Фетална Морфология

  • 38 819
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 172
Колко взима за ФМ в такъв случай?

Между другото не прочетох много добри коментари за МЦ "Св. Петка" ...

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 12:04 от Botten Mary

# 61
  • Мнения: 1 266
Колко взима за ФМ в такъв случай?

100 лв.
Аз не познавам другите лекари, които работят там, само нея. Акушерката е доста дръпната.
За три бременности съм минала през всички - Марков, Димитрова, Томова. При нито един от тримата не бих отишла пак, по различни причини, като отношението всъщност за мен е основният проблем - иначе и те "виждат".

# 62
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Bimba-Timba  Peace можеш да имаш предвид и д-р Врагалева във Фемина, на нея дължа много  - през първата си бременност - изключително възпитан, сърдечен и отзивчив човек и професионалист.

Винаги има някаква химия и между лекар и пациент  Blush

Мен например в Св.Петка ме направиха на луда - 3 пъти ела-иди си, макар, че ми е под носа и на удобно място - повече няма да стъпя; дори да е било инцидент, каквито стават навсякъде - нямаше отношение - просто бездушност  Sad

# 63
  • Мнения: 1 266
В Св. Петка се чака адски много, и 2+ часа, но аз съм готова и 5 да чакам, заради лекарката. Двете акушерки на регистратурата по мое мнение работят тежко против имиджа на центъра... Sad

# 64
  • Мнения: 172
Някой беше писал, относно МЦ "Св. Петка", че задавали ред въпроси, когато се обадиш - вярно е. Обадих се. А, м, не че нещо, разбира се. Това са стандартни въпроси, които ти задават навсякъде, където отидеш за първи път на преглед при налична бременност. Това не ме притеснява. Но 100 лв. вече идват в повече. Все пак ще дам 30 и няколко за пътни до София, отделно съм смятала ФМ на 70 лв. ... Но ако трябва да плащам 100 лв. за ФМ + 30 и няколко за пътни (почти 140 лв. и като сложа все пак някаква консумация - къде огладнея или ми се допие сокче, вода... - отиде!) - идва МНОГО. Голямо удоволствие.
Та, поради тази причина искам да попитам Врагалева колко взима? Т.е. се интересувам от някой, който взима 70 да кажем.

# 65
  • Мнения: 1 266
Та, поради тази причина искам да попитам Врагалева колко взима? Т.е. се интересувам от някой, който взима 70 да кажем.

Не знам... Томова взема 120+, според къде гледа. Марков - 120. Във Фемина също са 100, доколкото знам за доц. Димитрова. Може би другите вземат по-малко. Най-лесно е да се обадиш и да питаш.

# 66
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Някой беше писал, относно МЦ "Св. Петка", че задавали ред въпроси, когато се обадиш - вярно е. Обадих се. А, м, не че нещо, разбира се. Това са стандартни въпроси, които ти задават навсякъде, където отидеш за първи път на преглед при налична бременност. Това не ме притеснява. Но 100 лв. вече идват в повече. Все пак ще дам 30 и няколко за пътни до София, отделно съм смятала ФМ на 70 лв. ... Но ако трябва да плащам 100 лв. за ФМ + 30 и няколко за пътни (почти 140 лв. и като сложа все пак някаква консумация - къде огладнея или ми се допие сокче, вода... - отиде!) - идва МНОГО. Голямо удоволствие.
Та, поради тази причина искам да попитам Врагалева колко взима? Т.е. се интересувам от някой, който взима 70 да кажем.

Д-р Врагалева приема в МЦ Фемина и някой по-горе спомена, че цената е 80 лв, за ФМ е много важно лекарят да има опит и да знае какво гледа, затова според мен - преглътни тези 10 лв разлика  Blush преживяването е много вълнуващо и си струва да си обгрижена.

За цена 70 лв. не мога да кажа, не съм търсила друго място, от както намерих своето  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 4 035
Ако държиш да е някой, който диагностицира точно и няма особени пропуски, по-малко от 80лв в София надали ще намериш. Все пак за такова нещо трябва качествена апаратура, която струва много и добри специалисти, които взимат скъпо.

# 68
  • Мнения: 172
Някой беше писал, относно МЦ "Св. Петка", че задавали ред въпроси, когато се обадиш - вярно е. Обадих се. А, м, не че нещо, разбира се. Това са стандартни въпроси, които ти задават навсякъде, където отидеш за първи път на преглед при налична бременност. Това не ме притеснява. Но 100 лв. вече идват в повече. Все пак ще дам 30 и няколко за пътни до София, отделно съм смятала ФМ на 70 лв. ... Но ако трябва да плащам 100 лв. за ФМ + 30 и няколко за пътни (почти 140 лв. и като сложа все пак някаква консумация - къде огладнея или ми се допие сокче, вода... - отиде!) - идва МНОГО. Голямо удоволствие.
Та, поради тази причина искам да попитам Врагалева колко взима? Т.е. се интересувам от някой, който взима 70 да кажем.

Д-р Врагалева приема в МЦ Фемина и някой по-горе спомена, че цената е 80 лв, за ФМ е много важно лекарят да има опит и да знае какво гледа, затова според мен - преглътни тези 10 лв разлика  Blush преживяването е много вълнуващо и си струва да си обгрижена.

За цена 70 лв. не мога да кажа, не съм търсила друго място, от както намерих своето  Peace

80 лв. пак става. 70-80 е окей.

# 69
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
За мен това беше изключително вълнуващо преживяване и среща с малкото същество, лекарката умее всичко да покаже, разкаже, обясни Simple Smile  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 1 783
Д-р Виолета Стратиева, МЦ "Св. Петка", но гледа и в Тина Киркова.
Освен, че има диплома от най-престижното място по фетална медицина в света, е и ужасно лъчезарна, мила, и всичко обяснява.

Това е друго нещо. Звучи добре. А, като факти?

Една от двете български лекарки, която има диплома от Fetal Medicine Foundation в Лондон, което е тригодишен курс на специализация на място (в Кинг'с Колидж) + ежегодни опреснителни тренинги.
В "Св. Петка" за ФМ и БХС ползват софтуеър и методология на ФМФ и са длъжни да си изпращат резултатите редовно за проверка в Лондон.
https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=8

Аз съм много препатила с предишната ми бременност, и вероятно изобщо нямаше да се реша на друго дете в България, ако не се бях запознала с д-р Стратиева. Не искам да излиза като реклама, тя и без това си има достатъчно пациенти, но всички, които са ходили при нея по моя препоръка са много доволни. Една приятелка казва, че тя "грее", а за мен това е почти толкова важно, колкото и медицинската експертиза.

Д-р Янкова или д-р Стратиева. Тяхната работа е по-съвсем различни стандарти от тези на титулуваните фетални морфолози и те също си изпращат пациентите при тях, ако имат определени съмнения, не че някой от тях би си го признал.

# 71
  • Мнения: 5 468
Аз ходих при Врагалева и платих 80 лева. Ама така бързо мърдаше това нещо на корема ми, че почти нищо не видяхме, освен петите на бебето. Те ясно се отличаваха. Иначе - това-онова, тук това, там онова... и това беше. Нахвърля ни някаква информация едно през друго и докато мигахме тъпо, прегледа приключи. Каза, че пола бил мъжки, накрая я питах - Това на 100% сигурно ли е? ... тя ми се облещи - Разбира се! Иначе нямаше да го кажа...
И така. Избрах я по коментари в Интернет. Много я хвалят. Дано поне това, което каза да е вярно. Че бебето е здраво. Другото не ме интересува. Не беше груба - не, ама можех да си дам 80-те лева на някой съвсем леко по-сърдечен и да ми обясни поне малко по-подробно, какво вижда там на тоя монитор, в който се бяхме опулили. Както и да е! Повече няма да раждам, та все едно - и това мина Peace

# 72
  • Мнения: 24
Аз ходих на ФМ във Фемина и бях при ...  hahaha както го каза авторката на темата "акушерката" Славова. Ами много съм доволна, бебчето спеше и също се наложи да го събуди ама чак пък да се чудя да не му е направила нещо  ooooh! . Струваше 70 лв. и когато запазих час стана лесно без чакане. Чак пък да няма къде на 70 лв...
За справка: Братовчедка ми ходи на няколко ФМ които бяха по 100+ и всичко беше точно при "светилата" които сте изредили. Резултата: Дете с Даун.
Поздрави   bouquet

п.п. За Славова: Не само че обясняваше кое какво е и дали е нормално, ами ми остави няколко минутки да го погледам ей така за спорта. Просто беше страхотен преглед, който продължи 45 минути.

# 73
  • Мнения: 1 266
Д-р Янкова или д-р Стратиева. Тяхната работа е по-съвсем различни стандарти от тези на титулуваните фетални морфолози и те също си изпращат пациентите при тях, ако имат определени съмнения, не че някой от тях би си го признал.

По принцип пълна диплома имат д-р Стратиева и д-р Чавеева, която е в Щерев, мисля. Иначе курса по фетална морфология са го завършили пет български лекарки, Янкова е също една от тях.

На мен днес ми мина втората ФМ, супер щастлива съм. Много си обичам лекарката  Heart Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 23 197

По принцип пълна диплома имат д-р Стратиева и д-р Чавеева, която е в Щерев, мисля. Иначе курса по фетална морфология са го завършили пет български лекарки, Янкова е също една от тях.

останалите две кои са?
и все жени, някой мъж няма ли за цвят  Mr. Green
и само на едно място ли може да се завърши?

аз ходих при незавършила май, не пропусна нищо, и проблемите и останалото.

Общи условия

Активация на акаунт