Суровоядство - втора тема

  • 86 275
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Десинка, Галче като ви чета какво пишете за ядките, все едно за себе си слушам Simple Smile толкова са ми вкусни, че понякога си изяждам направо 100 г, а ако са комбинирани със стафиди или сушени боровинки, може да хапна и повече. Определено се усеща тежестта им, когато прекалиш и вече си взимам по-малки количества, опитвайки се да калявам воля  Rolling Eyes
що се отнася до суровите храни - напълно подкрепям  Peace Обичам всеки ден да си хапвам по някой суров зеленчук, най-много чушка Simple Smile и понеже обичам много суровите ядки, взех да ги добавям към всички салати и плодови сокове. Вкусът е newsm74

# 61
  • София
  • Мнения: 873
аз напоследък ям сурови ядки , но накиснати от предната вечер.Е, много са вкусни.Особено орехите-като пресни са:)

# 62
  • Мнения: X
Има и още един трик, сервирайте ястията след известна пауза едно от друго, в смисъл, първо салатата, изчакайте малко( да дойде сервитьора, както е по ресторантите bowuu), после поднесете следващото ястие...
Точно по този начин доста пъти пропускам вечерята....    Laughing
Т.е., слагам салатата, маслини, сирене или някакъв дип, ако съм правила, и като си сипем и по няколко глътки ракийка с мъжа ми, се засищам само със салата, няколко маслини, сирене.
Като дойде време да се слага яденето, аз вече не съм гладна.

# 63
# 64
  • София
  • Мнения: 873
Moмичета кажете има ли някакви кълнове, които да са противопоказни да се употребяват по време на бременност?
Сега съм заредила едни от био боб мунг. Незнам дали ще станат, защото за първи път ще си използвам машинката. А тя е от най-елементарните с няколко таблички една над друга.
Но се зачудих дали пък някои кълнове не са токсични точно за този период:)

# 65
  • Мнения: 3 743
Moмичета кажете има ли някакви кълнове, които да са противопоказни да се употребяват по време на бременност?
Сега съм заредила едни от био боб мунг. Незнам дали ще станат, защото за първи път ще си използвам машинката. А тя е от най-елементарните с няколко таблички една над друга.
Но се зачудих дали пък някои кълнове не са токсични точно за този период:)

за питането не мога да помогна, но аз боб мунг си покълвам без машинка и не съм имала фал Peace

# 66
  • Мнения: 8 163
Не мисля, че мунговите кълнове са токсични по време на бременност. По принцип се твърди, че заради риска от салмонела кълновете трябва да се избягват, докато си бременна. Сама прецени дали да ядеш кълнове или не, Бъни.

***

Пустият му кейл чипс, не мога да спра да го ям! После, като се раздуе в стомаха ми + многото изпита вода ми става тежко. Това е единствената сурова храна, с която нямам реалистична мярка...

# 67
  • Мнения: 56
Moмичета кажете има ли някакви кълнове, които да са противопоказни да се употребяват по време на бременност?
Сега съм заредила едни от био боб мунг. Незнам дали ще станат, защото за първи път ще си използвам машинката. А тя е от най-елементарните с няколко таблички една над друга.
Но се зачудих дали пък някои кълнове не са токсични точно за този период:)

Бъни, ти наистина сама трябва да си прецениш дали да ги консумираш, но от опит ще ти кажа, че аз консумирах много кълнове по време на моята бременност, защото беше зимата и пролетта / тоест по-малко свежа продукция/ и нямах никакви проблеми. Според мен няма от какво да се притесняваш, но все пак трябва да се покълват правилно и да внимаваш да не се появи мухъл. Лека бременност ти желая! Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 873
Благодаря ви момичета за отговорите.
Ще си хапвам по малко и ще внимавам с хигиената.

# 69
  • Мнения: 0
Бъни, лека бременност и от мен Simple Smile Да ти е вкусно и сладко!
Фея, заинтригува ме с този кейл чипс.. Какво представлява?

# 70
  • Мнения: 8 163
Фея, заинтригува ме с този кейл чипс.. Какво представлява?
Правя си чипс от кейл (къдраво зеле се води в БГ), като омазвам накъсани листа от кейл с комбинация от зеленчуци, ядки, семена, хранителна мая и подправки, след което оставям бъдещия чипс в дехидратор за 20 часа.

***

Току-що заредих дехидратора с тиквено-ленени крекери, за които почерпих вдъхновение от Десинка  Hug . На тесто са м-м-м! Да видим как ще станат, като се изсушат. Малко промених рецептата: сложих тиквички, смлян лен, сушени пушени домати, копър, сусам, слънчоглед и чесън.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 03:28 от Фея Кръстница

# 71
  • София
  • Мнения: 873
Момичета аз да се похваля, че моите първи кълнове от боб мунг са почти готови.
Имам обаче следните питания:
- тези зелените люспи отгоре им се махат нали /те и без това си падат сами де/
-кълновете май трябва първо да ги попаря преди употреба
-дайте идея за салатка с тях и краставица примерно. сетила съм се за тази салата ,която я предлагат по китайските ресторанти. Едно време много я обичах.
Надявам се не ви досаждам с моите питания. но като си произведа нещо сама съм много щастлива:)

# 72
  • Мнения: 56
Фея, имай в предвид, че тези крекери няма да станат хрупкави, но пък се получава идеален блат за пица или тортила. Ето я моята рецепта, която е много подобна:
http://desilifestyle.net/2013/07/%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2% … 0%B8%D1%86%D0%B0/
Бъни, веднага давам идея за тази салата с таханов дресинг:
http://desilifestyle.net/2012/02/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0 … 0%B0%D0%BB%D0%B0/
Супер се получава на вкус особено ако обичаш тахан!
Люспите можеш да ги махнеш ако искаш. Аз в последно време предпочитам да ги махам и не бланширам кълновете. Това са единствените бобени кълнове, които са напълно безопасни и не се нуждаят от попарване.

# 73
  • София
  • Мнения: 873
Благодаря Деси.
Ще се пробва тогава. Имам всички пордукти за дресинга.Само кълновете ми са 1 вид, но това е засега:)

# 74
  • Мнения: 3 743
Момичета аз да се похваля, че моите първи кълнове от боб мунг са почти готови.
Имам обаче следните питания:
- тези зелените люспи отгоре им се махат нали /те и без това си падат сами де/
-кълновете май трябва първо да ги попаря преди употреба
-дайте идея за салатка с тях и краставица примерно. сетила съм се за тази салата ,която я предлагат по китайските ресторанти. Едно време много я обичах.
Надявам се не ви досаждам с моите питания. но като си произведа нещо сама съм много щастлива:)

Много идеи за салати и какво ли още не Laughing http://www.pinterest.com/search/pins/?q=sprouted%20mung%20bean%20salad

Аз лично попарвам и махам люспите, които сами си паднат Peace

Общи условия

Активация на акаунт