Целулит - 5 тема

  • 61 229
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 382
Много благодаря за всички включвания Peace.
Аз също не мисля, че натрупванията са трайни, за това търся съвети навреме. А с това набъбване на мускулите какво се случва- преминава само или има нужда от някаква намеса?
Според инструктурката това целим- оформяне на тялото( бразилско дупе и т.н.). Обаче аз не го искам . Искам да съм плоска и равна, както преди.

# 61
  • София
  • Мнения: 277
Шайн,
при силовите тренировки мускула набъбва защото задържа вода, която се освобождава до два дена. Ефекта на подуване обаче е свързан и с подкожните мазнини, те също по време на тренировка задържат водата. Няма как прогресивно да качиш мускулна маса, освен ако не правиш двуразови тренировки и не взимаш яко проетин + тестостерон, за да ти се качи мускулната маса... Жените не можем да качваме мускули като мъжете, нямаме такива хормони... Ако тренираш две години нон стоп със силови, вероятно максимално ще качиш до 2 кг. мускулна маса и съответно ще свалиш мазнини и 100% ще изглеждаш по-слаба. Мускула тежи в кг. повече от мазнините, но видимо ставаш по-релефен. Щом гониш релеф (това правя и аз от една година без да пия добавки) тренировката ти трябва да започва с кардио поне 15 мин. после целенасочени силови, примерно не да обиколиш всички уреди, а треньорът ти да прецени кои точно силови са най - подходящи за теб и постепенно да увеличаваш броя на сесиите и повторенията, а накрая пак да завършиш с кардио поне 30-40 мин за  месеца ти гарантирам, че ще отслабнеш, ще стопиш ненужното, но за релеф вече зависи най-вече от собственията ти организъм и от %-та подкожни мазнини. Аз също миналата година когато започнах сериозни упражнения и се надувах си мислех, че ужасно бързо за два дена мускула ми расте  Laughing да ама не и понеже си мислих, че ще стана още по нанбънала все спирах силовите и така ми отне доста време докато схвана какъв е процеса. Подуването за което става дума, започва да изчезва след втория месец при редовни силови и кардио. Аз примерно вече не се подувам, макар, че още не съм постигнала така мечтания релеф... В момента съм 49-50кг. и правя силови с дооооста кг. например клекове с 40 кг. което за моите 49 кг. си е уж много, но пък краката ми започват много добре да се оформят... И пак казвам процесът е бавен, ето след една година борба за тяло + половин с-у целулит в момента се харесвам, но имам още малко подкожни мазнини и целулит 1-ва степен така, че борбата при мен продължава... Не се шашкай ами смело напред и ще видиш как тялото ти приятно се формя и става супер секси  Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 277
Сети се още нещо, ако някъде из фитнес салоните видиш машина за мерене на общото тегло с разбор на кг. в мускулна маса и кг. в мазнини се измери, за да си наясно с разпределението на общото ти тегло. Например аз се претеглих на такава машина и специалист ми разчете показателите. Аз имах 39кг. мускулна маса, 2кг ми тежат кокалите и ... 8 кг. мазнини... което е все още доста  Crossing Arms Ако кача още два кг. мусуклан маса и сваля поне 2 мазнини ще съм вече релефна  Praynig

# 63
  • Мнения: 2 382
Много благодаря за успокоенията, защото това подуване наистина беше на път да ме откаже Peace.
А колко често правите поддържащи масажи , кавитации и други козметични процедури? До сега ходех всеки ден. Peace
И пиенето на вода наистина ма значение Peace.

# 64
  • София
  • Мнения: 277
Black Cat 13,
По-добре започни със силиконовите вендузи, за да свикнеш. Всички останали са по-солжни за употреба. То и от силиконовите в началото ще те заболят ръцете  Mr. Green Все пак си е усилие да си обиколиш изцяло крачетата по 15 мин всеки... Мен в началото ми беше трудно да стискам вендузата и яко ме заболяваха китките и пръстите от стискането, но сега вече е ОК.
Някой беше питал как става масажа. Аз например го правя в банята, отпред на краката е ясно, за задната част и дупето аз лично си качвам опънат крака на мивката и от задната част на коляното захващам вендузата и издърпвам до дупето включително... добре, че никой не ме гледа  Mr. Green това го правя докато не ми стане мнооого червена кожата и не почувствам, че отвъртре кръвта ми заиграва, после същото и на другия баджак. Ам, играчка си е, но постепенно се свиква. После задължително или студено обливане или лед, за да се спомогне да се изкара задържаното от целулитните депа  Wink и накрая кремче. Като цяло аз забелязах, че е хубаво крема да е загряващ когато се тренира- за да се потя повече, да се изкарат токсините, а накаря след масажа и студената вода вече какъвто и да е целулитен, сами по себе си те спомагат за тургура на кожата, но няма крем чудо, да стопи излишните мазнинки. Борбата е както казва АЛЕНА на всички фронтове- хранителен режим, добавки за кожа, течности (най-добре вода+ лимон, зелен чай- аз си го правя сама, купувам насипен сварявам на котлона разпределям в бутилки и минимум 1,5л. на ден + отделно вода- зеления чай е чудесен с-у целулит и подкжни мазнини), тренировки, масажи и задължително крем или лосион или каквото и да е да се нахрани кожата, хем предпазва и от стрии. Също много добре е сутрин да се пие вода+ лимонов сок и лъжичка мед- хем чисти организма, хем спомага черния дроб да разгражда и изхвърля мазнините. Няма как -проблемът се решава само с комплексен подход...

# 65
  • София
  • Мнения: 277
Шайн,
аз не разбрах коя степен е целулита ти? Моят миналата година декември беше към 3-та според мен, имах тежък период и се успокоявах с банички и пици..  Embarassed Confused затова ударно тази пролет започнах с ICOONE 11 процедури и после  Velashape 4 процедури и после продължих всеки ден с вендузите и ръчния масажор вкъщи. Процедурите спомагат да се разбият по твърдите целулитни депа, защото ръчно и с тренировки би отнело доооста повече време, но после задължително трябва да се правят вкъщи масажи. Моята масажистка ми обясни, че след процедурите целулитните депа са все още "нащрек" и каквото "мине" през организма- мазно, сладко течности, клетките си го задържат, то като цяло това е целулита, адипоцитите са си нарушили "логиката" и не просто набъбват ами капсулират всичко тоскини + мазнини.. Та тя ми обясни, че поне още една година трябва да се правят масажи вкъщи и хранителен режим, за да може клетките да започнат отново правилно да функционират и постепенно се свиват и така наречения целулит изчезне напълно Например аз видях разлика още след първата процедура, като начало първо клетката освобождава водата, до някъде, после вече започва същинското разграждане на мазнината. Но дори след всички процедури спреш ли дори за седмица веднага започва обратния процес. Който се мисли, че може да се отърве за едно лято от целулита, жестоко се е заблудил  Cry и аз така се надявах, но уви... Предполагам, че догодина пре непрекъснати грижи от моя страна, вече ще се регулират нещата и ще мога да скипвам всекидневния масаж, но поне два пъти седмично препдолагам ще трябва да си правя доживот. А относно салоните, там поддържащите са 1 път месечно, след напълното изчезване на целулита.

Последна редакция: нд, 04 авг 2013, 10:12 от Princesa Lea

# 66
  • Мнения: 2 382
Изобщо не живея с илюзиите, че не е необходима никаква поддръжка. За съжаление вкъщи няма как да правя масажи, защото трябва да си щадя ръцете, така, че единствен вариант ми остават козметичните процедури и тренировки.
Не знам коя степен ми е бил целулитът. От миналата година имах разлика  от два кг., които се локализираха категорично по краката в съчетание с отпусната кожа. Твърди натрупвания и буци не съм имала, но определени си личеше портокаловата кожа при стискане. С процедурите постепенно тези натрупвания започнаха да се изтеглят от коляното нагоре, бричовете видимо намаляха. Сега ми остана една зона от около два пръста точно под глутеусите, която е неравна, но поне още две седмици ще продължа с всекидневните масажи. При мен се касаеше и в голяма степен за задържана вода, така, че отдавам голям процент от успеха на лимфодренажната техника.

# 67
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
имах предвид големите апарати, които се ползват в студиата  Peace

за домашна употреба момичета ползват това http://tediata.blogspot.com/2013/03/celluless-md_25.html

# 68
  • Мнения: 2 382
Козметичката, при която правя масажите има вакуумен апарат, но го използва само в началните процедури, защото според нея води до отпускане на кожата.
Това не важи ли и за вендузите, при които също има ефект на вакуум?

# 69
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
при мен няма отпускане, звучи ми, като да те насочва към масажите  Peace

ако беше вярно - то и LPG-то щеше да води до отпускане на кожата, а в случая имаме и силно кръвоснабдяване в момента на процедурата  Peace

правилно е веднузите да се ползват накрая - за да се дренира освободеното, а не в началото, тогава пак може, но накрая е по-ефективно, според мен  Peace не пречи да се започва и завършва с тях, но в началото само подготвят кожата, а истинската им сила е накрая  Peace

# 70
  • Мнения: 213
Princes Lea , абсолютно съм съгласна с написаното от теб за силовите тренировки и подуването. Аз също тренирам интензивно -кардио+силово +режим ВМ НВД вече от доста време и едва ли не ми е станал начин на живот. В последно време зачестих тренировките и изчистих малко от бедрото (-1см тука говорим за мазнина тоест целулит), това за 3 седмици като тялото ми е по - релефно от зачестения интензитет. Всъщност въпроса ми към теб е колко си висока за тези кг???
Аз съм 169см, 52,400кг като искам да стана твоите кг 49-50. Не съм се теглила на такъв кантар за мазнини/мускулна маса/ кости , само съм изчислявала мазнините на база на калкулации от нета , които съм чела и според тях имам поне 7кг мазнини , което е към 14% от теглото ми (май толкова беше), та не знам колко да се вярва на тези калкулации, но 14% е мнооогооо мазнина, стремя се по да падна до 11% максимум. Peace и тогава ще съм мноого по-релефна.

П.с. Клек с 40кг -браво Peace

# 71
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
имайте предвид, че мазнините в тялото не са излишни на всяка цена, например бъбреците са в мастна обвивка и тя е важна за това да си стоят на мястото и не само  Peace

не превръщайте горенето на мазнините в самоцел  Peace за идеята - фиксирно на процента  Blush

твоите мерки, като мерки - звучат добре, още повече, че знаеш - мускулната маса в единица обем тежи повече от мастната  Peace

# 72
  • Мнения: 213
Да Peace, нормално е жените да имаме повече мазнини, много ниското ниво на мазнините в женския организъм води до хормонални проблеми. За това казвам , че за да изглеждам изчистена и да нямам проблеми поне 11% за мен е добре.
Прага под който не бива да се пада е поне 9-10% мазнини. Тука говорим за нормална жена , не за културистки-професионално занимаващи се... там падат под тоя праг  Crazy...
И да мазнината не е само това което виждаме под формата на целулитче или паласки, а мазнина има и около жизнено важните органи , с цел да ги пази ... не мога да го обясня по-добре Peace

# 73
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
аз разбирам отлично  Peace темата се чете от тийнове, а и не само, които нямат толкова познания и се хващат за думата и гонят крайности Peace

# 74
  • Мнения: 213
Абсолютно съм съгласна. И за това гледам да съм възможно по- подробна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт