Съжалявате ли за избора си?

  • 5 446
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Ако можете да върнете времето назад и отново да избирате с какво име да запишете детето си, дали отново ще изберете името, с което то вече се казва? Съжаляване е малко силно казано, да речем, че смятате, че нещо по- така можеше...  Thinking  Или се влюбихте в името дори повече от времето, когато го избирахте?

# 1
  • Мнения: 2 769
Категорично не съжалявам за избора си. Не мога да кажа, че съм била влюбена в имената на децата си, първия път имах две имена и се колебаех между тях, но щом видях дъщеря си бях вече сигурна в избора си. Вторият път имах вариант, който много харесвах, но в края на седмия месец си промених мнението и с ММ избрахме коренно различно име. И двата пъти търсихме име, което да ни харесва като звучене и да има хубаво значение. Мисля, че и в двата случая сме направили правилния избор! bowuu

П.П. pina, благодаря за темата, чудесно хрумване!   bouquet  Ще я следя с интерес!

# 2
  • София
  • Мнения: 44 402
Не, не съжалявам, имало е моменти когато съм си казвала можех, така  да го кръстя или едикак си(за 2 имена други само става въпрос), но истината е, че не  мога да си представя да се казва по друг начин. Абсолютно го приемам като неговото си име, така както е трябвало да се казва. И да, все повече го харесвам...

# 3
  • Мнения: 8 939
Вероятно бих избрала същото име. Винаги съм го харесвала, макар да мислех и друг вариант като вече бременна. Таткото не одобри другото име, а то също би й ходило много. По моите представи двете имена са еднотипни. Не бих си позволила името на детето ми да е моментна хрумка.

# 4
  • Мнения: 1 040
Не, не съжалявам. Децата също харесват имената си.

За първото дете нямахме име, бабите заявиха категорично, че не желаят детето да бъде кръщавано на тях, а свекървата добави, че не желае то да носи и името на свекъра.
Роди се изненадващо, болен, с малък шанс за живот. Кръстих го на светец и дадох обет, ако детето оживее, да правя курбан всяка година на деня на светеца.
За второто дете се колебаехме между много женски имена, като нито едно от тях не ни харесваше напълно. За мъжко име имахме само един вариант, любимо име и на двамата.

# 5
  • Мнения: 199
Не мисля, че някой би съжалявал за избора на име, дори и да не е любимо име то след като е на детенцето ти, а и щом е избрано не е случайно в никакъв случай.  Stop newsm34

# 6
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Не,не съжалявам изобщо.
Не е името,което си бях намислила от дете.Беше компромисно име,избрано уж на шега.Но се оказа точно неговото.Отива му.Преди да родя сина си името не ми правеше впечатление,сега го обожавам.
Бих съжалявала ако го кръстя на някой ,а този някой с течение на времето се докаже като лицемерен,прост,зъл човек...

# 7
  • Мнения: 7 009
Не съжалявам.
Аз така или иначе нямах друго име за момче.
Все си мисля, че можеше да е малко по-кратко, аз съм по минимализма  Crazy
Но пък всъщност си е хубаво име, нищо му няма  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 900
Не съжалявам, макар че в избора на имена не се съобразих само със себе си. Желанието ми беше синът ми да се казва Момчил, а за дъщеря ми до последно се чудех между Албена, Юлия, Вяра и името, което в крайна сметка тя носи.
Не съм имала детска мечта какво име ще носи бъдещото ми дете, нито ме е осенявало просветление как да го кръстя в момента в който съм го видяла за пръв път.
Истината е, че толкова много съм свикнала с имената на децата си, че  ми се струва, че им прилягат и сякаш не мога да си представя да се казват друго яче.

# 9
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
О, не, в никой случай не съжалявам, то това име така добре му лепна на моя син, просто не мога да си представя друго дете да се казва по този начин или пък той да се казва по друг начин, особено откакто той си научи и двете имена, и с гордост си ги съобщава като го попитат как се казва. Преди да забременея харесвах много Мартин, но честно казано не съм мислела, че е много вероятно да кръстя детето си така. Симон пък се появи като идея заради конкретния човек, на който е кръстен. Преди да забременея имах категоричен вариант за женско име, за мъжко имах един изявен фаворит - Емануел, и няколко вторични вероятни - Патрик, Коен, Натанаил и няколко други. Единствено за Емануел се чудех по едно време, след като родих и малкия беше още на месеци, дали не трябваше да го използвам все пак, защото харесвам, разбира се, името, но желанието ми да го ползвам е по други сантиментални причини, свързани с един мой починал приятел. Но колкото повече расте сина ми, толкова повече Симон Мартин ми се вижда най-подходящото име за него, а Емануел сега ми звучи преклаено нежно за характера, който смятам, че се оформя.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не, не съжалявам - имената са перфектни за тях и много им отиват. Не мога да си ги представя с други имена  Grinning

# 11
  • Мнения: 505
Такива като мен , които са кръщавали на разни баби и дядовци , които нямат никакви заслуги , може би биха избрали друго име. Понякога съжалявам , но само по тази причина , иначе името е хубаво.

# 12
  • Мнения: 7 009
Стефан е много хубаво име, не съжалявай  Hug

# 13
  • Мнения: 199
ми иванова, дори да си кръстила на някого без той да има заслуги пак вие сте избрали и сте направили избора как точно да се казва, това исках да кажа, че смятам, че няма кой да съжалява. А, Стефан си е много хубаво име!

# 14
  • София
  • Мнения: 44 402
Може би единствено хората кръстили детето си по определен начин под натиск....

Общи условия

Активация на акаунт