Мнения за 32-ро СОУ

  • 151 522
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 775
Някой знае ли за паралелките с АЕ/НЕ втория език дали се изучава добре или е проформа?

Нивото, което ще имат след всичките години е А2...🙂


Това официалната позиция на училището по повод нивото на учениците ли е? Не мога да повярвам, че сами си признават пълната трагедия на чуждуезиковото им обучение..

За втория език говорим...така е във всяка ЕГ, не само 32-ро
Аха, аз реших че първият е А2 Wink

# 706
  • Мнения: 508
Здравейте!
Дъщеря ми ще е в 9 клас в 32-ро училище. Търся деца, които тази година ще са 10 клас, за да може да сме си взаимно полезни, ние да купим учебници от тях, а те да не се чудят къде да ги продават. Списъците с учебниците вече са качени на страницата на училището, така че ще очаквам да се свържем Simple Smile

# 707
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Здравейте, търсих информация с какво ориентировъчно ниво по английски език би трябвало да завършват 12 клас, но не открих. Имате ли някаква идея? Знам, че не може да се обобщава, но все пак, ако детето има по този предмет предимно 5 и 6-ци до къде би трябвало да е стигнало?

# 708
  • Мнения: 142
Здравейте, търсих информация с какво ориентировъчно ниво по английски език би трябвало да завършват 12 клас, но не открих. Имате ли някаква идея? Знам, че не може да се обобщава, но все пак, ако детето има по този предмет предимно 5 и 6-ци до къде би трябвало да е стигнало?
Нивото на английския там е много високо. Момичетата в предишните постове бяха казали дали е B1 или B2 (мисля, че беше B2 ако не бъркам), но ако човек реши да надгради до C1, ще може с лекота.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 021
Здравейте, търсих информация с какво ориентировъчно ниво по английски език би трябвало да завършват 12 клас, но не открих. Имате ли някаква идея? Знам, че не може да се обобщава, но все пак, ако детето има по този предмет предимно 5 и 6-ци до къде би трябвало да е стигнало?
Нивото на английския там е много високо. Момичетата в предишните постове бяха казали дали е B1 или B2 (мисля, че беше B2 ако не бъркам), но ако човек реши да надгради до C1, ще може с лекота.

Но, доколкото зная, децата нямат сертификат накрая.

# 710
  • Мнения: 142
В края на всяка учебна година ли държат изпит за ниво? Или само след 8 клас?

# 711
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Да, за сертификата зная. Интересувам се, защото гледах ДЗИ-тата и има няколко варианта за английски език. Според мен заради училищата с разширено изучаване на английски. Обаче кой е за 32-ро?

# 712
  • София
  • Мнения: 1 565
32-ро е с интензивно изучаване на АЕ, така, че би трябвало да е най-високото.

# 713
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
И моята логика е такава.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 113
Здравейте, може ли някой да сподели отзиви за следните преподаватели в начален курс (би трябвало това да са учителките, които тази година преподават на четвъртокласниците и предполагам ще поемат първокласници следващата учебна година):
Росица Абланска
Бойка Чакърова
Мариета Георгиева
Диана Стоилова
Миглена Христова

# 715
  • София
  • Мнения: 787
В 32 не се избират класни вече. Записваш се за паралелка с втори ЧЕ - немски, руски или испански и която класна ти се падне.

# 716
  • Мнения: 1 479
В 32 не се избират класни вече. Записваш се за паралелка с втори ЧЕ - немски, руски или испански и която класна ти се падне.
В такъв случай кога се разбира, коя госпожа, коя паралелка ще поеме?

# 717
  • София
  • Мнения: 787
Покрай първата род. среща, която е през юни.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 113
В 32 не се избират класни вече. Записваш се за паралелка с втори ЧЕ - немски, руски или испански и която класна ти се падне.
Наясно съм, че изборът на учител не се толерира от училището, но посочвайки втори език, родителят прави косвен избор и свежда възможните класни до 2 (ако, разбира се, учителките, които са водили паралелки с даден втори чужд език в предишния випуск, продължат да водят паралелка със същия език на първокласниците). Та в този ред на мисли, ако има хубави отзиви примерно за учителките на немските паралелки и не толкова хубави за някоя от учителките на испанските паралелки, или пък най-харесваната и препоръчвана учителка е на паралелка с руски, това би ми била полезна информация от гледна точка на избора на език. Ако пък за всички учителки има хубави отзиви и доволни родители, това ще ми даде спокойствие и ще мисля единствено в посока кой втори чужд език би бил по-подходящ за детето.

# 719
  • София
  • Мнения: 787
И това не е така от тази година със сигурност 😉. Според решение на ръководството от тази година, учителите се разпределят на случаен принцип. Вече не е като преди - две учителки си водят испанските четвърти клас и наесен отново същите учителки да поемат испанските паралелки. Точно с цел да се избегне напливът към определени учители и паралелки е направено.

Общи условия

Активация на акаунт