Миризма при използване на сушилня

  • 62 625
  • 244
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 410
Има и чудесни комбинирани ,втора употреба ,немски  марки,цени изгодни,а и са с две годишни гаранции.По принцип комбинираните не са добър избор . Повечето от нас ,не живем в големи квадратури,това причината да се насочим към комбинираните.
Аз все още имам неприятности с Аристон-а.Казан ,ще дойде след около меседц,а до тогава - пери на ръка.Няма как да стане ,защото сме голямо семейство и с бебе.Оправихме стария Електролукс и тракам на него.
А ако чуете по новините ,че многодетна майка превъртя и извърли пералнята си през прозореца,като преди това я натроши на  парчета с чук - това съм АЗ!И не защото съм многодетна ,а защото дадох 1000 лв. за пералня със сушилня ,която в момента ми е като музеен експонат.

# 226
  • Мнения: 1
здравейте. включвам се и аз с миризмата на сушилнята. ужасна е и не изчезва вече втори месец. на всичкото отгоре вече трети път си изваждам дрехи с плътно полепнали по тях власинки от предишно сушене. няма изчистване.  какво правите в такива случаи?!?

# 227
  • гр. София
  • Мнения: 4 787
Здравейте, изчетох темата. А си мислех, че моята сушилня мирише.........Имам комбинирана пералня със сушилня втора употреба Indesit. Точният модел не го помня ...май 7420 беше. Точно такъв в БГ не се предлага. Останах разочарована от това, че е много шумен уреда. Но да преминем към сушилнята. При мен суши, но не мирише чак толкова. По-скоро има някаква лека странна миризма, а когато извадя дрехите, те просто на нищо не миришат, което малко ме дразни, но тъй като зимата ми е трудно сушенето на прането го преживявам. Не съм отчела това като проблем, тъй като имахме други проблеми с пералнята при взимането й /дълга история  ooooh!/ и това, че нямат никаква миризма дрехите го игнорирах. Купих листчета от Джъмбо  - никаква работа не вършат. Даже по две слагах. Мисля да потърся ароматизатор.
Колкото до самото сушене.....При ползване на пране+сушене дрехите излизат невъзможни за гладене.  Shocked Затова и спрях да ползвам тази екстра, въпреки че е много удобно. Правя така: пускам пералня на 800 оборота центрофуга, после вадя дрехите, сгъвам ги и ги слагам една върху друга и пускам сушилня за 45-60  мин. на памук обикновено. Рядко за по-дълго време. Вадя ги горещи и влажни, нужно е да се доизсушат. Слагам ги на сушилка. Също така гледам сушенето да е по-малко от прането на кг. Колкото повече свободно място има, толкова по-добре се сушат.   Peace Дълги програми на сушилнята не ползвам, освен ако не пера хавлии.

# 228
  • Мнения: 29 783
Лейла, против намачкването в сушилня, трябва да знаеш, че се суши наполовина количеството, което си изпрала, т.е. половин зареждане.
Ако изпереш цяла пералня, вадиш дрехите и зареждаш на 2 пъти за сушене.
Иначе много се мачкат.
Когато почнах да суша така, ми излизат напълно сухи /за около 1,30-1,45 ч/ и ненамачкани, само чаршафите понякога....

# 229
  • София
  • Мнения: 1 273
здравейте. включвам се и аз с миризмата на сушилнята. ужасна е и не изчезва вече втори месец. на всичкото отгоре вече трети път си изваждам дрехи с плътно полепнали по тях власинки от предишно сушене. няма изчистване.  какво правите в такива случаи?!?
Такива власинки оставят някои дрехи от предишни пранета.  Като свърши сушенето избурсвам гумените уплътнения и махам власинките. Така за следващото пране е добре. Можеш да опиташ да обръщаш дрехите наопаки като ги слагаш.
Натали е права за мачкането. Като пера комбинирано и аз слагам половин пералня и така не се мачкат. Всъщност важно е колко е капацитета на сушене. Виждала съм перални, които имат голям капацитет на пране, а съшенето е килограм-два. Тогава и по-малко от половината трябва да се зареди.

# 230
  • гр. София
  • Мнения: 4 787
Лейла, против намачкването в сушилня, трябва да знаеш, че се суши наполовина количеството, което си изпрала, т.е. половин зареждане.
Ако изпереш цяла пералня, вадиш дрехите и зареждаш на 2 пъти за сушене.
Иначе много се мачкат.
Когато почнах да суша така, ми излизат напълно сухи /за около 1,30-1,45 ч/ и ненамачкани, само чаршафите понякога....

Да,  известно ми е това. Моята е за 7кг пране и 5 кг сушене.  Peace Но аз по принцип не я пълня съвсем пералнята, а при сушене вадя някои от нещата, които съхнат по-бързо. Пускам около 45-60 мин. сушилня, не повече. Просто не ми се чака толкова дълго, докато се изперат дрехите.

# 231
  • София
  • Мнения: 795
от половин година имам комбинирана електролукс, само чаршафите ми излизат намачкани, но не невъзможно. Работи само и единствено нощем пране + сушене. Съобразявам само вътре да са един дол дренки дрехите, за да се сушат еднакво на програмата, която задам. Суша с функция "прибиране в гардероб" или някъде го пишат "без гладене".
Тази нощ прах дънки и панталони Simple Smile

# 232
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Да попитам: имате ли от топките за сушилня ? И от къде мога да си купя? А доволни ли сте?

# 233
  • София
  • Мнения: 44 236
Да попитам: имате ли от топките за сушилня ? И от къде мога да си купя? А доволни ли сте?
Имам, доволна съм,  понеже исках от вълна си ги купих от  англия, от тук може да разгледаш онлайн се продават топки.

# 234
  • гр. София
  • Мнения: 4 787
Да попитам: имате ли от топките за сушилня ? И от къде мога да си купя? А доволни ли сте?

А каква е ролята на тези топки?

# 235
  • София
  • Мнения: 44 236
Съкращават времето на сушене, омекотяват прането(за да не ползваш химии), по-малко намачкване на дрехите, постигат антистатик ефект. Това за стандартно пране, при  неща с пълнеж от пух се налага да се добавят някакви топки за разбухване, да не се събере  пуха на едно място, а да си остане равномерно разпределен.

# 236
  • Мнения: 29 783
Пишете, ако ги видите някъде да се продават!  Praynig

# 237
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Да попитам: имате ли от топките за сушилня ? И от къде мога да си купя? А доволни ли сте?
Имам, доволна съм,  понеже исках от вълна си ги купих от  англия, от тук може да разгледаш онлайн се продават топки.

Благодаря ще се поразровя !   bouquet

# 238
# 239

Общи условия

Активация на акаунт