Съжалявате ли за избора си?

  • 5 444
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 933
Не бих сменила имената на децата си. Много ги харесвам, а и те си харесват имената.
Попитах и мъж ми:
- Ако можем да върнем времето назад би ли сменил имената на децата?
- Не.

Избрах името на дребния когато бях бременна в 5ти месец. Не е кръстен на никой. Тогава мъж ми беше малко ошашкан, но явно името на сина ни си е точно за него.
Навремето мъж ми изказа опасенията си "Не искаш да му казват Сашо". Никой не му казва така. Но пък имахме приятел, който постоянно бъзикаше мъж ми "Няма да му казвам Сашко, ще му казваме Санде"  hahaha

# 31
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Не, не съжалявам. И двете имане като ги избирахме и им гледах значението. Голямата е точно като слънчев лъч. Калина означава хубава. За нея се колебаех дали да не е Мария и ако се беше родила на 28.8 щеше да се казва така, но тя сами си избра да се роди на 29.8 сутринта.  Laughing

# 32
  • Мнения: 574
Отговорих с "Не знам", което в никакъв случай не означава, че съжалявам за изборите си. Защото съм избрала и на двете си деца имена, които са ми харесвали тогава. Изобщо не съм се съобразявала с роднини, празници и други неща.
Например когато бях бременна със сина ми, много исках да е момиче и да се казва Алексия. Но когато забременях 6 години по-късно и знаех, че чаках момиче, това име не ми беше във вариантите.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
никога.
Стилни, неповторими и уникални имена съм измислила.

# 34
  • Мнения: 11 747
Шани, понеже неведнъж си казвала такива неща за имената на децата си, много ми е любопитно как се казват? Ако искаш може и на лични да ми пишеш, ще се радвам! Понеже и аз съм по неповторимите имена...

# 35
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 412
Не не съм съжалявала

# 36
  • Мнения: 5 682
В интерес наистина отначало името го харесвах, но някак не го възприемах. С течение на времето го харесвам все повече, особено в комбинация с фамилията й , звучи ми някак "тежко".
На на близначките имената също са по-различни, много ги харесвам. Исках едната да е Калояна или Йована.., но мъж ми не е навит.

# 37
  • Мнения: 15 379
А какви имена сте избрали за близначките?

# 38
  • София
  • Мнения: 265
Не, нито за миг. Имах леки притеснения, защото името й не се котира добре Wink (съдейки по темите, които съм чела тук), но засега смятам че й отива, а и тя някак промени представите на много хора, които избелваха очи, когато за първи път разбраха как е кръстена.

Забавно е, защото името явно не познато на дечица около найната възраст и често има доста весели интерпретации.

# 39
  • Мнения: 8 930
Не, нито за миг. Имах леки притеснения, защото името й не се котира добре Wink (съдейки по темите, които съм чела тук), но засега смятам че й отива, а и тя някак промени представите на много хора, които избелваха очи, когато за първи път разбраха как е кръстена.

Забавно е, защото името явно не познато на дечица около найната възраст и често има доста весели интерпретации.
Е, кажи как е! Praynig Пък след час го изтрий, ако те притесняват мнения и коментари тук.

# 40
  • София
  • Мнения: 265
Сирма се казва. По-ящните деца я помнят като Сармà, но се е случвало да питат "тя Сирене ли се казваше?"  Laughing Оставам с впечатление, че в тези години паметта се базира на гурмè-то ...

# 41
  • Мнения: 8 930
Нормално, но рядко име. Всъщност има много фенки тук. Признавам, не съм сред тях, но и не правя асоциации с храни. Две дами познавам с това име и конкретно образа на едната ми изниква, когато го чуя. И макар да я познавам отскоро и нямаме кой знае какви контакти, определено смятам, че й ходи. Та, човек прави името! Peace
Ако си изтриеш поста и аз ще махна моя коментар.

# 42
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
В никакъв случай не бих сменила името на дребната. Вярвам, че това е точно нейното име.
Всъщност, преди да започнем да мислим за име, имах идея за друго име. Много си го харесвах, мъжа ми беше на кантар - и му харесваше, и не чак толкова много. На шега, измежду много други имена ми хрумна, това което сега носи дъщеря ми. Баща и се влюби в името, и аз реших, че ми харесва.  Сега не мога да си представя да се казва другояче.
Тристана, името на дъщеря ти е много хубаво. Мъжа ми не би го приел, иначе веднега си правя второ момиче за да го кръстя така. Имам една приятелка, нейната щерка така е казва и много ми харесва. Дъщеря ми си кръсти една от нейните кукли така, явно и на нея и харесва. Това оффтопик, извинете  Mr. Green

# 43
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Тристана, на мен ми харесва името на дъщеря ти.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не, не съжалявам за избора си - и за двете ми деца - знам, че точно това са имената, които исках и които им пасват най-добре, това са си "техните" имена просто, точно тези и никои други.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт