ЮНСКИТЕ коремчета стремително наддават, бебешки ритничета с усмивки ни даряват

  • 25 157
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 155
Да кажа и аз за БХС и ФМ, ако някога се навия за трето няма да ги правя. Сега правих 2та БХС и 2те ФМ и пак в крайна сметка не знам на 100 % дали бебето е здраво и няма Даун. Амнио не мога да правя, защото съм с предна плацента и така са закрепени кръвоносните съдове на бебето, че има голям риск от аборт. Потрошихме към 300 лв., което е най-малкия проблем, не че сме цъфнали и вързали, но много по-скъпо ми костваха потрошените нерви, притеснения и сълзи.

# 61
  • Мнения: 199

Привет! Специални  Hug на  Алекс за темичката!
Изследванията не са задължителни, всеки си преценява кога и какви да направи. Те затова и по ЗК са предвидени 2 видеозона - обикновени - в началото и в края на бремеността.
За дрешките за изписването - определено ще са поотделно. За каката сама си изплетох блузка, панталонче, шапка и терлички от снежно бял мохер, но тя е мартенско бебе. За баткото - на 29.май му бях купила горно комплектче - цяло гащиризонче със сатенена якичка и сатенено елече, интересна шапчица и терлички - беше голям пич. За това бебоче още не съм се спряла на нещо конкретно, но ще е нещо по-интересно. Не искам тия стандартните, ританки, блузка и ала-бала.
 На моите деца им пазя първите дрехи за спомен и съм им казала, че ще им ги подаря на сватбите. Понякога искат да си ги видят и сравняват със снимките от изписването и голям смях пада.

# 62
  • Мнения: 17
Дидка-бандитка : и аз съм на твоето мнение,нищо че ми е първа бременност  Hug няма смисъл от тези изследвания...ако не даи си Боже кажат,че бебето е с някакво увреждане какво...пък и според мен не са 100 % изследванията.Аз съм на мнение,че каквото е отредил Господ това ще е...а и 300 лв при положение,че ще имаме толкова много разходи покраи идването на бебчо са си пълна глупост. Както вече казах,не всеки може да си ги позволи.  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз пък каквя я свърших обедната почивка...купих най-сладките бебешки розови чорапки за бебета и 2 комплектчета за изписването- но не са пълни-имат си ританки,блузчица с много лесно закопчаване,шапчица и ръкавички, и лигавниче- едното с розова, другото с червена калинка. продавачката каза,че това е напълно достатъчно, и като си взема отделно 2 одеалца- ето го комплекта готов...много са мекички, но са бели (хич не обичам бяло,че се мацоти) и така това ми е първата официална покупка. а и да не ги носят,няма толкова да ме е яд,защото не бяха скъпи.

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 14:19 от Kanari1305

# 64
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Здравейте, майчета, в новата тема! Мерси на Алекс, че е толкова хубава. На мен взе да ми се вдига самочувствието, като кръстница на няколко теми... някой ще рече, че съм с връзки нещо Wink

krisitooo_1991, донякъде съм съгласна с теб. Преди не са знаели предварително какво ще излезе и са си имали едни спокойни бременности, но пък и случаите на деца с увреждания и смъртност при раждане са били значително повече. Ако науката ни предоставя възможност да изследваме бебетата още в утробата, мисля, че това е само плюс. Вече всеки за себе си преценява дали иска или не, дали има финансовата възможност или не.

marinels, аз по едно време като се засилих да разглеждам колички, лошо ми стана. Първо, неоправдано високи цени (просто защото майките нямат избор и това е нещо, което се налага да купиш, не вярвам, че изработката им наистина струва цената). После, всички ми се виждат тежки, но пък осъзнах, че това е неизбежно, ако искаш количката да е устойчива.
Моите критерии са да е с големи колела, понеже дори във Франция, където тротоарите са перфектни, всички ме съветват да не взимам с малки колела; да е с единична дръжка и да е комбинирана - 3 в 1. След малко допитвания, осъзнах, че кошът за новородено е неизбежен, защото първо като се наложи да возиш бебето в кола, няма в какво друго да го сложиш първите 2-3 месеца. След това много бебета първите месеци изобщо не ползват кошара, а си спят в коша. Моя приятелка ми разправяше, че нейното бебче било много по-спокойно в коша и дори според някакви изследвания, бебетата са по-спокойни на тесни места, тъй като това им напомня за майчината утроба и се чувстват по-сигурни и защитени.
За момента съм се спряла на Quinny Buzz, в нета всеки ден излизат оферти втора ръка и ако не ми хрумне нещо друго, по-нататък ще вземем такава. Не искаме да бързаме за сега. Благодаря на момичетата, които изказаха мнения за Куини Simple Smile.
Всъщност, за бебето още нищо не сме купили и ние, макар че се оглеждаме. Аз чакам да мине втората ФМ, която е във вторник и да ми кажат за трети път, че ще е момче. Тогава по-спокойно ще купувам всичко.
Имам и един леко глуповат въпрос, от тия моите - абе какво е това "комплект за изписване"? newsm78 Какво представлява и как се яде?   chef Въобще, изписването някакъв вид празник ли се води? Не ми е ясно нещо...


# 65
  • Мнения: 200
Дидка бандитка,аз от самото начало споменах,че изледването БХС е на 1000% излишно. То е само статистическо изследване. Имам мами с 5 цифрен риск,родили бебе с Даун,има и такива с риск 20 и родили здраво бебе.  Няма как да ти дава гаранция и според мен не си струват похабените нерви и сълзи.  За ФМ е  друга работа,хубаво е да се разгледа добре бебето,но това изследване трябва да е безплатно,наистина има доста жени,които не могат да си го позволят.
За колички,нали говорихме доста.  Моята е тази http://www.slunce-bg.com/product/188/jane-rider-reverse-matrix-iris-j42.html,червена,но е в София и още не съм я виждала. Държах на този модел,защото съм я тествала и смятам,че е едно от най-добрите,да не кажа най-добрата на пазара. Маневрена,лека,голяма и комфортна за бебето.
Радвам се за добрите резултати от прегледите. Днес е моята втора ФМ и след това ще докладвам.
Розинка и аз пазя комплекта за изписване на синът ми.Гледам го с голямо умиление често,тоооолкова е малък,жълто зелен на Бебето с жабки.Боди с къс ръкав,с дълъг,горничка и ританки и шапчица (април месец).    Сега мисля като му дойде време да взема боди с къс ръкав и отгоре цял гащеризон .Така няма да има драма дали ще е топло или студено. Пеленката и това е.  
Коя мама беше писала за изместване в термина? На мен по документи ми е 13.06. но аз съм с 36 дневен цикъл и  трябва да е на 20.06 но докторката не ми го променя.  Днес се местя при друг доктор и се надявам той да вземе отношение.
Аз напоследък се заглеждам по шезлонги.Нашият се счупи,но пък от друга страна нека оставя и някои неналожителни покупки за родата  Heart Eyes,ами така де и те са хора ,да са ми живи и здрави.
fashionmama,така се казва самият комплект,който съдържа всичко необходимо за обличане на бебето. Аз както казах този път ще съчетая бодита от една фирма и пеленка ще взема.Иначе комплектите са си същите,но на страхотни цени. Комплект можеш да си направиш и ти,кой както му харесва.

# 66
  • Мнения: 7
За мамите с близнаци,случайно попаднах на тази, харесва ли ви?  Hug  newsm78

http://kasida.bg/easywalker-bebeshka-kolichka-za-bliznaci-duo-si … ion-44-11185.html

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 15:58 от diet_attack

# 67
  • Мнения: 0
krisitooo_1991 както вече казах въпрос на личен избор и гледна точка.

Канарче честити ти покупки за бебите,да ги качиш после в снимка,бг ако искаш Hug аз качих онази рокличка,за която ви говорих на срещата, че съм избързала с нея Mr. Green защото е за по-голямо бебче Blush

Относно количката,нашата е с единични предни и задни гуми(задни помпащи се). Сгъва се лесно,обръща и се коша(изглед напред и назад),самия кош се регулира на три нива на височина,
има напълно легнало положение и зимния кош се сгъва и преконфигурира в летен.Дръжката е цяла и се регулира на 3 нива.Доста е тежка (към 13.5 кг),но пък там където ще живеем има рампа и големи асансьори и се надявам да не я мъкна много...Марката е Peg Perego Skate.

# 68
  • Мнения: 79
За мамата, която питаше, нашата количка е тази: 

http://www.novobebe.com/X-lander-Xmove-2012-Antarctica-bebeshka- … a-2-v-1-4039.html

Много работи изчетохме, докато си харесахме нея. Капарирахме я и ще я вземем и доплатим като ни потрябва:) 3-те години гаранция текат от когато я вземем. Предлага се и претапициране, ако ти писне цветът или за 2-ро бебче например:)

# 69
  • Мнения: 7
fashionmama, при нас няма по магазините комплекти за изписване. То и изписването не като в БГ- в БГ има фотографи, цялата рода идва и тогава за първи път гушкат бебо (тук пък за съжаление всички след раждането се стоварват в стаята при майката с бебето и започват да го гмечат). Но можеш пък сама да си направиш комплект - аз си купих от БГ и ето какво представлява - одеялце, възглавничка, боди с къс ръкав, ританки, блузка, панталонки, чорапки, ръкавички, шапка.
Относно количка, здравната каса ми дава нова заедно със столче за кола.

И аз искам да ви питам какви бодита ще купувате? С къс или с дълъг ръкав?

Някой може ли да ми напише тела на Марков, за да мога да си запиша час преди да съм си дошла.

Тееенкс   Hug

# 70
  • Мнения: 199
fashionmama, изписването определено не е празник, но е един спомен, който остава за цял живот. На диска след сватбата сме записали изписването на щерката и след това на синковеца. Ще запишем и на третото. На каката позволиха да се снима цялото обличане, подаване на бебето, всичко. Децата с голямо умиление гледат колко малки са били и сравняват с дрешките си.
Днес пък да ви кажа се рових из разни сайтове за плетки. Хванал ме е един мерак да оплета нещо на бебо, въпреки че куки не съм хваща над 10 години. Но нали съм вкъщи и не работя ще имам време да си поиграя. Ако измайсторя нещо ще ви покажа.

# 71
  • Мнения: 192
krisitooo_1991, аз съм по-скоро на мнението на petrohanka. Вярно е,че БХС не дава сигурен резултат, и за него може би всеки си преценява сам. В крайна сметка, дори и да ти дадат вероятност за дете се определен синдром- човек си решава какво да предприеме.  Но за Феталната морфология - моето мнение е, че  е задължителна. В нея се следи не само за генетични увреждания- виждат се и много други проблеми - някои са много тежки, но други - не толкова. И при тях - ако се знае предварително, и има готовност при раждането да се действа веднага (начин на раждане, операция на бебето или други), могат да спасят живота му. А това е много голям плюс. Вярно е, че са скъпи, но точно от това аз не бих спестила. Гаранция няма никаква-  така,че както стана дума - всеки си решава за себе си. Аз само казвам мнението си. Peace

# 72
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 160
Здравейте и от мен,рядко се включвам,но пък ви чета редовно.
Поздравления за новата тема,страхотна е.
А сега малко и за мен.От три дни топля леглото SadПри прегледа онзи ден се оказа,че съм със скъсена шийка и доктора ми забрани изрично да ставам.Във вторник съм на контрола дано съм се пооправила след  голямото лежане,че доста се притесних.Какви ли не неща четох за скъсена шийка.
Иначе с бебчо всичко е наред,расте си и се плези даже Grinning

# 73
  • Варна
  • Мнения: 57
Да се включа и аз по наболелите теми  Simple Smile
За БХС и ФМ - БХС не правих, именно защото мнозинството от коментарите са, че е чисто статистическо изследване и със или без него гаранция няма. ФМ правих и ранната и основната и съм напълно съгласна с мнението на *Dora, че благодарение на резултати можеш да си подготвен за бърза реакция. Btw, veni_vivi, докторът който ми прави втората ФМ също не беше от особено приказливите - само каза накрая, че всичко е наред с нашето бебе.
Комплектчетата за изписване са ми много симпатични, но честно казано цените им ми се виждат адски завишени - минимум около 40лв. Може би сама ще си направя комплектче  Simple Smile
Бодита смятам да взема и с къс и с дълъг ръкав - така пише в списъка, който успях да сформирам от всички, които са на първа страничка  Joy Нали и без друго на бебчета им било по-хладничко, та по-добре да си има и дълго ръкавче.
За количката вече бях показвала нашата, ама пак - http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?products_id=249  Не сме я купили още. Допълнително ще вземем и кошница за кола, която също може да се монтира на рамата. С големи гуми е, изключително маневрена, има си кош за новородено, с голям кош за пазаруване, една дръжка и цената ме устройва. Много ми харесва количката на Ivvangeline, но ми е доста скъпичка.
Това е от мен, че малко длъжко стана  Hug

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Мерси на мамите, които ми разясниха, на мен наистина ми беше мъгла какво представлява това изписване. Аз ти ние, явно и тук няма такава практика на изписване с фотограф и видео и т.н. или поне до момента не съм чула. И никъде не съм виждала комплекти за изписване, затова ми стана любопитно.
Малко ми звучи като бал/сватба/крещене/обрязване и т.п. помпозни събития, но в крайна сметка всеки е свободен да прави каквото му харесва, стига да не пречи на останалите Wink

Общи условия

Активация на акаунт