Успешно "олежани" бебета - тема 4

  • 19 541
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Дрън-че, да вземе да му огладнее дупарата, да видиш и от шише как ще яде  Mr. Green
Сега сериозно. Аз експериментирах с какви ли не шишета: Нук, Авент, Нуби, последно Томи Типи. Най- добре е с Томи Типи и биберон номер две. Става по- бавно, трябва си лигавник, че се олива и не трябва да го храниш ти, а баща му примерно. Имаше една седмица, в която поне веднъж на ден ядеше така, че аз трябваше да ходя насам- натам. Впечатлението ми е, че започна да суче по- кофти в следствие, пък може и да си внушавам. Също в този период ми се запуши и каналче, макар че гледах да се цедя преди да изляза и не ме е нямало повече от два часа.

Като сте почнали за захранване, да се включа и аз с моите драми. Ще захранвам на пет месеца или пет и половина, ще преценя в последния момент. Започвам и аз с оризова безмлечна. Милупа или Хип ще ми препоръчате?

# 16
  • Мнения: 181
запис и от мен ще пиша когато мога  bouquet Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 2 211

Попс, направо ми събра очите с тая ящната Марийка  Mr. Green Хората за месец не могат да въведат толкоз манджорля  Joy


Много е лакома милата. Аз като ви казвам, че детенце само си иска манджа и като ме зяпне в устата и ми присяда... Но вече сме на 5 хранения на ден, иначе бяхме на 7. И ака юнашката, по 3 памперса пълни на ден  Grinning Grinning Grinning  Като се сетя какъв зор имахме в началото с акото, сега е рай направо.

Белоснежка, поне сега ще се рахатясате, може да е малко зор, но ще сте си отделно.

Ивет  Hug

# 18
  • Мнения: 125
Здравейте,Попи Благодаря мила за темата! Новини от нас-нашата госпожица Марина спи цял ден и като отвори очички в 8 и до 4 след полунощ пее.Опитвам се да вкарам режима и в някакви по разумни часове ама за сега ефект няма.Иначе бабата помага ,а аз започнах да поработвам по някой час.Целувки на всички и много много прегръдки!

# 19
  • Мнения: 117
Poppy  Hug темата е супер. Да ти кажа и аз продъних дивана, добре че бяхме на квартира, да му мислят хазяите.
 
F_desi и ние борихме стафилококи, преборихме ги с капки на Улевинов, приготвят се в аптека. Иначе сме резистентни към всичко освен гентамицин, а те са точно с гентамицин.

lawyer аз също като теб нямах търпение да захраня, започнах от 4 месеца и половина и бяхме точно като вас, само дето почнах с картоф. Мъчихме се много, но истината е че както стана детето на 6 месеца почна да си яде като хората, без да бута. Може и да е вярно това, че най- добре след 6-ти месец да се захрани, но на фона на всички около мен, аз направо съм супер назад и за това избързах, но свърши вече тая за следващия път ще знам. За твоето дете ти си знаеш най-добре.  Wink

stefi пилето във форми за лед го правя по следния начин: варя го цяло, обезкостявам, пасирам заедно с част от бульона, ако е много гъсто добавям още бульонче, като поизстине го разливам във форми за лед и го слагам за замръзне, като е вече замръзнало ги изсипвам в кутия, за да са затворени и ги връщам във фризера. Мисля да процедирам така и с пуйка, заек и теле Simple Smile

# 20
  • Мнения: 965

Като сте почнали за захранване, да се включа и аз с моите драми. Ще захранвам на пет месеца или пет и половина, ще преценя в последния момент. Започвам и аз с оризова безмлечна. Милупа или Хип ще ми препоръчате?
и двете са ОК, въпрос на личен иззбор.
И ние май ще сме с каша...

# 21
  • Мнения: 747
Цоп и аз в новата темичка  smile3535 Попи, представила си се чудесно  Hug
Като ви чета за захранването и съм сигурна, че след като ви разкажа вчера какво ми се случи.....ще ви умре магарето от заушка.
Та значи отиваме на консултатия, бият ни ваксина, теглят ни, мерят ни и накрая педито ми изтръска да съм си намерила домашни плодове и да започвам да давам сокчета от ябълки и моркови  #Crazy #Cussing out newsm61 tantrum Представяте ли си, а сме още на 1 месец и 5 дни  smile3512 Казах и съвсем културно, че не мисля още, за да не се засилят коликите, а тя ми изтръска, че даже и ще минели ако давам сок от моркови. Само че историята не свършва до тук! Тъй като имаме бебешко акне, малки пъпчици с бели връхчета по лицето, ми изписа Пантогел. Купихме и като се прибрах му почистих лицето с преварена водичка и тампонче и почнах да слагам кремчето. Оооообаче ми замириса яко на нещо ментово и веднага домъкнах леген и му измих лицето, след което намазах с тоалетното мляко. Пробвах върху ръката ми как ще ми понесе на мен този Пантогел и резултата беше, че адски много щипе, едно ментово студено усещане. Аз не можах да го издържа на грубата си кожа на ръката. Не ми се мисли ако го бях оставила на лицето на малкия как сега щях да си бия главата и изгорената му кожичка  smile3514 Тая докторка колко ли деца е окепазила, а се води за най-добрата в града. Просто не знам как ще го караме, тука всички лекари са супер некадърници. За капак на всичко си бях взела от аптеката за всеки случай сироп за температура и подчертах, че искам да е за бебенца над 1 месец. Дадоха ми Панадол и на опаковката пише, че е за над 2 месеца. Като се върнах погледнах. Изобщо тоя свят на къде отива, за нула бройки могат да навредят на бебчовците.
Питам се, ако бях една селска мама, която не се интересуваше от захранването и т.н. и разчита на педито, какво ли щеше да стане ако я слушах за всичко. При нас коликите преминават само в пъшкане и превиване и след минутка си пръцка и се успокоява, а тая такъв автогол иска да ми вкара с тея сокове, че после да и го водя тя да ми го дундурка като реве.... Много съм разстроена и потресена просто
Иначе вече сме 4500, а се роди 3190. Даже сме параснали и с 4 см, изобщо гооолям мъж  Heart Eyes
В понеделник ще ходим до Плевен на ортопед, дано всичко е наред  Praynig
Та мили мои, захранвайте когато бебчетата са готови за това, не мислих, че ще има какво да кажа по тази тема предвид това, че сме много по-малки от повечето от вас, но ето че успях да се включа с "интересна" случка

# 22
  • Мнения: 576
Моята педка и нея хич я няма, препоръчвала от навършени 4 мес. да се почва с плодови сокове. Дадох й игнор в главата си, а на нея само се усмихнах без да казвам нищо.
Относно кремчето направо не знам какво да кажа. Ако имаш избор сменяй я. А тея пъпки поне при моя човек май минаха от само себе си. Купих му Уриаж Цинк+Мед, и най-накрая моята муцуна клепах с него.
За темп, не знам нещо за едномесечни бебета, пак Панадол май се дава  newsm78 Нищо де, ще си го ползваш по-нататък. Иначе на опаковката наистина пише 2+ месеца.

# 23
  • Мнения: 4 758

Иначе вече сме 4500, а се роди 3190. Даже сме параснали и с 4 см, изобщо гооолям мъж  Heart Eyes

Браво на вас!   bouquet

Тъй са повечето педиатри - каквото са научили преди 30 години, това е.

И майка ми - дето е педиатър - и тя е така. Simple Smile Колко спорове сме имали на тема гледане (че и лекуване) на деца, да не ви разправям. Тя още не може да повярва, че човек може да кърми 4 месеца и още да има кърма и всеки път ме пита още ли имам. Simple Smile То аз не че преливам, ама горе-долу я караме...

# 24
  • Мнения: 4 651
Аз затова първо разпитах за педиатъра други майки. Вчера ми разправяха за пореден случай как педиатърка крещяла на майка какво е това "безразборно кърмене", връчила и кантар и я карала да дохранва, ако следващия месец бебето е качило пак само 500 грама.

# 25
  • Мнения: 576
Е, едва ли някой не е питал. На мен всички познати майки до една ми казаха, че разчитат на педиатъра си по ЗК повече за мерки и теглилки и ваксини, отколкото за отношение по сериозни въпроси. И ако дечицата недай си боже се разболеят по-сериозно ги водят на частно  Peace Моята поне ми дава винаги направления когато съм й поискала  Wink
За съжаление от близо 20 майки, нито една не ми каза - аз съм много доволна от моя педиатър или запиши си детето при едикой си.

# 26
  • Мнения: 181
Стефи просто нямам думи за тази докторка #2gunfire #2gunfire
За панадола и аз мисля да взимам че сега на 6-ти  ще ни слагат тези комбинираните.А на вас са слагали тази първата на месец, за хепатит В нали.Моята докторка каза че е съвсем лека и не причинява никакви неудобства на бебето и съответно няма да вдигне температура, така и стана само рева следобеда явно от самото боцкане.
Тези варили анасон за коликите можете ли да ми кажете как се приготвя в какво съотношение?

# 27
  • Мнения: 2 211
Аз съм доволна от моята педиатърка. Винаги си вдига телефона, помни ме по име. Тя по принцип ми каза да захранвам 5-6 месец, но много ми е лакомо бебето  Shocked  Сигурно ще ме убие като разбере, ама няма да и казвам. Другото, което ме кефи е, че първо винаги изписва много щадящи лекарства - основно билкови и хомеопатични. Между другото аз бях скептично настроена, че е компетентна за ринита, но УНГ-то потвърди изцяло диагнозата на педката. Тя ми беше изписала едни хомеопатични капки, но и тях ги спряхме.

# 28
  • Мнения: 513
И аз съм доволна от моята, когато и да й звънна винаги ми казва, че няма проблем и е удобно да говорим. Общо взето досега каквото ми е изписала е помогнало. Но на мен ми я препоръча леля ми, която е детски невролог, така че имахме предварителни положителни впечатления. Е има и пропуски според родителите ми, които са лекари, ама то не може без хич Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 651
Дрън, така е, много малко педиатри има, от които хората са доволни. Сбърканото идва от там, че трябва да запишеш детето си при общопрактикуващ, който рядко е и педиатър. Аз имах предвид, че се информирах за практиката специално относно кърмене и захранване, за да не ме стресират с инструкции да давам сокчета на 40 дена.
Иначе и аз съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт