Априлки 2013 - тема 15

  • 32 403
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 779
Не стига че за миналия месец ми взеха данък по граждански договор, въпреки че бях надхвърлила 2хил.лв., и този месец едва ли ще ми го "върнат".

Данък се удържа винаги- дори и над 2000 лв. Не се удържат осигуровки.

# 721
  • Мнения: 1 350
Smurf, тези и подобни протектори се използват при кърмене и подготовката за кърмене, ако имаш разранени зърна, вдлъбнати или по-плоски и бебо не може да захапе и да засуче, т.е. за правилното засукване, както и за комфорта на мама.
ако имаш подобни проблеми може още сега да носиш оформящ сутиен или такива подплънки, това може да те посъветва и АГ или да идеш при някоя акушерка в някоя АГБ.
ако нямаш такива тормози, не се заглеждай по тея протектори Simple Smile

kamito, ако аз трябваше да избирам (за тая функция мисля да ползвам столчето 0-13кг), първо бих гледала за колко кг е, после положения на гръбчето и вида закопчаване, между крачетата също как е направено, има ли допълнителна възглавничка, която после да се маха, след това ще гледам цвят, екстри играчки, музика, вибрации не, но как се люлее и самият шезлонг колко тежи.
дано и другите, които са избрали вече се включат.
видях в продавалник имаше евтини втора ръка, обаче, като гледах кошниците  Peace

# 722
  • Мнения: 22 436
sunlight_eli, така де, осигуровки имах предвид. )

За шезлонгите, аз избрах един на Мамас и Папас, попадна ми на изгодна цена и го взех. ) Не съм гледала много, много функции и др. неща (има вибрация, мелодии и т.н.), но за тези пари тук нищо не мога да взема (излезе ми 50лв с доставката, чисто нов).

# 723
  • Мнения: 923
За торицателната кръвна група- на мен не са ми били ваксина. В 30та седмица ще ми пуснат за втори път изследване и тогава ще видим. Според първото изследване не правех антитела.

# 724
  • Мнения: 5
за отрицателната кръвна група -  и на мен не са ми били ваксина, сега пак ще  пускам антитела и аз в 30та седмица. В кои случаи се бие тази ваксина, когато има образувани антитела ли?

# 725
  • Варна
  • Мнения: 249
Mirama, понеже пазаруваш повече от UK сайтовете да питам повече дрешки 0-3 месеца ли вземаш? Гледам, че са от 56-62см.
Много се чудя Thinking и нямам представа, ако взема за новородено колко въобще ще мога да го ползвам? За новородено дрехите са 56см.
Колко израстват за месец например? Ако се роди 52см за два месеца колко пораства?

Харесала съм си две комплектчета, които ще са чудесни за изписването. И понеже не мога да реша мисля да ги взема и двете. Не искам на изписването да е прекалено голямо затова мисля и двете да ги взема за новородено. Но ако растат прекалено бързо едното може да го взема 0-3месеца ooooh!

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
а за среща..искате ли в петък през деня ако сте свободни разбира се ? имам едно любимо кафе-заведение на джумаята с фрешове, сандвичи и от скоро със топли супички..Ко Ши Ям се казва  Grinning ако желаете може да отидем там ..ако не - дайте предложения  Hug
Аз съм ЗА Mr. Green Свободно време имам бол, пък и малко да се разтоваря от четенето, че главата ми бръмва Tired
Дайте да се разберем за час и масто за среща и евентуално тогава да ходим да хапваме някъде Joy

Майчетата с опит,я кажете какви капки против колики да вземем и каква е разликата м/у подплънки и
компрес за гърди newsm78 То не е ли едно и също Blush newsm78
Аз съм си взела подплънки на Чико.
От подплънките на Чико и аз останах най-доволна, затова и този път заложих на тях Simple Smile
Компресите са нещо съвсем различно Whistling Лично аз ги ползвах по предназначение точно 3 пъти Mr. Green Студени, между кърменията и загрети - непосредствено преди кърмене.
Виж за коликите - вършеха идеална работа - затоплен и увит в хавлия върху коремчето на дребния hahaha
Определено може да се мине и без тях, но ако са ти излишни 15-20 лева - вземи си Whistling hahaha
...За многократна употреба са Simple Smile
Такива са моите.

За шезлонга - на мен ми подариха ето този, без музика и вибрации. Ако смятате да го ползвате от самото начало - гледайте да е 0+ Simple Smile
материята, също е важна - да се почиства лесно, защото на една приятелка шезлонга е нещо като плюш и тапицерията не се сваля - почистването му е невъзможно #2gunfire

И да се оплача и тук - хемоглобина ми продължава да пада Sad След поредната консултация с хематолога и разговора, който проведохме на малко по-висок тон, стигнахме до извода, че ще се виждаме по начесто, но засега не е нужно хоспитализиране...
Продължавам с Феро фолгамата по 1 на ден + 2*1 Неофолик мета и края на месеца отново изследвания Rolling Eyes След това - с резултатите при него и ще ми оправя документите за София, пък да видим и там какво ще кажат Whistling

Не мога да си харесам комплект за изписване Crazy Гледам из нета, но нищо не ми хваща окото Sad

# 727
  • Мнения: 3 181
Аз съм бясна #2gunfire, някои хора, като са егоисти, безотговорни и нахални по рождение, няма никога да се съобразят........ако помните приятелчето на синът ми, с което ходят в една градина, живеем в един квартал и се изпокарах с майката на родителската среща, по-скоро тя се скара с мен, че заради едни сополи нямала да си взема болничен, и като не ми харесва да сменям градината. С родителите не си говоря, но реших да не съм съвсем крайна, и да оставя децата да се виждат и играят, но явно това е грешка. За пореден път се убеждавам, че правенето на компромиси, понякога може да усложни нещата. Мъжете си говорят и събират децата. Принципно бяхме 3 семейства, с 3 момчета, т.е. още едно семейство, освен тези с който имам конфликт. Таткото от неутралната страна, сега се обажда на моят мъж и на другият и се събират заедно и извеждат децата да играаят, но..........този уикенд/ и събота и неделя ги водиха да се пързалят/ , всичко ок, до тук. Днес разбирам, от управителката на градината, че детето Х. не ходи от 2 седмици , защото е болно и има обрив, не било шарка, не бил заразил сестра си, но нямало заради това да идва и на ски другата седмица........ей, побеснях, значи детето не ходи на градина, има някакъв обрив, който може да е всичко/ от стафилококи, стрептококи, скарлатина...........и т.н./ и те пак го събират със здрави деца, да не коментираме, че знаят , че съм бременна.........е, що за дебил трябва да си, за да го правиш? Ако лепне нещо на мен или детето ми? Реших да съм крайна, ще забраня на детето ми да се вижда с тяхното дете. Обадих се на неутралното семейство и им казах, повече да не са организатори на подобни срещи, че когато детето Х.. е там моят син няма да бъде. Това дете е перманентно болно от нещо, и на родителите не им пука и си го извеждат с други деца.
Днес се виждах с приятелката ми от Америка, която е тук за 10 дни, донесла ми е страхотни бонбонени дрешки за малката. Дори си мисля едното комплектче да го използвам за изписването, трябва само одеалце и чорапки да купя.

# 728
  • Мнения: 1 350
Мъниче, в София за допълнителни изследвания ли те пращат? за какво?

http://slonbalonbg.com/9-bg-bg.html това е симпатично, слагаш синичко мънисто и готово Simple Smile
ти какво точно търсиш?
пък ако не, като ani може да комбинираш.

ani, не се ядосвай, дано не е било нещо заразно!

# 729
  • Мнения: 22 436
Надявам се някоя от вас да подготвя новата тема, че още малко и стигаме 50стр. )

yara, ти от Англия ли искаш да поръчваш дрешки?
Ако е от там, тези за новородено които са си (newborn) ще стават около 1месец на детето.
Тези, които се водят вече 0-3м., си стават както си е написано, до около 3м. Те се водят и до 6.5кг, което не е малко и горе-долу на 3месеца децата ги достигат.
Ако ще купуваш комплект за изписване, задължително за новородено. И толкова, колкото смяташ, че ще ти трябват за 1вия месец. От там нататък вече минаваш на 0-3м., тоест с тях ще изкараш цялото лято. )

# 730
# 731
  • Варна
  • Мнения: 249
Ани, не се ядосвай, взела си решение и край с контактите с тези хора. Явно не са съобразителни и наистина не се и замислят, че може а навредят с поведението си.
Дано нищо сериозно не е било и нито сина ти, нито вие с бебка хванете нещо.

Мирама и аз така си мислех, но просто не мога да се прежаля, че толкова сладки неща ще трябва да ползвам 4-5 седмици и после край  Sad (че аз си имам страхотни любими дрехи от по 7-8 години и ми ставаха до преди 4 месеца). Поне ще ги прехвърлям веднага на сестра ми.

А тези които са от 0-3 много ли са големи, ако реша единия комплект да го взема 0-3 и после харесам повече него за изписването?

Общи условия

Активация на акаунт