Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 9

  • 41 833
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 138
И аз смятах и го докарах 575калории парчето което изядох плюс
обяда  493 калории от телешки шницел с гарнитура домати и краставици
плюс закуската 378 калории от 140гр. баничка
плюс бирата на Гребната база като аперитив преди шницела  Mr. Green
1646  #Crazy калории
добре че ходя на работа иначееее няма заслабна никогаж
през седмицата ме чакат домати, краставици, тиквички, чушки и патладжани
замезени  с рулца от раци, бяла риба на фурна , риба тон кисело мляко и сирене
че днешните въглехидрати трябва да си останат само в днешния ден чак до другата събота и неделя  Wink

# 31
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Вчера
1 494к., П 20%, М 75% В 5%

Rain - ти, види се, си продължаваш хр.режим с високи М... нямаш никакви високи В, не трябва да чувстваш вина за високи В в никакъв случай! Но - вярно - калорийките са ти дошли множко и него ден!  Shocked Ше те следиме....  smile3548

Ааааа, чувствам, чувствам. Благодарение на бирата удариха 70 гр.  Shocked А над 30-35, не искам да са.  Naughty

Много-малко, равносметката от вчера и онзи ден (с много калории) е минус 186к.  Sunglasses

# 32
  • In transit
  • Мнения: 11 862
Добро утро  Hug
Благодаря на всички за пожеланията...аз още се търкалям след снощното преяждане. Няма да ги броя, че сигурно ще мина 2000. То само шоколадовия мус колко калориен беше.  Embarassed

За въглехидратите... хубаво е да са в здравословния порядък между 30-40%...при дълго хранене под 20% може да се забави метаболизма, забавя се мисловната дейност, енергията, концентрацията. Ако и спортувате същевременно може да се загуби и мускулна маса. Затова е хубаво ако се спазва нисковъглехидратна диета да се правят зареждащи дни, с цел да се размърда метаболизма. Освен това е важно да се ядат В с нисък гликемичен индекс, за да не скача рязко нивото на инсулина. Голямото количество пък поети мазнини за сметка на въглехидратите натоварват черния дроб, затова е най-добре нещо по балансирано като 40-30-30 например.  Peace

# 33
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117


.... затова е най-добре нещо по балансирано като 40-30-30 например.  Peace
Peace Това е и моето мнение. Само където трудно го постигам.

За днес съм предвидила яхнийка от зелен фасул. У нас много не му се радват, ама ... Rolling Eyes Да отчета факта, че най-добре съм заслабвала именно с такива прости нещица - боб, леща, супички, коприва, спанак, зеле...

# 34
  • In transit
  • Мнения: 11 862


.... затова е най-добре нещо по балансирано като 40-30-30 например.  Peace
Peace Това е и моето мнение. Само където трудно го постигам.

това е друга тема  ooooh!

# 35
  • Мнения: 310
здравейте  Hug
доста сте изписали

За днес съм предвидила яхнийка от зелен фасул. У нас много не му се радват, ама ... Rolling Eyes Да отчета факта, че най-добре съм заслабвала именно с такива прости нещица - боб, леща, супички, коприва, спанак, зеле...
Peace много обичам "да паса"  Wink обаче си паса сама и на пук на домочадието дето не понася зелен боб си замразих 20-30 торбички и вкъщи е пълно с пресен  Mr. Green ще си го готвя и ям сама ПЪК!  Crossing Arms
миналото лято отслабнах именно със супи от зеле и/или тиквички  Peace

сега да се отчета
петък 1516кал   (9   19   72) с доста сладости ...  Embarassed
събота 1567кал   (27   19   55) май от всичко по много  Rolling Eyes - скара, Дзилен боб  Wink и др.
неделя 1567кал (26   23   51) тук въгл. са предимно от напитки - варих цвекло и от сока направих варен сироп (сок) като добавих сока на 1лимон и няколко лъжици захар - много е вкусно, но за 1л излиза 320кал  ooooh! и пак скара, царевица ...  Blush
и време е пак да се стегна  Naughty

# 36
  • София
  • Мнения: 4 412
Г-жа Нервакова, не се ядосвай за изяденото, важно е че си го изчислила и ще го вземеш под внимание. Толкова хора познавам, казват ми не ям много, само по 2 филии с всяко ядене и не изчисляват...

И от мен 1 глас за зеления фасул, много добре ми се отразява на заслабването, оня ден се бях сетила че го наричам вълшебна храна. Ние и го обичаме с доматен сос и чесън.

За вчера 1271 и интересно съчетание на похапване:
закуска две тънки палачинки, едната със сирене, другата обилно с течен шоколад /броя го 35 грама/
50 грама панакота
обяд в пицария салата и 100 грама пица от тази на детето и мъжа, малка бира
30 грама сладолед
вечеря 200 грама пъпеш, 50 грама панакота, билков чай

Ето и рецептата за моята лека панакота с малини- http://sence.wordpress.com/2013/07/15/panacota1/

# 37
  • Мнения: 35
 smile3502 ЗДРАВЕЙТЕ !

Леле Леле този уикенд се изложих сериозно но за мое успокоение килограмите не мръднаха много.

Както каза TanyaMG поне си записах всичко което изконсумирах и това ще ме мотивира да внимавам за напред.

Ето за трите дни:

12.07.2013- 1430ккал - 47.1кг- 300гр
13.07.2013- Над 2000ккал  Embarassed Embarassed Embarassed 47.7гр
14.07.2013- 1399ккал- 47.5гр

за трите дни имам сериозни тренировки и разходки поне  Hug

TanyaMG разглеждам рецептите ти много идейни има ще пробвам скоро някоя.

Относно Бобеца даааааа много сваля килцата а и аз като вас много обичам да го консумирам всякак като гювеч, боб чорба -стар боб, зелен боб с доматен сок, или на фурна с кисело мляко и чесън.
Друг много полезен зеленчук е цвеклото което обожавам на салата с лимоново сокче.   chef

Хубава седмица  Peace

# 38
  • Мнения: 55
Здравейте! Предишната седмица имах доста дни с мнооого малко калории и естествено следващите два прекалих с джънка  #2gunfire

 Днес станах много късно, а се опитвам да си наложа да не ям след 7 (като свикна да ставам по-рано ще мина на 6 часа) - доказала съм си, че по този начин спя най-добре, наспивам се най-качествено и бързо, чувствам се отпочинала и в кондиция. Та заради малкия ми "прозорец" на хранене, нямаше и как да си достигна от нормата на калории, стомашно невъзможно ми е Simple Smile

Затова се отчитам с 1063 калории, от които 21 грама въглехидрати, 51 грама протеин и 88 грама мазнини 0.o - Твърде много, но ми трябваха храни, които да ми вдигнат калориите, а да не са голямо количество... дано утре успея да се събудя по-навреме.  Embarassed

# 39
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Днес храненето ми беше супер хаотично. Не остана време за закуска, а след това:
яхния от зелен фасул с филия хляб
1 чушка с три лъжички доматен сос
кит-кат
кафе
...чистих стаята на малкия и по едно време ми стана супер зле. Чак се разтреперих...премерих си кръвното - 100/60 - много ниско за мен. Бях сама с детето и ме хвана страх, та изядох още един...
кит-кат
тиквички с кисело мляко, копър и чесън

Тотал: 1560...и малко над 50% В.  Rolling Eyes Вторият Кит-кат въобще не беше предвиден, но друго не успях да измисля, а наистина ми стана много лошо... Confused

# 40
  • Мнения: 1
Непокорна - аз в такива случаи се подкрепям със SNIKERS или лъжичка мед...  Rolling Eyes Като че ли предпочитам първия вариант, но втория е далеч по-здравословен  Peace

# 41
  • Мнения: 35
Здравейте  Hug

Ето резултатът от вчера:

15.07.2013г. – изпити 6чаши с вода

Тренировка 50 минути крос тренажор+ упражнения .- 300ккал изгорени
Ходене пеш 30мин- 74ккал
Тегло измерено сутрин 47.5 кг. Предишен ден 47.5кг

1.   Закуска 08:00сутринта– Варен Геврек 100гр.-300ккал
2.   Обяд свинска вратна пържола208ккал, картофено пюре 74ккал с гарнитура зеле 12ккал и домати- 14ккал
3.   Следобед банан и пъпеш 114ккал
4.   бонбон 26ккал
5.   вечеря супа топчета 110ккал, мусака 298ккал и царевица 165ккал
Общо: 1349ккал

Теглото 3-ти ден задържах на 47.5  Grinning

Аз да ви кажа не съм имала такива случаи да ми стане лошо. Надявам се и да нямам (задължително шоколадче или кола в такъв момент)

Приятен Ден  newsm53

# 42
  • Мнения: 5 138
За вчера 1449к
Днес май ще са ми малко, защото закусих стафиди 100гр.
междинка нямам
за обяд си взех печен патладжан с доматен сос и 65гр. ръжен хляб
и за вечеря май ще е същото и както и да го смятам повече от 1000к. не мога да го докарам
освен след кроса да хапна плодове  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също имам ниско кръвно, през лятото съдовете се разширяват повече и кръвното става още по-ниско и доста често ми  е замаяно, отделно съм в едно мързеливо състояние, чак ме е срам от мен си. Имала съм и няколко състотяния не мога да мръдна от леглото за 2-3 часа. Вече ги усещам и с малко В12, В комплекс и няколко капти хексалгин ги изкарвам по-леко. Досега са се появявали на 2-3 месеца веднъж.
Сега пак прочетох първите няколко статии за "low blood pressure" - извън стандартните захар, има препоръки за повече сол, някакви специални чорапи, В12, фолиева киселина, да не се преяжда и препива вечер и няколко други.

Ниското кръвно налягане е причината и за повече ядене понякога, човек няма сила и яде за да компенсира. Аз си мисля, че в изминалите години напълнях и от кръвното и яденето. Вече знам, че трябва да ям по-малко, пак има ефект.

А вчера се поизложих 17500 калории и то без сладко и без специални поводи. Уф!

# 44
  • Мнения: 2 786
Таня, 17500 калории?  Shocked Това е страшно много, да не си чукнала една нула вповече?  Laughing

Тия специални чорапи ги знам - имам такива. Стягащи са и подобряват кръвообращението на краката. Иначе и аз допреди няколко години имах ниско кръвно, но се оправи като започнах да пия повече вода дневно. Преди все забравях и я докарвах литър, я не - но вече гледам поне 2 литра на ден и нямам проблеми с кръвното. Иначе червени меса, солени храни, кафе също вдигат кръвното, но аз не употребявам тия три неща.

Общи условия

Активация на акаунт