не ми предлага продължаване със сушене

# 200
  • София
  • Мнения: 44 345
аха, ясно, аз понеже гледам предимно отделни сушилни, та имат си някои програми за  вълна. Понеже Девил пишеше, че ще взимат отделен уред.

На синтетик и деликатно не бих си пуснала вълнените дрехи, имам и памучни свити леко на тези програми, за вълна  изобщо не бих тествала друго, освен специална програма.

Кърпички съм ползвала на тази фирма http://www.apta.bg/product/128/suplin-karpi-omekotitel-za-sushil … zduh-h-20-br.html , но като цяло ми се струват излишни (по една слагах), но може да погледна и на ДМ и цената им е примамваща.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 276
Аз сега погледнах, че се слагат преди сушене. Това ще ме откаже, защото аз пускам пране + сушене и не я поглеждам докато не изпищи че е готова. Аз преди време си бях купила едни топки - пластмасови за сушилнята. Но честно казано не видях особена разлика. Най-важно поне за моята пералня е да не я претоварвам - тогава си излизат нормално сухи и намачкани в рамките на нормалното  Peace

# 202
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Благодаря за мненията. Аз пообиколих и няколко магазина за техника втора употреба, ноооо цена от 880лв. не става - при това положение ще изчакам и ще си купя нова.
Проучвам вариант познат да ми донесе нещо читаво на добра цена, това му е бизнеса и ако и това не стане, ще е нова.
Забравих да отбележа, че стигнахме до решение сушилнята да е с термопомпа, доколкото разбрах трябва да е парогенератор, за да не мачка прането.
Продължавам да търся.

# 203
  • София
  • Мнения: 2 296
Няма сушилня с термопомпа и парогенератор едновременно. Модерните сушилни с термопомпа не мачкат изобщо дрехите, ако спазваш кг, за които са предвидени и ако правилно използваш програмите.
Ако търсиш отделна сушилня, прегледай темата за сушилните. Има доста полезна информация за различните характеристики и мнения за различните модели.

# 204
  • Мнения: 2
Привет на всички.
Първото нещо, което искам да кажа, е да благодари на Morgana за тази тема.
Търсих коментари за миризмата на гума при Ariston-Hotpoint на Английски на Руски и по нашите уебсайтове.
След известно време ми стана ясно, че това се знае, но някак се споменава на заден план, като "малък недостатък" ???
Намерих доста остри коментари и на 3-те езика, но за да стигнеш до тях е нужно малко да се заровиш. Очевидно, че ако си решил да си  купуваш това “чудо на техниката” няма да попаднеш на тях своевременно, а хората, които са прочели този форум са късметлии.
Ще ви разкажа моята история с идеята, че това ще бъде от полза за хората, които все още не са си закупили такъв уред.

Повече от 5 години ползваме пералня Ariston-Hotpoint AVSF129 – много сме доволни.
Сега решихме, че ако имаме сушилня това ще е от полза и така стигнехме до топ модела на фирмата: пералня + сушилня AQD 970 D. Има страхотен дизайн. Произведен от Indesit -Italy в Италия на 02.10.2014г. и в момента е на промоционална цена.
Първите 3 пъти когато ползвахме пране+сушене в стаята се разнасяше силно задушлив мирис на печена гума с машинна смазка. Бързо се досетихме, че без проветряване няма да мине.
Както всеки човек и ние решихме, че уреда така се разработва и това ще отмине с времето.

Скоро вече имахме 10-на килограма силно вмирисани дрехи с аромат, все едно съм се въргалял с тях на пода на автосервиз цял ден. Стана и по зле - до 6-то пране вече имахме множество бели дрехи в натурален сив цвят!?!?
Преди някой да ме е репликирал за това какво съм ползвал ще кажа – ползвах течен Персил за цветно и омекотител Коколино, при това щедро и не съм пълнил пералнята повече от половината.

Обадих се в официалния сервиз от този адрес: http://www.hotpoint.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B … 0%B8_h/service.do

Хората бяха любезни с мен и ме прехвърлиха на техник и ето какво стана:
Казах какъв уред съм закупил и от какво се оплаквам.
Отговориха ми, че знаят за този проблем, и че те също са били изненадани. Затова са проверили въпросът и се установило че между 10-15 пълни програми аромата изчезва.
Зададох логичен въпрос – дали напълно изчезва или  просто намалява значително?
Отговориха ми ясно, че напълно изчезва!

След като една пълна програма отнема 8 часа тогава се случват 2 неща:
1-во изпускате всеки срок за да можете да върнете уреда и да смените с друг от търговеца
2-ро изконсумираните ресурси са за поне 20 лева докато я „разработите“
Така или иначе след като е у дома нямам избор.

Сега съм си взел отпуска от работа и от няколко дена пералнята работи без да спира.
За момента съм на 11-то пране и мога да ви кажа, че миризмата сякаш е намаляла, но не бих си сложил официалните дрехи вътре за да ги суша !!!

Понеже виждам, че тази тема върви от няколко години вече, мога да заключа че Индезит и Аристон Хотпйнт се излагат много в моите очи и съветвам всеки, който има нужда от комбинирана пералня със сушилня да избягва тези 2 фирми.

Ще гледам да ви пиша пак когато стигна до 20-то пране Simple Smile
Пожелавам късмет на всички !

# 205
  • Мнения: 3
Здравейте,

И аз видях темата след като вече цялата къща мирише. Някой може ли да сподели дали след определн брой цикли "проблемчето" отшумява? Ще се радвам на отговор, че съм на косъм да я махна.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 ДА! Успокой се  Laughing. Миризмата изчезва след известен период.

# 207
  • Мнения: 3
ДА! Успокой се  Laughing. Миризмата изчезва след известен период.

По-назад в коментарите беше писала, че позваш Бош в момента. При него как е? Има ли смисъл да се дават толкова пари? Защото за половината от цената на Бош-а поучавам същата функционалност, но миризмите са бонус с италианците......

# 208
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 База за сравнение няма. Бош си е Бош. Ползвам го в Германия. Не,че Аристона не пере и суши/особено с немски препарати/,но онова е поне 10 годишна машина,грам шум не се чуваше от нея,няма миризми и други такива екстри.

 Обмислям варианта да я сменя моята,но искам Бош произведен в Германия и за Германия,та ще видим  Laughing
 

# 209
  • Мнения: 2
Здрваейте всички.
Обещах да ви кажа до къде ще стигнат нещата.
Вече месец и половина от както съм „щастлив“ собственик на пералня+сушилня „Hotpoint-Ariston”  AQD 970 D 49.
До момента съм направил повече от 40 пранета и 25 програми сушене на памук.
Днес най-накрая дойде и сервизния техник, който с влизането си констатира „все още мирише доста силно“.
Както се досещате от сутринта се въртеше поредната миризлива програма за да може, като дойде да не започне с увъртането, но ето какво получих:
-„Аз бях сигурен какъв е проблема, но съм задължен да дойда да проверя…“
-„Ходил съм при много хора с този проблем и съм установил, че с времето напълно изчезва, като миризмата трябва да наподобява мирис на гладене с ютия…“
-„Ние не можем да направим нищо. Дори да подменим гумата само процеса ще започне от начало…“
-„При някой хора отнема 4-5 месеца докато се отмереше…“
-„Можете да пишете жалби до представителството, ако желаете, но това вече не е в моята компетенция…“

Както виждате човека дойде предобеден и отчете дейност, като си го премести от единия крачол в другия.
За мен маратона продължава след месец, ако се наложи пак ще се виждаме с него.

Искам тук да вметна, че функцията пералня си е наред и вече сме доволни, както беше и с предишната ни машина.
Желая успех на всички и весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт