Месец МАРТ ще дойде бързо, мартенички да ни върже

  • 24 606
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен
Нова съм тук чета ви отдавна ни едва сега се престраших да пиша.
Преди два дни видях двете чертички днес повторих теста и отново е положителен
Все още не съм ходила на преглед много е рано но по интернет калкулаторите съм в 4 та седмица,а термина ми е 31 март.
Проблема е че на 24 декември направих спонтанен аборт с "кухо яйце"
И сега ме е страх да не се повтори. Не смея да се зарадвам още и не казвам на никого и за това реших да ви пиша.
А на всички мами Честито и лека бременност.

# 676
  • Мнения: 226
Pepi-lota*, ясно, че за 9 месеца никой не дава... дава се за 180 дена + 45 преди термин. Мен по-скоро ме интересуваше основанието, защото наистина този път не ми понася и когато пътувам, имам болки в корема. Явно зависи от лекаря колко болничен ще ти даде, но пресен пример... моите 4 други колежки, които са по майчинство, излизаха в болничен от момента, в който видеха  EFP , а живи и здрави да са, никога не са имали здравословен проблем. Те излизаха в болничен, заради стресовата работа, просто не искаха да си го причиняват.
higher-up, току що звънях за час в МЦ "Марковс" и ми казаха, че д-р Димитър Марков има свободен час чак за 5-ти септември, което на мен ми е късно... Записах си час при д-р Павлова за 27-ми август, тогава ще съм в 12 г.с. и 5 дена, живи и здрави... та някой да каже мнение за нея? И дали изобщо има друго място с добри специалисти, където прегледът не е толкова скъп, че ме застреляха с тези 80 лева...  Crazy Мислех си, че поне 50 лева ще е... все пак това изследване се прави 3 пъти през бременността ...
Brida, мой непознати близнако по съдба....  Laughing На едно дередже сме ! А щом си забременяла, когато и аз, значи се движим горе-долу еднакво и с термина Wink А вие с таткото под наем ли живеете? Ние не сме под наем, но с оглед ситуацията, в която съм, направо копнея за наем  Crazy За колегите ти - съобщи ли им новината  newsm53 ... Ние имаме и пилон със знаме в двора на работата, та обмисляха да ме завържат за него и да ме целят с камъни, но свикнаха вече с "ужасната новина" хахах Wink Все пак всяка жена има правото да бъде майка ! А за Папукчиев... само се чудя - той не изражда, нали ? Щеше да е много хубаво, за да е истина  Laughing Скоро отново съм при него, та мисля да обсъдим и темата за болнични... ще видя как се чувствам другата седмица с пътуването и ако пак се появят болки, ще прося болничен до края... ако трябва ще се барикадирам пред кабинета, докато не се съгласи...  Blush
За стреса - аз също се инатя и се стремя да не ми влияе, но сме хора, няма как... Повтарям си, че бебо трябва да е спокоен, мъча се да не се ядосвам, ама то само те товарят, само проблеми, само работа и всеки ти иска нещо... а на мен ми се иде да сглобя два стола и да задремя... само се моля да мине по-бързо 3-я месец, че нали уж в 4-я вече няма световъртежи, гадене, постоянна сънливост, та да се взема малко в ръце ! Иначе наистина не знам как ще я карам...
Под секрет за запека... мами, не ви ли помага прясното мляко? Аз пийвам по една чаша и след 30 минути тичам нетърпеливо към тоалетната  smile3508
armira - "Естествено, че мислим... ние сме жени" !!! Уби ме  Joy Ама е вярно !!! Аз за момиче съм го измислила от 9-ти клас още Wink Ама за момче...колебая се между две-три имена, ама сякаш нещо не им достига, за да си избера  Laughing
Valmarie, аз на туй нещо - количките от 2 бона и подобни, му викам... комплекси ... Но всеки си има мнение Simple Smile Един прост пример... мой колега се оплаква постоянно, че не му стигат парите, че много харчат за бебето, колко било скъпо...е, той купи легло за 800 лева, количка за 1 200 лева, а като ми каза "Като отидем в мола, само едно боди е по 35 лева, а ние трябваше да вземем поне 4"... ми идеше да го фрасна  Crazy Това е боди, по дяволите !!! За 8-10 лева е броя във всеки нормален магазин... как да имаш пари, като се изхвърляш безсмислено... Аз даже съм казала, че никакви маркови и скъпи дрехи няма да му се купуват, докато не стане тийнейджър ! Има достатъчно магазини с хубави дрехи на нормални цени ! За основните неща като количка, легълце, столче за кола - ако намерим от някой познат и са запазени, дори от тях ще взема, ако ли не - ще купим нови, имаме възможност, но не мисля, че са оправдани разходи... а и също така нещата на бебо ще са в неутрален цвят, който става и за момиче, и за момче, за да може да се ползва и при следващо бебче. Същият колега, който споменах, е купувал всичко в розово за малката, а после ако има момче... пак всичко ще се купува, при положение, че имаш необходимите неща, но... розови  Naughty Не го разбирам !
menyanthe, между другото дъщеря ти носи едно от любимите ми имена ! Wink
SweetApril, браво мамче... ти стая си обзавела, а аз даже не знам къде ще гледаме бебето  Joy
jiji82, ще идем на моренце след сватбата. Докторът каза, че няма проблем да се къпя в морето, но да внимавам със слънцето. Препоръча ми да си купя антиалергичния слънцезащитен крем на "Юсерин" - 35 лева, да се мажа много, да не се излагам на директно слънце, т.е. под чадъра да стоя и на плаж - сутрин до към 12 и после след 15 часа Simple Smile Не мисля, че ще има проблем.
морско момиче, Божидар е много хубаво име !  Peace
А да ви споделя нещо... не знам на какво мнение сте, но момчетата - риби, по мои наблюдения, са много емоционални, романтични и ВЛЮБЧИВИ  Crazy ! Духовити, интересни, свободолюбиви, но това с многото влюбвания ми идва повече и се стресирам, ако е момче, да не го орисам с тази зодия да си остане сам, както всички мъже риби, които познавам...  Confused Иска ми се да е момиче най-вече заради зодията ! Защото момичетата риби са уникално творение на природата ! Това е прекрасна зодия за жена ! Но за мъж... хич не ми се нрави и даже си ме притеснява хаха  Confused
Мале...попрекалих с писането, спирам  Blush

# 677
  • София
  • Мнения: 2 817
Yoana1989, името на малката го бях избрала около 2 години преди да се роди. Тогава все още не беше популярно и чак ми стана гадно като започна да се популяризира и дори имаше изказвания от рода: "Това име сега е модерно!" А пък аз си го избрах, когато все още не беше толкова често срещано. Но си е нейното име.  Сега за второто - имаме някаква идея с мъжа ми, но не знам дали ще остане така. Ще видим. Пък и ми се иска да разбера първо пола на бебчето.  Blush

# 678
  • Мнения: 9
оххх да името ми е най-голямата драма от малка знам че без значение мома или моък ще се роди, задължително името ще започва с буквичката "Д". Искам някакво оригинално и не много измислено или пък странно звучащо име, но нищо не ми идва в главата. Изчетох и доста теми по форуми и т.н. Така че бих се радвала на някакви предложения ако може и да са по късички имената Simple Smile Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 69
Изчетох и доста теми по форуми и т.н. Така че бих се радвала на някакви предложения ако може и да са по късички имената Simple Smile Hug

Дая, Дея, Даная, Дивна, но за мъж само Део се сещам...  Аз име за момиче съм измислила, но за момче ми е толкова трудно, още повече, че и аз държа на кратките имена... Направо не знам..   Thinking

# 680
  • Мнения: 226
С буквата "Д" ми харесва Даниел... една моя приятелка роди преди една седмица и кръсти бебето Дариян. За първи път чух такова име...

# 681
  • София
  • Мнения: 2 817
Диана, Деяна

Деян, Делян, Дамян

# 682
  • Мнения: 22
Здравейте, мами ! И аз се записвам в темата с термин 16.03  Simple Smile На 17.07 беше първият ни преглед, всичко беше наред , видя се околоплодния сак и т.н . Утре ни е вторият преглед и се надяваме да чуем сърчице  Praynig Нямам абсолютно никакви признаци с изключение на голямата отпадналост и вчерашното ми първо повръщане   newsm44 , което беше очаквано от мен , понеже липсата на тези характерни за бременноста симптоми ме плашеше. Поздравления на всички мами , дано да сме здрави и всичко да е наред с  preggo

# 683
  • Мнения: 9
не знам наистина се обърквам доста аз съм Дияна а приятелят ми Денислав, за това е задължително да запазим буквичката още повече че съм кръстена и на дядо ми който много уважавам. Пълен шаш съм  Thinking . все още не знаем пола но имам някакво странно усещане че ще е момиченце тъй че ще взема да си го кръстя на мен в краен случай, ако не попадна на нищо интерсно и по- уникално

# 684
  • София
  • Мнения: 2 817
Laddy D, за момиченце е по-лесно, като че ли има по-голям избор - Далия, Дария, Дивна...

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Деа или Дея ( богиня)  Heart Eyes

# 686
  • Мнения: 21
Добре дошли на новите мами Hug

Laddy D и аз така мила си казах момиче е ама на 4Д излезе мъжкарче Wink и все в розово се оглеждах а ММ каза от раз "Момче е, за такова съм го правил", та да видим тоз път ще познае ли какви ги е свършил Wink Wink Wink

с Д- много харесвам Даниел а за мома Далия:)

Vani79 браво мила, че си добре и имаш енергия мен никак ме няма нещо днес съм пълен призрак Sad

Мисля си дали бих усетила ако нещо не е наред .. с тия толкова хапчета няма как да ми дойде нали?

Определено мисля, че ще разбереш ако нещо не е наред но недей си мисли такива неща... Всичко ще ни е наред на всички Wink

# 687
  • Мнения: 2
Да предложа и аз имена с буквата Д
За момче-Дамян за момиче-Даяна,Димана,Дария

# 688
  • Мнения: 2
Мами и да попитам понеже отивам на море утре някакви препоръки мазила и прочие за да се предпазим защото сме много в началото пък и не съм наясно с тези неща?

# 689
  • Мнения: 31 288
оххх да името ми е най-голямата драма от малка знам че без значение мома или моък ще се роди, задължително името ще започва с буквичката "Д". Искам някакво оригинално и не много измислено или пък странно звучащо име, но нищо не ми идва в главата. Изчетох и доста теми по форуми и т.н. Така че бих се радвала на някакви предложения ако може и да са по късички имената Simple Smile Hug
Деница и Деян.  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт