Въпрос на вечерта: кое е най-доброто мезе за ракия?

  • 12 705
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 120
 Ракия рядко пия, като пия е защото компанията го изисква. Обикновено със салата вариант на овчарската.
 В  много стара готварска книга, която намерихме в кухнята на квартира пишеше, че ракия се сервира с пача Shocked Тогава много се смяхме със съквартирантките ми и гостите ни. Като споделих после с дядо ми, лека му пръст, тази информация, той каза- "Ами така е най-хубаво, не знаете ли?"

# 31
  • Мнения: 12 697
Шопска салата или зелева. Няма по-добро, вервайте ми  Mr. Green


Забрави да кажеш, че много рядко пиеш ракия, останах с впечатление, че това е задължително. привнасям чорбата като мезе, но в много тесен кръг. Някак си на обществено място не ми върви да пия ракия и да си кусам чорбичката.

# 32
  • Мнения: X
Както казват пиячите, т'ва мезе не е за наяждане...къш птицо проклета..... Laughing Wink (шегичка)

хехе, аз мезя внимателно Mr. Green Mr. Green Mr. Green един път офицялно и един път неофицялно, т.е някой кат се обърне настрани и аз хоп с виличката, открадвам мезенцето. После се чудят що ли тая пуста ракия толкова мезе поемала Joy

# 33
  • Мнения: 6 214


Между другото препечен топъл хляб на барбекю с малко солчица си пасва чудесно с ракийка Wink.
Ракията с препечени филии си е висш пилотаж.  Grinning
От скоро съм на кисело зеленце, домашно.  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 4 120
 Ох, припи ми се, а има май само вино в нас Mr. Green

# 35
  • Мнения: 170
Както казват пиячите, т'ва мезе не е за наяждане...къш птицо проклета..... Laughing Wink (шегичка)

хехе, аз мезя внимателно Mr. Green Mr. Green Mr. Green един път офицялно и един път неофицялно, т.е някой кат се обърне настрани и аз хоп с виличката, открадвам мезенцето. После се чудят що ли тая пуста ракия толкова мезе поемала Joy

Аааа, хитруша, действаш подвилично(подмолно), а.... Laughing

pp Real woman, аз съм по ниското летене....за да нямам тротоарни екземи.... Laughing Laughing Laughing

# 36
  • Мнения: 46 660
Забрави да кажеш, че много рядко пиеш ракия, останах с впечатление, че това е задължително.

Умишлено го пропуснах, че вече ми поставиха диагноза алкохолик Mr. Green
Не е рядко.

# 37
  • Мнения: 30


Между другото препечен топъл хляб на барбекю с малко солчица си пасва чудесно с ракийка Wink.
Ракията с препечени филии си е висш пилотаж.  Grinning
От скоро съм на кисело зеленце, домашно.  Heart Eyes

Абе и с маринована херинга и лучец, пак не е зле. Mr. Green


Ох, припи ми се, а има май само вино в нас Mr. Green

Виното е за здраве, а здравето е нужно за да се пие ракия!


Както казват пиячите, т'ва мезе не е за наяждане...къш птицо проклета..... Laughing Wink (шегичка)

хехе, аз мезя внимателно Mr. Green Mr. Green Mr. Green един път офицялно и един път неофицялно, т.е някой кат се обърне настрани и аз хоп с виличката, открадвам мезенцето. После се чудят що ли тая пуста ракия толкова мезе поемала Joy

Аааа, хитруша, действаш подвилично(подмолно), а.... Laughing

pp Real woman, аз съм по ниското летене....за да нямам тротоарни екземи.... Laughing Laughing Laughing



Войник без рана няма! Joy

# 38
  • Мнения: 6 214
Хубавата ракия върви и с тиквеник.  Laughing

# 39
  • Мнения: 170
Якичке, дай да си заслужим малиновата номинация - кефи ме как се изказваш...и ще те гушна...да ги е яд.....  Wink Hug

ПП и МАРИНОВАН САФРИД СТАВА...ОООХ...

# 40
  • Мнения: 30
Хубавата ракия върви и с тиквеник.  Laughing

А греяната ракия с какво върви? Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 46 660
Ауу, това пък как го пропуснах  Laughing

# 42
  • Мнения: 4 120
 Аз го писах по горе Simple Smile Не съм опитвала, де.

# 43
  • Мнения: 2 184
Важното е да има ракия.,с всичко става,
но класиката е салата и туршия,спрямо сезона.
Ракия не пия,а водката я предпочитам с ядки,
червеното вино със сирене.

# 44
  • Мнения: 9 991
Туршия разбира се   chef smile3521

Общи условия

Активация на акаунт