Летни страсти и море водят до чертички две - Тема 39

  • 22 824
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 609
Тъжна ви пиша МЦ току що ме ''изненада''!!!:( не ми се говори чак
Много неприятно, отлично знам как се чувстваш! Но няма начин, такъв е живота. Продължаваш напред  до постигане най желания резултат! Hug

Буцигном, добре дошла при нас!

# 736
  • Мнения: 315
Момичета,тъжна съм... SadДнес погребахме баба ми , която ме е отгледала...Нещастията ни сполитат едно след друго..Искам вече да свърши този ад...Искам да съм весела,да ми се случват хубави неща....Дано

Извинявайте отново за натоварването Sad Hug

# 737
  • Мнения: 431

dbojidarova78
моите съболезнования

# 738
  • Мнения: 336
Момичета,тъжна съм... SadДнес погребахме баба ми , която ме е отгледала...Нещастията ни сполитат едно след друго..Искам вече да свърши този ад...Искам да съм весела,да ми се случват хубави неща....Дано

Извинявайте отново за натоварването Sad Hug
Моите най искрени съболезнования !!!Може и да е клише ,но аз ще ти кажа че след всяко зло идва добро .Аз от собствен опит го казвам.Бащата на сина ми се самоуби през 2010 декември ,живота ми беше ад но ето сега съм мн щастлива имам мъж до себе си който ме обичаи мен и сина ми .Успех мила

# 739
  • София
  • Мнения: 8 673
dbojidarova78 , нека почива в мир.Ще ти мине със времето, само хубавите спомени ще останат.
 
Аз днес си взех изследванията на хормони.Само прогестерон не съм, него след 20-ина дни ще го изследвам.Доколкото виждам и разбирам пролактинът ми е по-висок, другото ми се вижда в граници  newsm78  Чудя се дали ако се бях изследвала преди 3 месеца, когато цикълът ми беше по 50 дни, нямаше да има повече несъвпадения. Страх ме е сега да не са що годе добре, да отида на лекар, уж нищо д ами няма и след 2 месеца пак цикъл 50 дни.
 
TSH                                     3.160   mIU/l   0.27 - 4.20
Prolactin                              645.00   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH                                       5.80   IU/l      М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH                                     5.75   IU/l      М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol                            175.30 pmol/l   М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone                      0.68   nmol/l   Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12 
 
 
Сега като ги гледам ми се струва и, че LH и FSH са ниски за период на менструация. 

# 740
  • Мнения: 1 898
dbojidarova78 Съболезнования и от мен мила  Hug
Момичета виждам че сме на финала на темичката и ако някой иска може да направи новата , защото аз нямам много време Simple Smile

# 741
  • Мнения: 4 954
dbojidarova, моите съболезнования. Нека бъде щастлива на едно по-добро място и да те пази и помага оттам, тя ще продължи да е до теб всеки ден. Вярвай, че когато си отидем от този свят намираме мир и покой.

Някак е грубо да продължа с моите проблеми след това, но исках да споделя резултатите от посещението при моята лекарка - минавам на стимулация с кломифен и дуфастон. Другото предложение беше 3 месеца противозачатъчни, но тя мисля, че тя видя по изражението ми, че не е сред предпочитаните от мен варианти. Може би погрешно ги обвинявам за всичко, през което минавам сега, но само мисълта за тях ме кара да настръхвам. Явно имам хормонални нарушения и ще се опитаме да вкараме цикъла ми в рамки с тези медикаменти. Имам ѝ пълно доверие, така че се надявам това лечение да подейства. Стискайте ми палци.

Erienne, нищо не разбирам от тези цифрички, но ако всичко е в норма, значи са добри новини, нали? Лекарят ти какво казва?

# 742
  • София
  • Мнения: 8 673
Първите цифрички до буквите UI, MUI  и т.н. са моите стойности, след това показва какви са референтните стойности, при жени, при мъже, в отделни фази.
Нещо не ми се струва, че всичко е наред. Сега тепърва ще си запазвам час при ендокринолог, чудя се кога точно да е, защото на 2-ри излизамв  отпуска и заминаваме. Лаборантката ми каза, че нямат давност, за след 2-3 седмици все още ще са актуални. А и тогава тъкмо ще изследвам и Прогестерон.
Поне от това, което аз схващам от изследванията е, че пролактинът ми е висок(от хипофизата идва, висок е при кърмещи и бременни). Ако е висок в "нормално"състояние, пречи на овулацията и имплантиране. Аз си мислех, че щитовидната ми е проблема, а може да имам проблем с хипофизата  Rolling Eyes
 LH( пак от хипофизата идва, задачата му е да съдейства за разпукване на фоликула и образуване на жълто тяло) и FSH(пак хипофизата, контролира цикъла и производството на яйцеклетки) са ми ниски, като все едно съм в период след менструация, образуване на яйцеклетка. Като гледам FSH  е страшно ниско, като през менструация трябва да ми е 25.8-134.8, а е 5.75 .
 
Мисля да пиша сега в темата за хормонални изследвания, да видя дали изводите ми са правилни. Ако са правилни, значи имам проблеми с хипофизата и хормоните, които идват от нея, от което следва проблем със самата овулация. Вероятно яйцеклетките ми не си ги бива особено  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 1 413
 Erienne, съкращението "мен." не е менструация, а менопауза Peace
FSH ти е много добре, но TSH, доколкото съм чела трябва да е под 2 (нищо че е в норма). Ако искаш питай в темата за хормоните Simple Smile Пролактина се влияе от кафе, стрес (според по-запознати от мен) и трабва да седиш в покой около 30 мин. преди изследването. Това са ми спомените от прочетеното, но най-добре се консултирай с лекар Peace

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 19:54 от bugito

# 744
  • София
  • Мнения: 8 673
Ааа добре  Laughing Аз се дзверих сто години, докато успея да разчета всички съкращения, защо сами го написали след овулация например  Crossing Arms

# 745
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=731187.new#new

Новата тема

Estlar,изследване на полови хормони правилали си?Щитовидната?Звучи ми много несериозно от страна на лекарят да регулирате нещо си,което може би не е в ред.Трябва да се знае какво не е наред и да се действа целенасочено

Общи условия

Активация на акаунт