Проблем с дисциплината, концентрацията или средата?

  • 6 629
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 594
Или, по-вероятно, средата ще го забие надолу. Човекк инстинктивно гледа да се впише в средата.

# 61
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Или, по-вероятно, средата ще го забие надолу. Човекк инстинктивно гледа да се впише в средата.

Донякъде така се получава, когато все нещо друго е виновно за неуспеха: за минал момент - изпит, докарал стрес; за настоящ момент - среда; за бъдещ момент - масовата безработица и ниското заплащане. И това не е теория, за някои е просто начин на живот.

# 62
  • София
  • Мнения: 9 517
Не знам за другите деца, но моето се движи с различно темпо в различни периоди от време - имали сме големи изоставяния, както и големи напредвания, дори изпреварване на материала по негово желание. Затова си мисля, че трябва търпение и работа - и трите крачета на столчето трябва да работят... Наблюдавам и отпускане и изоставяне в децата, които в първи и втори клас бяха сред първите, така че никой не е застрахован от някакво изоставяне в даден момент.  Peace

# 63
  • Мнения: 10 119
Или, по-вероятно, средата ще го забие надолу. Човекк инстинктивно гледа да се впише в средата.

+1
Твърдя го от опит. Въпреки отличните учители, детето започна да губи мотивация, гледайки по-ниското ниво на околните. За щастие, имаше късмета да се пребори за училището, в което искаше да е и сега показва мотивация и резултати, които до 7 клас не е имало.

# 64
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Този случай ми е много интересен. Наблюдава се сериозен контраст по отношение на нагласите. В едното училище губи мотивация, гледайки другите. После се окопитва /незнайно как мотивацията отново е на лице/ и се преборва за желаното училище, дори надхвърля себе си /резултатите му са високи/. Също като в приказките.

# 65
  • Мнения: 10 119
Този случай ми е много интересен. Наблюдава се сериозен контраст по отношение на нагласите. В едното училище губи мотивация, гледайки другите. После се окопитва /незнайно как мотивацията отново е на лице/ и се преборва за желаното училище, дори надхвърля себе си /резултатите му са високи/. Също като в приказките.

5-7 кл. МГ; 8 кл. ЕГ (фал по БЕЛ); 9 кл. МГ Не искам да се впускам в подробности, но приказката е факт.

# 66
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 718
Отдавна говоря, че за борещите се за МГ не трябва да е решаващ изпитът по БЕЛ /вашият случай е точно такъв/ и обратното - да се окаже, че входът в езиковата ти го решава оценката по математика, защото по презумпция деца с афинитет към езиците се представят отлично на изпит по български.

# 67
  • Мнения: 3 379
Не се и съмнявам! Разбира се, че като няма как да оспориш написаното от мен, ще запееш песента с поведението! Мерси, явно авторитетът ми е нараснал, щом се обръщаш към мен на "вие".  bowuu

Наистина ли вярвате, че имате нещо общо с обръщението ми на "Вие"? Прекалено малко чета дълги и безсмислени постове... Що се отнася за оспорването - никакво намерение нямам да си губя и без това ценното време  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт