Отговори
# 675
  • Мнения: 317
Мхм, нито за нощници знам (нито откъде и какви да си купя), нито за гащи. Ще ходя по нищо явно Sad, грам не разбирам какво ми трябва. Ще чакам някоя от вас да даде акъл Simple Smile
За кремчето пр/в стрии - вземи си го, няма да мажеш корема, ама отзад кръст, дупе, те стриите не са само по корема. Пък и е едно кремче, дет се вика.
Мацки, на мен (май не съм споделила) ми предстои нещо забавно. Моето мишле заминава в командировка от средата на май до средата на юни. На мен термина ми е началото на юли, но нали, нищо не се знае. Но то така мило ме попита и беше готов да се откаже от ходенето (мн му е важно за работата, хората в екипа са важни, парите ще са доста добри, за CVто му наистина е важно). като видях тази готовност в очите му да отсвири, за да е с мен му казах да изчезва и че ще го изчакаме.
Та, сега 1 месец ще съм си сама Simple Smile, приятелки, разходки, да видим. Стискайте палци Simple Smile

Иначе аз с майка ми ще боядисвам яйца утре (никакви традиционалисти не сме, ядем свинско на Бъдни вечер и подобни), а заминаваме с мишлето за Орешака в събота при приятели.
Дано е готино.

Исках да ви препоръчам да си намерите едно списание (*по лекции го дават безплатно: Дневникът на мама https://www.facebook.com/home.php#!/dnevnikutnamama?fref=ts). Според мен е изключително полезно, ако някой се интересува, мога да му пратя инфо. Има за всеки месец/период напр какви тр да са обща моторика, тонус, реч, слух, тн и какво тр да правят родителите (думички, масажи, т).

# 676
  • Мнения: 96
Здравейте,майчета!Я първо да раздам "мъдрите си и непоискани съвети",пък после ще се хваля.
Пина,мисля да си взема 4-5 чифта гащи и ако видя зор да не ми стигнат ще изпера някой чифт там,после у дома ако ги понося още малко и ги изхвърлям.Нощници ще си поискам една за подмяна,ако окървавя тази,с която ще раждам,но при нас дават нощници,не ни искат да си носим.А вкъщи не мисля да ползвам такава,ще си спя по долнище и памучно бюстие.
Бемол,няма причина да спреш да се мажеш веднага,когато си в състояние след секциото,просто ще заобикаляш мястото,то и без това там ще имаш лепенка,и няма да опъваш кожата,ще масажираш нежно.Така правих преди ,така ще правя и сега.
А сега-хвалбите.След прегледа малката Мю е 1.500 кг,не била много тежка,но те моите се излюпват дребни винаги.Аз съм +10,т.е. 59 кг,доволна съм,дала съм си още 3 кг,което е постижимо за 2 месеца.Най-хубавото е,че плацентата се е помръднала малко нагоре и вече не е придлежаща,което значи,че има някакъв шанс да родя и вагинално,което изключително много ме радва newsm44 ,освен това бебето си стои с главата надолу от миналия път и това улеснява нещата.
Сутринта изпратих децата да боядисват яйца при баба им,тази година за пръв път няма сама да си ги вапцам easter,но догодина ще имаме още една помощница  Grinning
Цитат
Между другото, ако ще отдолу да е най- прекрасната, на мен в лицето ми прилича на кон  Crazy
,Бихайнд,това ме зарадва,момата си подрежда приоритетите,явно парите си ги изкарва с долната част на тялото,та затова тези грижи... Joy

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 12:55 от fly2

# 677
  • Мнения: 21
Здравейте,  Grinning днес ми е едно такова приповдигнато настроението, понеже ще боядисвам яйца newsm57
Десислава Кънчева - пожелавам ти всичко да е наред на прегледа и да те пуснат по разходки, че зная колко е досадно да лежиш и да не можеш да мръднеш навън  Hug А за срещата не го мисли, ако неможеш сега, после с количките ще се видим 1stroller Важното е да сме здрави и бебчетата да си чакат в коремите.
pina - хахахах, описанието за това как изглеждаш по бански направо  ме разби Joy все едно описа мен!

# 678
  • Мнения: 317
Флай2, а какви са тия толкова специални нощници, дето били за родилки с някакви копчета? Пълен хаос. Браво за килата, аз също засега + 9 (свалих малко, щото имах проблем с метаболизма), дала съм мегдан още до 4 - 5 макс (2 месеца остават, не знам как ще се държи телото).
Браво за вагиналното и стискам палци. На мен вече не ми се пишка нощем, при вас как е? Спя по 8-9 часа без ставане до тоалетна Simple Smile ЙЕЕЕЕ!

# 679
  • София
  • Мнения: 1 318
За болницата мисля да приготвя 5 чифта гащи /даже съм ги купила от пазара Кирков, 3лв парчето, мега грозни, но ще свършат работа/и три нощници. Крема за стриите не мисля да го взимам. Чувството след секцио, комбинирано с контрахираща матка не е от най-приятните, та едва ли ще ми бъде до мазане. Аз мисля да си взема чаршаф и възглавница, както Бемол писа, техвите чаршафи се навиват на руло на изкуствените болнични легла.
Един месец след операцията започнах да мажа белега с Контратубекс.
Флай, ти имаш едно вагинално раждане и едно секцио, нали така?
Аз съм зодия Близнаци, дъщеря ми също. От една декада сме, но сме много различни.
Добре, че вчера майка ми доведе детето и остана да спи вкъщи, в резултат на което яйцата са боядисани. Малката пък сега отиде при другата баба и ми е малко сърдита, защото все съм гледала да я пратя някъде.

# 680
  • Мнения: 351
Gina L. и при мен е така и аз и майка ми сме зодия близнаци но сме коренно различни.

# 681
  • Мнения: 11 747
Мисля, че възможно най- грозните гащи съм ги купила аз вече, защото са по 1лв парчето  Simple Smile  Китайски, памучни, изключително тънки. Хем хубаво, че няма да ми спарват със сигурност и са много меки, хем мисля, че няма да издържат на пране - твърде кекави са. Купила съм 5 броя, но сякаш още някоя друга резерва да взема да си осигуря.
За чаршафите - тука ни искат някакви еднократни подложки/компреси за легло, чета че и еднократни чаршафи носят някои. Изобщо не зная какво представляват тези неща, имало ги по патеките.
Нощница си купих една, даже много си я харесах, задължително ще взема още една, но точно се колебаех дали и 3 направо да не ги направя.

Луиза, ей такива са най- популярните и модерни явно  -  1..  2..  3..  4..
Масово са сиви, с тематични надписи и картинки. Е, аз не си купих такава, а една бяла с копчета посредата, пак се откопчава надълбоко и ще е удобна. Плата не е трико, а тип 'хасе', не знам как да го определя 100% памук е. И другите ще са такива.

# 682
  • Мнения: 681
Gina, как така сте една декада с дъщеря ти? Ти си напредничава, но все пак... не си я родила на 10.

Колкото и да не се вълнувам от зодии, в началото се зарадвах за зодия Рак, сега се опитвам да преглътна Близнаците, но перспективата за Телец доста ме плаши. Имах едно гадже - най-големият вадидушник, досадник и комплексар, та покрай наш Илия намразих и Свети Илия...

Аз за първи път от мноооого години няма да се цапотя с яйцата, а такива хубави ми стават. Но няма как да легна в кухнята. Малко ми е криво...

# 683
  • Мнения: 54
Имам спешно питане,момичета.Тапата на един път ли пада и колко е голяма?

# 684
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Pina, ето това са подложките за легло. В аптеките ще са по-евтини, че тия дето съм ги показала са някакви специални  Simple Smile

Ахи, тапата може да пада с дни.  Peace да не е започнала?

# 685
  • Мнения: 378
Слузеста е тапата, може да е изглежда като кафеникаво течение или бледо розово. Може с дни да пада, а даже и да падне, не е задължително да започва раждане. Бременната може със седмици да си изкара без тапа. Но може и да е предпоставка за раждане естествено
Твоята как изглежда?

# 686
  • Мнения: 11 747
Катенце, те тия са за бебето  Thinking  Аз останах с впечатление, че за мен за леглото искат подложки, да не съм се заблудила нещо...

Ахи, аз само от форума знам, но може на няколко пъти да падне, не е задължително наведнъж. Освен това с паднала тапа карат май и по повече от месец.

# 687
  • Мнения: 109
Момичета ,добър ден. Минах на бързо да ви прочета, преди да прецапам до морето. Много жега тук бе, то чак ми спира въздуха. Днес ще се присрамвам и ще се пускам по бански, ако милото не припадне( то и затова се подготвих с една фотосесия, лепнах и една снимка в снимка.бг Embarassed)
За гащите- незмам дали ще мога да пера веднага след секциото, затова си купих еднократни. Някоя от вас ползвала ли е ?
За килограмите - браво сладурки, дето сте по 9 и 10 отгоре, аз съм 16 и май отивам и към подобрение Sick
За ходенето до тоалетна- 11 пъти снощи ( ама по 2 капки всеки път). Май задържам течност, защото и кантарът показва 2 кг разлика от вечерта до сутринта. newsm78
Приятно боядисване на яйца на работливките. Мен ме мързи яко. Хвърлете някое на сам Mr. Green

# 688
  • Мнения: 317
Ахааа, Пина, мерси много! Значи това е. Разбрах.
Бемол, една декада в зодиите и астрологията значи, че дадена зодия с нейната продължителност се дели на 3 декади (22.06 - 22.07 е рак примерно. Първа декада е първите десет дни и така. А не в смисъл, че Джина е родена в едно десетилетие с щерка си Simple Smile)

# 689
  • Мнения: 317
Ахи, имаш някакви подозрения? Тук сме, питай не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт