Съжалявате ли за избора си?

  • 5 448
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Не съжалявам. Винаги съм искала да имам момиченце и да се казва Вероника. Всъщност исках близначки и бях избрала две имена ама не се получи.Ако беше момче щеше да се казва Виктор.
Братовчедка ми обаче се принуди да кръсти детето на свекъра -Георги, хубаво име е, но тя съжалява.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 658
Не само не съжалявам, но и се радвам, че удържах на натиска да се казват еди-как-си. С първото направих грешката да коментирам какво сме решили и предизвикахме куп дискусии и даване на акъл кой как смятал и защо, и какво  ooooh! С второто казах само, че сме избрали името и точка  Mr. Green И за двамата след раждането имаше коментари, че не било "правилното" име, ама ми дреме  Mr. Green Сега вече всички приемат и не могат да си представят нещо друго Simple Smile

# 17
  • Мнения: 11 747
И аз не съжалявам и от ден на ден съм по- влюбена в избраното име. Не знам защо наскоро сънувах, че в последния момент сме се отказали от името ѝ и сме решили да я кръстим Анелия. След няколко дни бях твърдо решена да сменим името на детето и си блъсках главата колко тежка процедура ни чака и какво ще обяснявам в съда, но твърдо бях решена да върна първоначалния избор - това в съня ми. Когато се събудих чак ми олекна, че детето си е с правилното име. Озадачена съм откъде дойде в съня ми това име Анелия, тъй като никога не сме го обсъждали и не е имало вероятност да се казва така. Няма и баби с това или подобно име, просто отникъде никаква следа.

Анкетата май не става. Голяма грешка, че заглавието на темата съдържа въпрос с точно обратен знак на въпроса от анкетата и ми се струва, че се гласува погрешно. Късно го забелязах. Ако искате погледнете пак и ако има грешка си редактирайте отговора.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 403
Пина, хубаво, че отбеляза това за анкетата, аз ест бях гласувала наопаки, но сега се поправих Simple Smile

# 19
  • Мнения: 15 379
Името му отива толкова много, отделно, че той много си го харесва, че не бих си и помислила да се казва другояче.

# 20
  • Мнения: 4 569
Гласувах с "не знам", защото исках да видя отговорите. Simple Smile

Само ще чета ...

Трудна и отговорна задача си е даването на име. Всеки има един период в който не си харесва името.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Категорично не съжалявам за имената и на двамата, даже ги харесвам повече с времето. При избора им не сме правили компромиси и не сме имали колебания за да съжаляваме сега.

# 22
  • Мнения: 92
Не, не съжелявам за големия имахме малко опции бързо го решихме че е Емо още като разбрахме че е момче,за девойката ми беше по-трудно даже мислех и тема да пускам, но като го измислих никога не съм се съмнявала в избора си Деница Simple Smile(всички много го харесаха )

# 23
  • Мнения: 378
Не, не съжалявам и пак бих го кръстила така. Някои хора не приемат името и ме смущават, карат ме да се замисля, но пак стигам до това, че изборът ни (на мен и татко му) е идеалният за нашето дете. Не мога да измисля по-подходящо, държахме да е на баща ми (младежа и физически прилича най-много на него  Heart Eyes) и да не е масово. И двамата с баща му имаме по-редки имена и винаги са ни наричали само по малко име или с гален вариант. Абсолютно категорично не искам в училище да се превърне в И. дългия, малкия или дебелия, защото точно с тези примери се сещам за хора, на които и сега така им казват. Обадя ли се в детската или на педиатъра, когато кажа "обажда се майката на И." и вече знаят за кого става въпрос Laughing. Другите имена, които ми харесват, ще трябва да почакат за второ, трето...  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 216
Всеки има един период в който не си харесва името.
Не е така. Винаги много съм си харесвала името
За името на детето си не само, че не съжалявам, ами все още мисля, че това е най-подходящото име точно за моето дете.

# 25
  • Мнения: 739
Отговорих не знам, защото за първото дете бях категорична и сега пак бих направила този избор. Но за името на второто доста се колебаех. И сега като се замисля, понякога го харесвам, друг път ми се струва, че друго трябваше да изберем.

# 26
  • Мнения: 11 747
Въпреки, че много харесвам името на дъщеря ми, на моменти и аз си мисля не трябваше ли нещо по- артистично, по- експресивно...  Crazy  И все пак добре, че се спрях.

# 27
  • София
  • Мнения: 484
Не бих го сменила, винаги съм искала дъщеря и да я кръстя точно така. Не сме имали други варианти, дори не съм мисли за мъжки имена , толкова силно вярвах и бях убедена , че ще е момиче

# 28
  • Мнения: 4 569
Озадачена съм откъде дойде в съня ми това име Анелия, тъй като никога не сме го обсъждали и не е имало вероятност да се казва така. Няма и баби с това или подобно име, просто отникъде никаква следа.
Гледам, че поста ти е пуснат на 8.12. На другия ден беше голям християнски празник- св. Ана - майка на Богородица, ден на майката.
Дали съня е показател че св. Ана закриля малката? Или знак, че трябва да запалиш свещичка в църква? Или да раздадеш за здраве?  Rolling Eyes Не знам дали си християнка, дали вярваш, само си размишлявам.
Друго - има връзка между сънуваното име и реалното - общите букви. Може да е знак че си избрала правилното име - в съня ти е подобно.
Не знам, това са само някакви мои размисли и далеч не претендирам да са истина. Просто е усещане, интуиция ли, как да го обясня?  Rolling Eyes
Май трябваше на лс да ти го пратя ...  Rolling Eyes Blush

# 29
  • Мнения: 11 747
Няма проблем, Естел! Много интересни разсъждения, не ми е хрумнало изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт