Окръжна болница - Варна -тема 5

  • 52 844
  • 848
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 3
Здравейте Мами !!! 55  Скоро и на мен ми предстои най-прекрасното нещо в живота  stork-girl Вече нямам търпение. Чета всеки един ваш пост, който ми дава отговор на всички въпроси, свързани с раждането в Окръжна болница. Благодаря ви, че споделяте всичко !   bouquet Лек ден 55

# 826
  • Мнения: 137
Здравейте Мами !!! 55  Скоро и на мен ми предстои най-прекрасното нещо в живота  stork-girl Вече нямам търпение. Чета всеки един ваш пост, който ми дава отговор на всички въпроси, свързани с раждането в Окръжна болница. Благодаря ви, че споделяте всичко !   bouquet Лек ден 55
  Здравей, то последните 2 страници по-добре човек да си ги спести  Mr. Green
 С това негодувание до никъде няма да се стигне:) Някой беше казал по-нагоре в мненията, че е по-добре силата, хранеща негативизъм и вечно мрънкане да се насочи към нещо по-позитивно.

# 827
  • Мнения: 3
Аз определено съм доста позитивно настроена. Чела съм, разпитвала съм за раждането в Окръжна и съм си решена на 100 % да родя там. Всеки си има мнение и има право да го изразява  Simple Smile


Доста извън темата, но от много скоро съм регистрирана тук и за първи път пиша при вас. Моля, кажете ми как да си сложа тази лентичка да се вижда на профила ми. Аз я правя, но не знам как да я сложа за да се вижда. Благодаря !

# 828
  • Мнения: 72
да ви попитам запознати има ли относно документите които се оправят след раждането,и сега научих за някакви обезщетения за бащи в 15 дневен отпуск,ако някой е запознат би ли споделил,какви документи ни трябват след,  изцяло за майчински,еднократната помощ,тези бащински и т.н.,много ще съм ви благодарна Peace и как точно са нещата с документите в ОБ

# 829
  • Варна
  • Мнения: 307
Елито, за лентичката прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0

Бобито, прочетох ти 3 пъти поста и почти нищо не разбрах  Mr. Green Отпуск по бащинство се полага да, 15 дни от датата на изписването. От болницата се взема една бележка и се дава на работодателя.
За еднократната помощ - подава се в социалното, трябват акта за раждане, едно удостоверение за родените деца от майката, което се вади от общината по постоянен адрес и май една декларация се попълваше на място

Няма ли кой да пусне новата тема?

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 14:08 от V.A.V.A

# 830
  • Мнения: 72
Елито, за лентичката прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0

Бобито, прочетох ти 3 пъти поста и почти нищо не разбрах  Mr. Green Отпуск по бащинство се полага да, 15 дни от датата на изписването. От болницата се взема една бележка и се дава на работодателя.
За еднократната помощ - подава се в социалното, трябват акта за раждане, едно удостоверение за родените деца от майката, което се вади от общината по постоянен адрес и май една декларация се попълваше на място

Няма ли кой да пусне новата тема?


ВаВа ами не знам дали ще трябва нещо предварително да оправя с тези документи дали ще ми е по лесно като цяло,затова питам какво точно се прави,сигурно моя мъж ще трябва да се занимава,едва ли ще съм в състояние аз,исках някой да сподели кое след кое следва,как може по лесно да се свърши всичко и какво точно ни трябва
Благодаря ти за отговора Peace  bouquet

# 831
  • Варна
  • Мнения: 19
bobito88  Специално за еднократната помощ нищо не можеш да направиш предварително, и доколкото знам попълването на документи става само лично, така че опцията таткото да премине през цялата бюрократщина вместо теб отпада  Mr. Green  
Бащинството също се изплаща от социалните ( а не от фирмата, в която работи) , т. е. изплащат 15 дена, но спрямо минималната раб. заплата. Не съм напълно сигурна, така че ако съм в грешка нека по-запознати ме поправят.  Wink

# 832
  • Мнения: 96
bobito88  Специално за еднократната помощ нищо не можеш да направиш предварително, и доколкото знам попълването на документи става само лично, така че опцията таткото да премине през цялата бюрократщина вместо теб отпада  Mr. Green  
Бащинството също се изплаща от социалните ( а не от фирмата, в която работи) , т. е. изплащат 15 дена, но спрямо минималната раб. заплата. Не съм напълно сигурна, така че ако съм в грешка нека по-запознати ме поправят.  Wink
На бащата се изплаща обезщетение до 15 календарни дни. За да му бъде изплатено се взема въпросната бележка от болницата, представя се пред работодателя. Попълва се декларация и се посочва банкова сметка, по която да бъде преведено обезщетението. Изчислява се на база осигурителен доход.
Не зная повече подробности.

# 833
  • Мнения: 72
много ви благодаря  bouquet  bouquet аз пак ще разпитвам насам натам,пък каквото стане

# 834
  • Варна
  • Мнения: 307
Не е вярно това за еднократната помощ, че само майката подава документите. Моя мъж подава нашите, че и след това ходи и акта да вземе, само искаха да носи личната ми карта и аз да съм се подписала предварително на декларацията. Най-добре отидете в социалните да си вземете една декларация още сега, тъкмо ще ви кажат и какви точно документи искат. За удостоверението за родените от майката деца обаче се ходи лично за подаването, после може друг да го вземе.

Bad Diddy е права за изплащането на обещетението на бащата. Всъщност таткото има право на 15 календарни дни отпуск, които не му ги плаща работодателя, а социалните, това е.

# 835
  • Мнения: 2
Бащинството се изплаща от НОИ, на 80 %, както болничните.

# 836
# 837
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Не е вярно това за еднократната помощ, че само майката подава документите. Моя мъж подава нашите, че и след това ходи и акта да вземе, само искаха да носи личната ми карта и аз да съм се подписала предварително на декларацията. Най-добре отидете в социалните да си вземете една декларация още сега, тъкмо ще ви кажат и какви точно документи искат. За удостоверението за родените от майката деца обаче се ходи лично за подаването, после може друг да го вземе.
Моят мъж също свърши абсолютно всичко сам, даже и това удостоверение за децата явно е взел той, аз не съм ходила никъде.

# 838
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, имам следния въпрос, от въпросния списък за болницата, тези дрешки, които искат за бебчето, кой му ги облича, взимат ли ги, и защо тогава искат и пелени след като ще има и дрехи?

# 839
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Дрехите  ги обличат на бебето, а пелените ги постилат в кошчето, като чаршаф.
Никой няма да ти вземе дрехите на бебето, всяка сутрин ти ги приготвяш и ги оставяш в коша, за да ги облекат на твоето бебе след къпане.
Ако през деня има изцапа дреха, ти си преобличаш детето.

Последна редакция: нд, 18 авг 2013, 18:32 от ivaneliq_q

Общи условия

Активация на акаунт