73 СОУ - гимназиална степен

  • 114 136
  • 795
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 5 207
Дъщеря ми е в 8-ми клас тази година. Интересува ме ще остане ли със същата класна до 12-ти клас или догодина ще има нов класен ръководител? До мен достигна противоречива информация, затова моля, ако някой е наясно с практиката в 73-то да сподели.

Отговарям като учител в 73 СУ. От 9 клас ще бъдат с друг класен ръководител. Практиката е той да остане до 12 клас, разбира се, ако не се случи нещо.

# 766
  • Мнения: 598
Кога се очаква да има родителска среща. Вашите деца ходят ли с униформи?

# 767
  • столицата
  • Мнения: 3 867
Как се чувстват новите гиназисти? Доволни ли са от избора си или вече съжаляват?

# 768
  • Мнения: 30
Защо да съжаляват „вече”? Вие съжалявате ли за нещо?

# 769
  • столицата
  • Мнения: 3 867
Ние кандидатстваме тази година и се опитвам да получа актуални отзиви от  осмокласниците-какво са очаквали и осъществили ли са се очакванията, какво е отношението на преподавателите към учебния процес, какво е нивото на преподаване на немския, а и на останалите предмети, които учат тази година, и тн.

# 770
  • Sofia
  • Мнения: 3 055
Премахвам дискусията от този момент до края.
Това, което се разигра тук, освен грозно, е и недопустимо: Имена на деца, връзки, заплахи, определения и квалификации за деца, родители и учители, персонални обиди и т.н.
Всички разполагат с инструментариум за сигнализиране на съответните органи.
Има министерства, комисии, правораздавателни органи, чиято работа е да взимат отношение по такива казуси. Организирането на форумни линчове е безсмислено.
Моля, придържайте се към идеята на темата и я ползвайте по предназначение.

# 771
  • София
  • Мнения: 1 567
И аз моля за мнение. 73 - то, като локация ни е в пъти по-удобно от 91-во. Точките стигат и за двете. Близък преподавател / не от 73-то/ ни обясни, че като перспектива 73-то е по-добър избор. Директорката на 91-во е изгонила екипът от немски преподаватели, които са се пренасочили към 73-то. Дали е така или ЕЖК не знам. Благодаря предварително на отзовалите се.

# 772
  • Мнения: 14
Не знам дали от НЕГ има изгонени предподаватели, но и така да е - определено не са дошли в 73, където много малко предмети се изучават на немски именно заради липса на  преподаватели.
Математика, химия, биология, география, информатика се изучават на български. Психология, история и физика - на немски. Преподавателите по самия НЕ не достигат и едногодишните опити на новия директор да назначи нови засега не се увенчават с успех. Да не говорим, че трите години, в които детето ми учи в 73то не сa имали часове с native speaker. За сметка на това по НЕ гледат анимационни филмчета, понякога и на български  #Crazy

И още нещо - при обявен прием от 26 деца в клас, масово класовете са от 32 деца (което по моя информация не е така в НЕГ).

Преди няколко години и ние имахме дилемата 73 или НЕГ. Избрахме 73 единствено заради по-удобна локация. Все по-често имам чувството че, сгрешихме  ooooh!.

# 773
  • София
  • Мнения: 1 567
happy mom , благодаря за отговорът. Точно обратно на моето инфо.

# 774
  • София
  • Мнения: 4 330
Изгонени преподаватели от НЕГ няма. За 73. СОУ лични впечатления за преподаването нямам и няма да коментирам.
Erna, не разчитайте само на един източник на информация. Погледнете и резултатите от ДЗИ.

# 775
  • София
  • Мнения: 164
Резултатите от ДЗИ  са мерило единствено за амбициите на родителите и децата (най - вече за следване в чужбина), защото оценките са благодарение на частни уроци и курсове.

# 776
  • Мнения: 667
И аз моля за някаква информация. Какви са паралелките тази година? Разгледах сайта, видях, че имат с руски език като втори език. Учи ли се руският на ниво-да се води елементарен диалог? Предвид, че ще се изброяват паралелки, е добре да сме запознати с този втори езиков профил, за да знаем как да подреждаме желанията.

# 777
  • София
  • Мнения: 4 330
Резултатите от ДЗИ  са мерило единствено за амбициите на родителите и децата (най - вече за следване в чужбина), защото оценките са благодарение на частни уроци и курсове.
Дори да е така, с което не съм съгласна, твърдиш ли, че 73-то е оазис, незасегнат от това явление?

# 778
  • София
  • Мнения: 164
??
Как Ви хрумна, че това искам да кажа? Simple Smile
Казвам, че по ДЗИ не може да се съди за нивото на преподаване, а само за амбициозността на учениците. В това няма нищо лошо. Може да се ориентирате за средата. Учителите са нещо съвсем различно.

# 779
  • София
  • Мнения: 18 386
Имам поглед над 91 НЕГ от 2010 до днес без прекъсване. Голямата ми дъщеря беше там до 2015, малките  ще завършат през 2019. Учителите по немски са едни и същи, никой не е изгонен и никой не е отишъл в 73-то. Напуснал учител  по немски има в 8 клас, по възможно най-гадната причина в този живот.... Sad Май не осъзнавате несъстоятелността на такова твърдение. В момента е такъв глад на учители по език, че която и да е директорка/директор би трябвало да е луда да си  изгони кадрите.. С кого ще ги замени? То понеже под път и над път има квалифицирани учители по немски, които да подготвят за ДСД...

 От всички училища деца ходят на уроци/школи по БЕЛ, по други предмети също. Реално даже  най-засегнати са баш училища като НЕГ, АК, 73-то и подобни, от които голяма част от випуска се отправя да учи навън - Германия, Великобритания, Холандия. И за целта им трябва успех, с ходенето навън си връзват гащите,  дори и учителят да е добър.

Каквито и неуредици да има в НЕГ ( а те, между другото, за разлика от случващото се във  всяка друга тема за училища, не се подминават  и прикриват),  пак по отношение на преподаватели германци  статитиката е в тяхна  неоспорима полза. Немската колегия в  НЕГ наброява  едно поне 7-8  души, което позволява  допир на всяко дете с нейтив. Друг е въпросът доколко тези нейтив  са винаги добро попадение.

Последна редакция: пн, 12 юни 2017, 19:35 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт