На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 520
  • 762
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, този сироп Гринтус, за който споменахте предните страници как го давахте на децата и наистина ли е подходящ за всякакъв тип кашлица? Има ли го навсякъде в аптеките?

На на него пише "за суха и влажна кашлица". На Зари предписаха 4 пъти по 5 мл. 

red_nelitka, Фортуна ти е отговорила за тестото, и аз така ги правих - само с брашно и вода. После го разточих, сложих Зари да стъпи отгоре и изрязах внимателно стъпките. Пръстчетата ги правих от топчета тесто, които леко сплесках.

Светле, не успява да оближе сока от ламината, защото кучето го изпреварва  Mr. Green

# 571
  • Мнения: 87
Здравейте, май не съм писала от  много, много отдавна. Като чета май само моята маймунка не е проходила. Голям страх изпитва и днес за пореден път си удари главата върху стара цицина и стана още по голяма. След такива падания въобще не иска да се пуска. Пълзи като ракета но когато я пусна почва да се смей нервно и веднага сяда, но много рядко успявам да я излъжа обикновено ме усеща и веднага сяда. Иначе като ме хване за пръста се разхожда без проблем.
Май вече ще станат два месеца от както с баткото си са постоянно болни и вече ми писна. Изпи много лекарства и сега я караме само на билкови, защото личната вече не знае какво да и дава. В момента само кашля но това пак ме притеснява много, защото миналият месец големият ми син само кашляше без други симптоми и се оказа бронхит. Пи 10 дена антибиотик, продължи да кашля и се оказа че има пневмония, без никакви признаци само с една лека кашлица. Като цяло всички празници ми минаха с болни деца и притеснения.
И докато съм на вълна болести да се оплача още малко, не стига че Криста  мина през различни грипове и междувременно беше с изгорена ръка и превързана 10 дена. Аз на 01.01. реших да почистя със Стийм Моп и Криста естествено много се развълнува и в лудницата си пъхна ръката под парата и се изгори ръката много лошо. Толкова много плака милата , че направо имаше напъни за повръщане. И се зарекох повече да не чистя  Peace.
Иначе гледам че си играе със строителя на батко си и се справя доста добре. Днес разглеждаше книжка и си говореше нещо и беше много сладка. Казва някакви бебешки неща но като всички бебета нищо особено. Това е за сега от мен.

# 572
  • Мнения: 1 270
Късметче аз съм чувала за дърпането на уши, но чак подробности не знам. На вас операция ли ви предложиха? Или ти профилактично питаш.
Рали аз с мопа чистя като нося малкия в другата ръка, иначе не става. То сигурно е минало вече и е забравила. Ще проходи, не се притеснявай, за къде бързаш.
Дано като застудее сега измрат вирусите и няма вече болни.

# 573
  • Мнения: 168
Рали, дано се оправите бързо. Сианчето съще се беше изгорила на печката и знам какво е, люлеех я на ръце, а тя се захласваше от рев. Много неприятно беше. Но мина.  Hug
С болестите и ние сме така, но аз карам все по бабешки и с билкови, хомеопатични и др. такива. Лично аз от вчера съм на антибиотик, Аугментин, въпреки че още кърмя, но не издържах вече психически. Болна съм от 2-3 януари и гърлото все ме боли, та нито да ям, нито нищо. Ужас. Мисля, че този антибиотик ставаше, поне личната лекарка каза, че е ок. Накара ми се много, че още кърмя и си съсипвам здравето, имунната ми система е тотално срината. Откакто съм родила все боледувам. И наистина вече мисля да спирам.
Фусте, става въпрос за мен  Joy не за детето. Но аз от малка боледувам от сливици, това ми е слабо място. Бях се пооправила, но от бременността и раждането отново се сринах и гърлото ме боли всеки месец. А лекарства не съм пила вече 2 години, само хомеопатия и бабешки лекове. Миналата нова година я посрещнах с маска и гнойна ангина, която лекувах с локален антибиотик 20 дни. То вече не се издържа.
Извинете, че се наоплаках, не е типично за мен, ама тез болежки ме измъчиха.
Надявам се вече от утре да съм по-добре. И Сианчето, и кака й и всички да са ок.

# 574
  • Мнения: 475
Здравейте, отдавна не съм писала, но си чета ежедневно тук какво си обсъждате...
късметче, по повод дърпането на уши, аз като малка бях постоянно болна с тия сливици, въобще много проблемни и си спомням, че нашите ме водиха при един човек, който дърпа уши, било е доста отдавна, но някъде в Шуменския край. Наистина има ефект и на мен ми помогна, толкова години след това съм се разболявала пак с болно гърло, но такива истории с гноясали сливици не съм имала. Само че сега след като родих и с това кърмене 1 година толкова ми е паднал имунитета, че имам чувството, че от най-малкото се разболявам и съм постоянно болна все... това дете покрай мен как издържа здраво, не знам.

# 575
  • Мнения: 168
Същата съм и не знам щото не съм вече първа младост ли, що ли? Ама съм като парцал, кой откъде мине ме заразява с нещо.

# 576
  • Мнения: 100
късметче , когато ме болеше гърло, като дете, баща ми редовно ми дърпаше ушите.  Grinning Наистина изпитвах облекчение след това. Друг лек, който пък майка ми прилагаше, беше да си намаже пръстите с мед и сода бикарбонат и ми натриваше сливиците. Много е неприятно, но и това доста ми е помагало. До днешен си го прилагам сама.

Рали , много тъжно ми стана, като те четях. Надявам се да сте приключили с неволите. Hug
За прохождането, ние бяхме сред последните. Имаше дечица проходили месеци преди нас, но за миг не съм се притеснила. (Все пак не сме на състезание тук  Wink ) Дай време да детето да се успокои и само ще се пусне. И ние дълго време се водихме за ръчичка и изведнъж се пусна... Толкова бързо стана всичко.  Rolling Eyes

# 577
  • Мнения: 168
късметче , когато ме болеше гърло, като дете, баща ми редовно ми дърпаше ушите.  Grinning Наистина изпитвах облекчение след това. Друг лек, който пък майка ми прилагаше, беше да си намаже пръстите с мед и сода бикарбонат и ми натриваше сливиците. Много е неприятно, но и това доста ми е помагало. До днешен си го прилагам сама.
Just a Dreamer, за последните 10 дни опитах всичко - гаргара с вода и сол, мед и сода на сливиците, сребърна вода, трахизан, витамин С, чайове, може и да пропускам нещо. Аз съм много търпелива и на болка, ама вече нещо не издържах.

# 578
  • Мнения: 1 359
 Мога да добавя още нещо към списъка - гаргара с нишадър. Купува се от аптеките, прахче е и се разтваря  1-2 ч.л. от него в  малко топла вода. Прави се гаргара и не се гълта! Simple Smile Дано антибиотика помогне късметчеPeace
  А болки в гърлото най-леко се успокояват с вътрешни промивки с водка  Laughing чиста   Laughing

# 579
  • Мнения: 168

  А болки в гърлото най-леко се успокояват с вътрешни промивки с водка  Laughing чиста   Laughing

Абе, чак до водка не съм стигала, ама пия всяка вечер по 1 чашка вино. И пак не Grinning

# 580
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте, май не съм писала от  много, много отдавна. Като чета май само моята маймунка не е проходила.

И Никола не е проходил  Peace Хич не му се притеснявам. Ще си проходят децата, няма за къде да бързат.

късметче, бързо оздравяване !

Хубав ден на всички   bouquet

# 581
  • Мнения: 800
Здравейте момичета,
Виждам, че и други са с нашите неволи и се оплакват от често боледуване. Аз не смея сега дори да кажа, че сме добре, защото мине не мине и хайде пак хрема, кашлица и червено гърло. Аз лично мисля, че седенето вкъщи с децата изнежва и майките. Ограничените контакти, недоспиването, умората, еднообразието - всичко това снижава имунитета и в един момент и най-дребното вирусче ни разболява. Помня, че и с Борис имах такъв период - между първата и втората му година двамата все бяхме болни. Като тръгнах на работа, това при мен премина. А принципно боледувам от грип веднъж годишно. Сега попихме ехинация под различни форми и все пак мисля, че имаше добър ефект при всички. Аз и мъжо на обикновени капки, децата под формата на детски сиропи.
На мен също гърлото ми е слабо място. Ако се разболея, задължително там ме удря. Миналата пролет направих гнойна ангина, която не мина от никакви локални илачи и си изпих антибиотика като поп. Даже съжалих, че не го започнах по-рано, а се оставих да се влоша безобразно. Нишадърът помага, гаргара със сода и сол, обтриване с мед и сода, но откровено казано - стигне ли се до гнойни налепи най-добре да се изпие АБ, защото може инфекцията да е с бактериален характер и ако не се лекува радикално, да доведе до много сериозни проблеми, вкл. да удари в кости, стави, сърце и т.н.
Що се отнася до кърменето и приема на АБ, мисля, че малко прекалявате с притесненията и пазенето. Все пак децата вече не са новородени, няма особен риск от това да приемат някакво количество АБ чрез кърмата. Да не говорим, че вече са достатъчно големи и нищо няма да им стане ако бъдат отбити. Аз въобще не съм кърмачески настроена и като я гледам моята колко е упорита и как не се отказва от любимите си неща, ако не я бях отбила в по-неразбиращия й период, сега сигурно мозъкът ми щеше да изпива. А и докато я кърмех, пак си боледувахме двете, тъй че тезата с имунитета, който идвал от кърменето, за мен е силно преувеличена.

# 582
  • Мнения: 168
Що се отнася до кърменето и приема на АБ, мисля, че малко прекалявате с притесненията и пазенето. Все пак децата вече не са новородени, няма особен риск от това да приемат някакво количество АБ чрез кърмата. Да не говорим, че вече са достатъчно големи и нищо няма да им стане ако бъдат отбити. Аз въобще не съм кърмачески настроена и като я гледам моята колко е упорита и как не се отказва от любимите си неща, ако не я бях отбила в по-неразбиращия й период, сега сигурно мозъкът ми щеше да изпива. А и докато я кърмех, пак си боледувахме двете, тъй че тезата с имунитета, който идвал от кърменето, за мен е силно преувеличена.
Аз не се притеснявам и пазя, просто не искам да я тровя излишно, но в случай че съм болна, както е сега, си пия антибиотика. Освен това също не смятам кърменето за панацея - за статистиката миналата година, когато беше"изключително" кърмена, боледува 3 пъти, все с антибиотик и единия от тях лежахме в болница.

# 583
  • София
  • Мнения: 1 966
Рали, много неприятно  Sad Дано скоро да се приключи с това боледуване  Hug И при нас не е цвете положението, беше преди празниците с конюктивит, сега гадния вирус с хремата и кашлицата, още кашля и се сополиви, а от хремата пак се бяха възпалили очичките и пак трябваше да слагаме капки по 4 пъти на ден.

късметче, ок е Аугментина за бременни и кърмещи  Peace Бързо оздравяване  Hug А иначе за имунитета явно си е до организъм, аз например откак съм родила съм свръхчовек  Mr. Green, не боледувам, мога да издържа завидно време без да ям, без да спя. За сметка на това докато бременеех бях сто пъти болна, такова боледуване сигурно не бях боледувала през целия си живот, всички възможни вируси хванах, и зимни, и летни.

# 584
  • Мнения: 168
Мерси, Светле! Това с очичките и хремата и ние го минахме, дано поне тя се задържи по-здравичка.
Всички да оздравявате! Hug

Общи условия

Активация на акаунт