ЗОНАТА и ние - 13 Тема

  • 124 393
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 156
Mersi. Може някой да си напише примерно меню за  10 блока за нас начинаещите Simple Smile че сега смятам по цял ден. След малко ще напиша моето за утре Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1 156
Ето например аз какво мисля за утре : 10 Блока
Закуска 3блока : 1 кис. мляко + 42гр. свинска шунка деликатесна + 1 киви и 9 бадема;
Обяд  : 2блока : 2 яйца, печ.чушки 140 гр. краставица 480гр и 6 бр.маслини
Сл.закуска : 1блок: 3кашу, 1/2 коф.Кис.мляко
Вечеря: 3 блока : 126гр.сьомга + краставица + домат + морков и маслини 6бр + 1 лж.зехтин
Късна вечеря : 1/2 кис.мляко +3бадема

И да попитам , ако изяждаме по - малко дали е проблем ? или е някак определено да се спазва строго блока ? Примерно , ако не си изям всичките въглехидрати (салата) проблем ли е ?

# 692
  • Мнения: 493
Като за начало и за по-добри и бързи резултати е добре да спазваш грамажите и блоковете, които си си изчислила за теб. Ако не можеш да си изядеш например салатата за обяд от 140 гр печени чушки и 480 гр краставици (които според мен са много) махни половината от краставицата и си изяж 1/2 ябълка за десерт. Всеки блок може да си го делиш на 1/2 или 1/4 като добавяш съответното количество от друго, за да ти се получи в крайна сметка търсеното от теб.
Много рецепти има публикувани в сайта. Може да си готвиш някои неща по 6,  8, 9, 10 блока и като си ги разделиш на няколко хапвания ще имаш храна за няколко дена. Така е по-лесно.
Готови менюта има назад в темите, където преди доста време провеждахме състезания и всеки си пишеше какво е хапвал за деня. Потърси, за да се ориентираш по-добре.

# 693
  • Мнения: 822
Ето моето меню от 9 или 10 блока, за да се ориентираш, но аз не ям месо и риба:

Скрит текст:
Вариант 1 - 9 блока
Закуска - 2 блока - 8 часа
1 грейпфрут
16 гр. протеин изолат на прах
2 ч.л. сусамов тахан /увеличават се мазнините двойно, при чист протеин/ - 4 БМ

Обяд - 3 блока - 11 часа
160 гр. броколи на пара - 1/2 БВ
120 гр. домат - 1/2 БВ
100 гр. ябълка - 1 БВ
1 бр. киви - 1 БВ
2 белтъка + 1 цяло яйце + 36 гр. сирене на омлет - 3 БП
капки зехтин за тигана и без добавени мазнини, заради сиренето

Следобедна закуска - 1 блок - 15 часа
140 гр. ягоди - 1 БВ
82 гр. цедено кисело мляко на Олимпус 0% - 1 БП
6 бр. - бадеми

Вечеря - 2 блока - 18 часа
Зелена салата - около 150 гр. не я броя
20 гр. пресен лук - 1/4 БВ
360 гр. домат - 1 1/2 БВ
120 гр. краставица - 1/4 БВ
100 гр. извара - 2 БП
10 бр. маслини - 2 БМ

Късна вечеря 1 блок - при мен не е преди лягане, а към 21 часа
200 гр. кисело мляко с тахан

Вариант 2
Закуска - 2 блока - 8 часа
100 гр. ябълка - 1 БВ
1 бр. киви - 1 БВ
16 гр. протеин на прах - 2 БП
12 бр. бадеми - 4 БМ

Обяд - 2 блока - 11 часа
35 гр. сурова леща - 1 БВ /само варена я ям е около 90 гр./
60 гр. червена чушка - 1/4 БВ
120 гр. домат - 1/2 БВ
110 гр. карфиол - 1/4 БВ
120 гр . котидж сирене - 2 БП
10 бр. маслини - 2 БМ

Следобедна закуска - 2 блока - 15 часа
4 бр. фурми - 2 БВ
16 гр протеин на прах - 2 БП
2 ч.л. сусамов тахан - 4 БМ

Вечеря - 2 блока -18 часа
200 гр. зелена салата - не я броя
240 гр. краставица - 1/2 БВ
1-2 фурми - 1/2 БВ
2 бр. яйчни белтъка - 1 БП
1 парче зонов тутманик - 1 Б ВПМ
1 ч.л. - зехтин и лимонов сок за овкусяване на салатата

Късна вечеря - 2 блока - 20-21 часа
400 гр. кисело мляко - 2 Б ВПМ

*Много често си добавям мазнини /бадеми, кашу, тахан, авокадо/ в повече, защото нямам да свалям.











# 694
  • Мнения: 1 156
благодаря ви Simple Smile Ще чета и назад Simple Smile малко ми е трудно , 1 ден ми е. Ядох преди малко 2 белтъка + 1 киви и 4-5 кашута и вече съм гладна Simple Smile не знам как ще изкарам до вечеря :Д  newsm78 Embarassed

# 695
  • Мнения: 1 156
Здравейте.Тази сутрин се мерих , теглих - всичко Simple Smile
Решила съм първите резултати да отчета след 10 дена.
На 10 блока съм
Ето закуска днес от 3бл.
Извара обезмаслена 56гр, 42гр. пуешка шунка, 1 филия черен пълнозърнест хляб ВИТА и 6 бадема.
Simple Smile в момента не съм гладна, ноооо скороооо Simple Smile При мен по-скоро всякаш огладнявам не в стомаха, а в главата :Д и ми се дояжда сладко, вчера ядох 3 парчета черен Своге ... но като за 1 ден всичко друго спазих!
да видим днес ... Simple Smile
Чета ви назад и направо ме вдъхновявате Simple Smile

# 696
  • Мнения: 493
Това не са ли два блока  newsm78

Всяко начало е трудно, но след седмица- две ще свикнеш и ще вършиш всичко машинално  Simple Smile Щом чувстваш глад по-добре си хапни още 1-2 блока допълнително , но балансирани отколкото нещо друго. А в дните, в които имаш по-голямо физическо натоварване дори може да си ги хапваш с чиста съвест  Laughing След няколко дена зоново хранене ще спреш да чувстваш глад за сладко и тогава вече ще си в Зоната  Peace

# 697
  • Мнения: 1 156
Дано Simple Smile Сега ми е трудно , щото съм пред цикъл , а и май се разболявам... постоянно съм в вц-то Sad и похапнах малко солети ....  #Cussing out #2gunfire newsm78

# 698
  • Мнения: 97
 Hug Здравете, защо не съм Ви открила по-рано. Wink Поздрави! Надявам се да помагате на новозахваналите се със Зоната.   bouquet

# 699
  • видин
  • Мнения: 358
ЗДравейте ,
умувам я тази Зона от половин година и все не мога да се наканя за я започна.
Искам първо да си подготвя предварително седмичното меню и тогава.
Но най-важното ми условие е да я караме цялото семейство - а това включва и щерката ,която е на почти 9 години. Тя е изключително капризна - яде само някои неща и нищо извън тях - просто си стои гладна и не съм в състояние да я накарам да хапне. Много е слабичка и от 4 години тъпчем на едни и същи 22-24 кг.  Именно заради нея искам да вкарам малко ред в нащата - храненето й не е пълноценно, така поне ще е балансирано.  Отначало ще е много трудно да я убеждавам да изяжда всичко - но ще трябва да се справя.
Има ли тук и други, които се хранят Зоново, заедно с децата си?
И това правилно ли е?

# 700
  • София
  • Мнения: 61
ЗДравейте ,
умувам я тази Зона от половин година и все не мога да се наканя за я започна.
Искам първо да си подготвя предварително седмичното меню и тогава.
Но най-важното ми условие е да я караме цялото семейство - а това включва и щерката ,която е на почти 9 години. Тя е изключително капризна - яде само някои неща и нищо извън тях - просто си стои гладна и не съм в състояние да я накарам да хапне. Много е слабичка и от 4 години тъпчем на едни и същи 22-24 кг.  Именно заради нея искам да вкарам малко ред в нащата - храненето й не е пълноценно, така поне ще е балансирано.  Отначало ще е много трудно да я убеждавам да изяжда всичко - но ще трябва да се справя.
Има ли тук и други, които се хранят Зоново, заедно с децата си?
И това правилно ли е?
Здравей Мария,
Определено Зоновото хранене е най-природосъобразното, поне според мен, така че много правилно си се насочила към него. Зоната е напълно подходяща и за деца. Виж тук   въпрос 20. Добре е да се запознаете поне с една от книгите на създателя на Зоната - доктор Сиърс.  Две от тях може да намерите  тук и тук. За моя опит в Зоната можеш да прочетеш тук. Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш. Успех!

# 701
  • Мнения: 160
Здравейте. В момента чета книгата "Зоната" и като всеки начинаещ има много неща които са ми тъмна индия. Може би ще ми бъде по-лесно, ако намеря готови менюта като за начало. За сега продължавам с четенето, на вас прекрасен ден   bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 61
Здравейте. В момента чета книгата "Зоната" и като всеки начинаещ има много неща които са ми тъмна индия. Може би ще ми бъде по-лесно, ако намеря готови менюта като за начало. За сега продължавам с четенето, на вас прекрасен ден   bouquet
Тук можеш да намериш много Зонови рецепти. Добре е да си изясниш нещата, които не са ти ясни преди да почнеш да спазваш Зоната, така че питай. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 160
Благодаря много   bouquet Не ми се иска да задавам малоумни въпроси, които са обсъждани вече, но от една страна искам да започна веднага, а от друга се опасявам да не греша, все пак не съм прочела цялата книга Wink

# 704
  • Мнения: 4 712
Здравейте,
От скоро съм в Зоната и още се ориентирам.
Понеже обичам сладко, прегледах какви рецепти има, но на мен ми се яде нещо конкретно: овесени ядки с прясно мляко и ядки на котлон, като се сгъсти, се изсипва в някакъв съд и после в хладилника се слага да се охлади. Като подсладител стевия, гледам го водите неутрален.

Сега тук питанката ми идва за прясното мляко  newsm78. Например Верея 1.5% гледам има следния състав за 100 мл - мазнини 1.5гр,  въглехидрати, 4.1гр, белтъци 3 гр. Понеже е мляко, тук мазнините като 3 или 1.5 се смятат?  newsm78

Извинявайте ако и преди сте обсъждали тези въпроси. Прочетох няколко страници назад, но ми стана още по-объркано дори. А в рецептите гледам пише просто мляко и се води 1 БВ и 1 БП, но си мисля, че има значение и маслеността му и не искам да рискувам  newsm78

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 23:51 от Стaси

Общи условия

Активация на акаунт