Въпрос на вечерта: кое е най-доброто мезе за ракия?

  • 12 704
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 758
.

Последна редакция: сб, 16 ное 2013, 18:25 от marchеva14

# 16
  • Мнения: 30
Давайте вие идеи... тя ракията сама се пие. Айде още един повод да се пие ракия! Laughing

П.п. Букет, то всичко което мине през скарата става за мезе! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 329
Класиката в жанра - шопска салата или туршия. Пасват си като щепсел у контакт. Wink

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Черен хляб и хайвер.

Това е за водка. Хайвер с ракия не мога да си представя да стои добре. Хубавият хайвер върху хубав черен хляб с масло и хубавата водка си подсилват качествата и се допълват.

Е много ясно  Grinning не бъди буквалистка и ти  Hug

Виното с фондю Simple Smile





п.п.ракията не ми е любимо питие Wink изкл. прави анасоновата Wink ...понякога

# 19
  • Мнения: 30
Класиката в жанра - шопска салата или туршия. Пасват си като щепсел у контакт. Wink

С тия треволяци, от втората ракия си под масата... Трябва да обира, а това не става с краставици и домати. Peace

# 20
  • Мнения: 170
Класиката в жанра - шопска салата или туршия. Пасват си като щепсел у контакт. Wink

Да си призная на мен комбинацията от шопска салата и мастиска ми приляга като щепсел у контакт.
Макар, че и с тараторче я пийвам. Знам, знам за класиката "диня с мастика", ама май не е за мен тази комбинация.

А един познат обича сладолед като мезе за водката.

Якичке, прав си, мине ли през скарата всичко става за мезенце на ракийката. Просто си ходят.

Ооо, за мезенце на водка обичам и пържени или панирани пилешки дробчета.

Ракийката върви доста добре и с туршийка.

ПП Пфу, тука да не стане: Да се преброим пияниците. Laughing Wink Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 201
Класиката в жанра - шопска салата или туршия. Пасват си като щепсел у контакт. Wink

 Grinning

# 22
  • Мнения: 30

ПП Пфу, тука да не стане: Да се преброим пияниците. Laughing Wink Mr. Green

В казан си се пекла, по тръбичка текла, ракийчице... Joy

Ох, тая гръцка ракия така и не успя да ми се хареса. Нич не ми се нрави тоя анасон! Tired

# 23
  • Мнения: 329
Класиката в жанра - шопска салата или туршия. Пасват си като щепсел у контакт. Wink

Да си призная на мен комбинацията от шопска салата и мастиска ми приляга като щепсел у контакт.
Макар, че и с тараторче я пийвам. Знам, знам за класиката "диня с мастика", ама май не е за мен тази комбинация.

А един познат обича сладолед като мезе за водката.

Якичке, прав си, мине ли през скарата всичко става за мезенце на ракийката. Просто си ходят.

Ооо, за мезенце на водка обичам и пържени или панирани пилешки дробчета.

Ракийката върви доста добре и с туршийка.

ПП Пфу, тука да не стане: Да се преброим пияниците. Laughing Wink Mr. Green

Тумбе, то ако става въпрос, аз идеално си прегрешавам с тандема шоколад + пържени картофи, но чак ме е срам да продължавам да вдигам завесата над извратеността на вкусовите си рецептори. Grinning

# 24
  • Мнения: 46 660
Шопска салата или зелева. Няма по-добро, вервайте ми  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 650
Ракия много рядко пия, също харесвам кайсиева и една друга не мога да се сетя - Троянска май беше някаква, както и да е,много ми харесват с мариновани червени чушки с мнооого чесън, туршия също. А бе да е нещо леко кисело с чесън.
 Бяло вино  със сирене "Камамбер" или "Бри"ако има и бяло грозде, комбинацията е велика.
Червено вино с обикновено  краве или овче сирене със зехтин и червен пипер.
Бирата си е велика и не замезвам нищо с нея Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 6 003
Млечна салата Снежанка Rolling Eyes Ракия пия сигурно два пъти в годината, обаче като ми замирише на салата Снежанка и веднага ми се допива.

# 27
  • Winterfell
  • Мнения: 590
С ракията най-обичам свински дреболии(може и пилешки),туршия,кисело зеле или млечна салата.Лятото може да се прежаля с шопска салата,ако ми се намират градински домати.

# 28
  • Мнения: X
Ракия не пия. Само мезя Laughing

# 29
  • Мнения: 170
Ракия не пия. Само мезя Laughing

Както казват пиячите, т'ва мезе не е за наяждане...къш птицо проклета..... Laughing Wink (шегичка)

Общи условия

Активация на акаунт