Коледа настъпва вече, а най-красивият подарък е в корема ми- МАРТенско човече! 8

  • 40 622
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
Дилайн Hugвсичко ще бъде наред до края!!!
Утре ще ходя аз на изследвания,дали от пълната кръвна картина ще се разбере нещо за гестационнен диабет,защото там също се измерва глюкозата?

# 31
  • Мнения: 62
Здравейте, мами   bouquet Радвам се, че сте добре и проблемите и притесненията на някои са временни. Ние също сме добре  Simple Smile Днес бях на преглед. Лентичката ми явно не е съвсем точна, защото тъкмо съм влязла в 30 г.с. Бебчо отговаря на 29 г.с. и 6 дни и е 1460 грама. Така като гледам по приблизителните размери излиза, че е едричък, но док не каза, че е проблем. Може пък да има бузки. Ох много обичам големи бузки  Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 23 165
моята глюкоза на последното измерване беше около 4, съвсем в нормите.

# 33
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета Simple Smile
Отдавна не съм се включвала, но чета редовно.
Не знам до колко да им вярвам на тези грамажи... Една седмица премериха бебо 425гр., след това трябваше да отида извънредно заради болки, обаче моята АГ не беше на смяна и ме прегледа друг. Аз естествено съм притеснена заради болките, и като ми каза 1200гр. и че е нормално хич не обърнах внимание, но когато се прибрах и видях, че би трябвало да е към 500-600гр. и аз започнах да се притеснявам за гестационен диабет. Но на следващата седмица отивам при АГ, която ме следи със резултати и там кр. захар е в норма, мери и тя бебо и се оказва 500гр. и си е съвсем нормално...
След тази случка много не им вярвам за теглото, явно не е толкова трудно да се сгреши.
Иначе нещата са добре, само малко хемоглобина ми е паднал и сега пия желязо.
Лека вечер!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 107
Деси, мерси за темичката!
И аз днес бях на ЖК. Бебо е 1300 гр., доста едричък, вече се е обърнал надолу и двамата явно чакаме с нетърпение март. Не мисля, че това, че вървим с 2 седмици напред измества термина, поне не са ми казали, по-скоро ще се роди по-едричко. Записахме се за педиатър. Казаха, че точно сега е моментът, така че, който не се е ориентирал, да мисли по въпроса. Hug

# 35
  • Мнения: 16
Много прекрасна тема, все са едни хубави, браво Simple Smile

laskakb от кой сайт поръчваш дрешки и какъв размер? Че аз поръчах от няколко сайта все за 0-3 месеца ама като взеха да пристигат сега се чудя дали няма да са му малко големи в началото и да взема да поръчам и за новородено едно-две комплектчета

lokitoki време ли е вече за педиатър? леле аз ще взема да изтърва момента май...

# 36
  • Мнения: 22 436
Cookie-Lover, вземи си и дрешки за новородено, тези 0-3м. са си по-големички по принцип.

# 37
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Ние каката трябва да я водим на годишната и консултация при педи и тогава ще видим дали и какви документи са необходими да запишем бебчо. До колкото си спомням порсто в болницата в която ще раждам трябва да посоча екипа на педиатъра ми и клиниката му. При раждането те го поемат.

# 38
  • Мнения: 16
Mirama, ти като вече преминала един път през тези неща пък и пазаруваща от UK можеш ли да ме посъветваш какво и колко да си взема размер новородено? Примерно едно комплектче бодита с къс ръкав (5-6 броя) и 2-3 гащеризончета (онези дето се водят sleepsuit, целите) ще стигнат ли?
Че имам вече за 0-3 месеца 6-7 гащеризончета, още толкова бодита с къс, с дълъг ръкав, няколко блузки и долнички и 2 суичърчета, 2 комплектчета ританки с блузка, но не се сетих по-рано да прочета точно за какъв размер бебенце са 0-3 месеца и сега се замислих, че като родя края на март те ще почнат след няколко седмици да му стават, пък то вече ще се затопля... ще ме е яд ако не мога да му ги облека...

# 39
  • Мнения: 22 436
Cookie-Lover, да, 1комплект бодита с къс ръкав и 1с дълъг ще са ти добре. И да речем 3-5пижамки цели. Можеш да видиш и сетовете (категория Outfits & Sets) там има доста направо готови сетове за новородено от по 5-7неща. Ако вземеш 2-3такива и си готова за началото. )
А, април месец като цяло не е хич топъл и е добре бебетата да са си все още с дълги ръкави (нямат изградена терморегулация и ние трябва да се грижим за това с подходящо облекло).

Ето за такива комплекти говоря
http://www.ebay.co.uk/itm/newborn-set-/190770398755?pt=Baby_Clot … ;autorefresh=true
http://www.ebay.co.uk/itm/baby-boys-all-in-one-/181041856648?pt= … sh=item2a26ef8088
те си имат всичко необходимо (боди с къс ръкав, пижамка, шапчица и т.н.)

# 40
  • Мнения: 16
Категория Outfits and Sets в Ebay ли е? Защото с Асда, Маталан и Теско няма такава, има тук-там по някое комплектче самостоятелно присъстващо...

# 41
  • Мнения: 22 436
Категория Outfits and Sets в Ebay ли е? Защото с Асда, Маталан и Теско няма такава, има тук-там по някое комплектче самостоятелно присъстващо...

Да, в ибей.
А в сайтовете можеш да гледаш под името - All in one.

# 42
  • Мнения: 16
Айде и още един въпрос (нова съм в тези работи Simple Smile ) като поръчваш от ибей как плащаш вътрешната доставка? За всеки артикул поотделно?

# 43
  • Мнения: 22 436
Айде и още един въпрос (нова съм в тези работи Simple Smile ) като поръчваш от ибей как плащаш вътрешната доставка? За всеки артикул поотделно?

Да, то всеки продавач си е отделно и си има доставка на стоката. Освен ако не купиш няколко неща от един човек, тогава може да ти комбинира, но това се случва рядко, аз все от различни си харесвам. ) И пак излиза по-изгодно, ако купуваш от БГ.

# 44
  • Мнения: 16
За по-евтиното отдавна се убедих, че е така, аз даже разширих обсега на поръчки- вече не е само дрешки, ами и пеленки, одеалца, хавлийки, санитарни комплекти, козметика за бременни, сега след Коледа ще си поръчвам и комплект ел. стерилизатор+4 шишета с накрайници за новородено+6 диспенсера за АМ+четка и нещо още беше на Tommee Tippee за 30 паунда (тук същия стерилизатор, но само той струва 129 лв)

Общи условия

Активация на акаунт