Съжалявате ли за избора си?

  • 5 445
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 292
Никога до сега не съм съжалила.Избрах името някак със сърцето си няколко години преди да се запозная с мъжа ми.Оказа се, че и той харесва много това име и ако има дъщеря/ а той искаше точно момиче/ иска да се казва така.
Просто нямаше друго име за нея и толкова много ѝ подхожда Heart Eyes
Отделно имах трудно забременяване и нареченото име си дойде и със значение.
Казва се Габриела.

Имахме и мъжко име...кой знае, може би ще го ползваме някой ден  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 173
Не. Красиво, благозвучно, българско и рядко срещано име.

# 47
  • София
  • Мнения: 119
Не.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Не, не съжалявам, имало е моменти когато съм си казвала можех, така  да го кръстя или едикак си(за 2 имена други само става въпрос), но истината е, че не  мога да си представя да се казва по друг начин. Абсолютно го приемам като неговото си име, така както е трябвало да се казва. И да, все повече го харесвам...
Горе-долу това е и моят отговор.

# 49
  • Мнения: 34
И двете ми деца са кръстени на дядовците.Голямото е на баща ми,малкото е на прадядо си.Харесвам имената много.

# 50
  • Мнения: 1 786
Не съм участвал в избора на име, но смятам ,че това си е категорично нейното име и се радвам ,че не е кръстена Валентина или Валя, заради деня , в който се е родила , а си има име, което не е съобразено с никой . И тя си го харесва .

# 51
  • Мнения: X
Интересен въпрос. Не, не съжалявам. Особено името на дъщеря ми все повече ми харесва.

# 52
  • Мнения: 12 031
Ако години по-рано имах дете най-вероятно щях да го кръстя Александър/ Александра- това бяха любимите ми имена далече преди да станат банални и употребени до втръсване.


Името на сина ми е поетично, красиво и българско.Много му отива.
Но след години- когато преглеждах списъците на приети деца в ДГ, списъци на деца в първи клас и от две години- почти два-три пъти в годината списъците на деца в математически състезания,/ преглеждам,  за да търся позицията на моето дете, не да гледам имена, разбира се Simple Smile/ ми прави впечатление, че също леко се е банализирало.Което не ми  пречи да го харесвам, само понякога се замислям дали не беше по- добре да се казва Божан или Богдан.А тези имена никога не са ми били на дневен ред, въобще не съм ги мислила.Синът ми се казва Боян, затова понякога си мисля и за производните имена и на моменти ми звучат някак по- устойчиво, по-добре.


# 53
  • Мнения: 2 286
Единственият начин да сменя името на детето, е да сменя таткото Joy .
Скрит текст:
Преди много, много време, когато съм си мислела "един ден, когато имам момче", бях избрала Кристиян. Никога не съм го подлагала на премисляне.
Когато се запознах с ММ (на по 15 г. тогава) понякога сме си говорили ако някой ден имаме общо дете (бяхме само приятели), че ще е момиче и ще се казва Ния. Като забременях след време, изобщо не сме обсъждали имена. ММ беше сигурен, че ще си имаме момиченце, то ще се казва Ния и толкова. Обаче, за огромна изненада, се оказа, че чакаме момче Crazy . Голяма драма беше, ГОЛЯМА! Таткото каза, че не харесва мъжките имена, той момче не искал hahaha . Ужас! Като предложих Кристиян, той каза, че с Кристиян под един покрив няма живее newsm78 , след това настоявах за Боян - и това не му харесвало. Лелее, само си спомня колко трудно избрахме името ooooh! . Единствено за Стоян бяхме на едно мнение, но ни казаха, че първо дете не се кръщава на починал роднина и отпадна.

Сега вече не искам да се казва по друг начин, толкова съм си свикнала с името му и много ми харесва. Да си го носи със здраве дълги години!

# 54
  • Мнения: 8 930
И как се казва, hailie? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 286

Скрит текст:
Симеон

# 56
  • Мнения: 5 259
Скрит текст:
Преди много, много време, когато съм си мислела "един ден, когато имам момче", бях избрала Кристиян. Никога не съм го подлагала на премисляне.
Когато се запознах с ММ (на по 15 г. тогава) понякога сме си говорили ако някой ден имаме общо дете (бяхме само приятели), че ще е момиче и ще се казва Ния. Като забременях след време, изобщо не сме обсъждали имена. ММ беше сигурен, че ще си имаме момиченце, то ще се казва Ния и толкова. Обаче, за огромна изненада, се оказа, че чакаме момче Crazy . Голяма драма беше, ГОЛЯМА! Таткото каза, че не харесва мъжките имена, той момче не искал hahaha . Ужас! Като предложих Кристиян, той каза, че с Кристиян под един покрив няма живее newsm78 , след това настоявах за Боян - и това не му харесвало. Лелее, само си спомня колко трудно избрахме името ooooh! . Единствено за Стоян бяхме на едно мнение, но ни казаха, че първо дете не се кръщава на починал роднина и отпадна.
Много сте забавни  Joy

# 57
  • Мнения: 1 424
Не съжелявам за избора си на имената на децата...може би защото не са кръщавани под натиска на хора или конкретно на баби, дядовци или други роднини. Не мога да си представя да се казват с други имена.

# 58
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
hailie, чудесно име сте му избрали  Peace.

# 59
  • Мнения: 2 286
hailie, чудесно име сте му избрали  Peace.

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт