Торта с кисело мляко

  • 68 093
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 708
Снежи,таралеж си вкара в гащите с тази галерийка  Twisted Evil Иска ми се от всичките ти вкусотийки да опитам,но първо ще пробвам тортата с киселото мляко! Wink

Имам едно въпросче само:колко грама е една коф.кис.мляко?Върти ми се в акъла 500 гр.,но не съм сигурна!Благодаря!  bouquet

Да 500 гр.е!

Мен пък ме интересува колко грама вместимост имат чаените чаши?
Мерси.  bouquet

150-200 гр.имат вместимост, но използвай каквато имаш.Аз съм слагала и по-малки и по- големи

# 31
  • София
  • Мнения: 1 121
Киселото мляко е 400 мл, така си спомням аз.  Thinking

# 32
  • Мнения: 3 537
Ето и от мен една много вкусна тортичка с кисело мляко,за да не отварям нова тема. Peace

Бишкоти
Кисело мляко
Настъргана кора от лиман
Сладко от смокини/може и друго
Прави се крем от киселото мляко и другите продукти без бишкотите.
В тавичка се редят,ред бишкоти-ред от крема.Украсява се по желание /шоколадови пръчици,настърган шоколад...../Тортата се охлажда в хладилника няколко часа.
Страхотна е ,много вкусна и лека става Peace

# 33
  • Мнения: 2 550
Днес направих тортата на sneji_. Много вкусна и лесна  Heart Eyes Mr. Green

# 34
  • Мнения: 26
Кака ми преритва за торта. Ще пробвам тази..Обаче маргарина се слага след като изстине крема. Обаче маргарина в какво агрегатно състояние трябва да е? Да го разтопя ли предварително?

# 35
  • Мнения: 287
И аз съм решила да я правя тази торта, но имам един въпрос за бисквитите. До сега не съм чувала за тази марка. Няма да има проблем, да се заменят с някякви други бисквити, нали?

# 36
  • Мнения: 7 430
Киселото мляко е 400 мл, така си спомням аз.  Thinking

Не мила - 500гг е бг млякото Wink

# 37
  • Мнения: 7 430
Опс...Снежи -да бе написала в темичката - забранено за бременни булки Wink
Страхотни неща - поздравления Hug

# 38
  • Мнения: 1 708
Кака ми преритва за торта. Ще пробвам тази..Обаче маргарина се слага след като изстине крема. Обаче маргарина в какво агрегатно състояние трябва да е? Да го разтопя ли предварително?

Маргарина не се разтапя!

И аз съм решила да я правя тази торта, но имам един въпрос за бисквитите. До сега не съм чувала за тази марка. Няма да има проблем, да се заменят с някякви други бисквити, нали?

То ще стане няма как да не стане,обаче няма да е същото.Навсякъде ги има просто не си обръщала внимание.Потърси ги!

# 39
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Леле жено ще ме умориш бре! Mr. Green До сега точих лиги по снимките ти. Ми то всичко ми се дояде! Вместо да приготвям обяд отивам да спретна една торта!

# 40
  • Мнения: 408
Snegi, ти си мечта за всеки bg мъж. Браво от мен  bouquet
Моят скромен вариант на торта с кисело мляко е:
1 блат пандишпан от 6 яйца, 6 с. л. захар и 6 с. л. брашно.
2 кофички кисело мляко, смесени с 1 ч. ч. захар и кората на 1 лимон, може и ванилия.
След като блатът изстине, без да се разрязва, се излива отгоре едната кофичка мляко, след половин час се излива и другата. Оставя се в хладилника за няколко часа, дори да е денонощие, няма да му навреди. Получава се много приятен десерт, за който са ме питали, това отгоре какво е newsm78

# 41
Киселото мляко е 400 мл, така си спомням аз.  Thinking

Не мила - 500гг е бг млякото Wink

Грешка Simple Smile Wink
Преди повече от 2-3 години направиха кофичките по 400 гр. За да не му вдигат цената просто махнаха 100 грама

# 42
  • Мнения: 135
Да по 400гр са,аз съм работила в хран. магазин,но има и някои фирми,които още правят по 500,зависи кое мляко имат предвид
Така,днес и аз направих тортата,но мами стана рядко,сложих го в хладилника сега.... достатъчно ли ще се втвърди newsm12
Дано стане така сладка,както изглежда на снимката.... когато остана малко от сместа прибавих малко какао, за да стане отгоре с друг цвят... ще кажя после как е   party023

# 43
  • Мнения: 581
И аз съм решила да я правя тази торта, но имам един въпрос за бисквитите. До сега не съм чувала за тази марка. Няма да има проблем, да се заменят с някякви други бисквити, нали?
Ако правилно съм разбрала, става дума за бисквитите 'Петит Бьор' на Житен дар.
Аз също я направих и наистина е много вкусна  Blush   Peace

# 44
  • Мнения: 287
И аз направих тортата. Стана мнооого вкусна. Кремът е разкошен!
Малко промених рецептата-сложих сладко от вишни на единия ред и понеже стана малко сухичка, добавих и сок от компот от сливи и стана една леко киселка....Домочадието също много я хреса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт