СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 3

  • 99 495
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 864
Не забравяйте, че от следващата година ще има 2 немски паралелки. Така че балът за СМГ с немски ще падне. Wink
Още от 6-ти клас уроци по БЕЛ ми се вижда прекалено презастраховане. Освен ако и учителят, и детето не са тежък случай. Crazy

Не съм сигурна, че ще падне. Досега най-добрите математици предпочитаха английски, за да си останат в класа и да си запазят класната. Сега ще е обратното - и двете учителки по математика ще водят по една паралелка с немски и децата за да си гарантират място отново в стария си клас ще трябва да се понапънат повечко.
И на мен ми се струва излишно рано от шести клас да се започва с уроци. Достатъчно е да отделяте по 1-2 дни през месец ( примерно през ваканцията) и да упражнявате материала чрез тестове. Преразказите все ще ги научат цял седми клас.

# 691
  • Мнения: 4 204
Не забравяйте, че от следващата година ще има 2 немски паралелки. Така че балът за СМГ с немски ще падне. Wink
Още от 6-ти клас уроци по БЕЛ ми се вижда прекалено презастраховане. Освен ако и учителят, и детето не са тежък случай. Crazy

Благодаря, споделям твоето мнение.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 154
Класните ръководители по математика остават, като класни на английските паралелки. Немските паралелки в 8 клас се поемат от учителките по немски език.
Така че, ако децата държат да запазят учителите си по математика и като класни ръководители отново ще трябва да изберат английска паралелка.

# 693
  • Мнения: 4 204
Класните ръководители по математика остават, като класни на английските паралелки. Немските паралелки в 8 клас се поемат от учителките по немски език.
Така че, ако децата държат да запазят учителите си по математика и като класни ръководители отново ще трябва да изберат английска паралелка.

Какви са отзивите от преподавателите по НЕ?

# 694
  • Мнения: 864
Класните ръководители по математика остават, като класни на английските паралелки. Немските паралелки в 8 клас се поемат от учителките по немски език.
Така че, ако децата държат да запазят учителите си по математика и като класни ръководители отново ще трябва да изберат английска паралелка.

Възможно е, но по математика всяка една от учителките ще преподава на една немска паралелка и всяко дете ще има шанс хем да учи немски, хем да си запази учителя по математика, докато досега бяха принудени да избират само английски. Поне аз така го разбирам. Може и да греша. Ще видим как ще е тази година и после ще правим сметки.

# 695
  • Мнения: 432
Единствената сметка, която правя е бал над 34, и това ме стресира отсега.

# 696
  • София
  • Мнения: 752
Единствената сметка, която правя е бал над 34, и това ме стресира отсега.
6 по МАТ и 4 по БЕЛ не е толкова трудно за един семегеец. Laughing

# 697
  • София
  • Мнения: 1 154
Единствената сметка, която правя е бал над 34, и това ме стресира отсега.
6 по МАТ и 4 по БЕЛ не е толкова трудно за един семегеец. Laughing
Така е, но при 5,50 по мат. и за БЕЛ ще е необходимо 5,50.

# 698
  • Мнения: 432
Единствената сметка, която правя е бал над 34, и това ме стресира отсега.
6 по МАТ и 4 по БЕЛ не е толкова трудно за един семегеец. Laughing
Така е, но при 5,50 по мат. и за БЕЛ ще е необходимо 5,50.

Точно. Май само 6 са пълните 6-ци в София тази година.

# 699
  • Мнения: 939
Единствената сметка, която правя е бал над 34, и това ме стресира отсега.
6 по МАТ и 4 по БЕЛ не е толкова трудно за един семегеец. Laughing

Тъкмо влизах, за да напиша същото Simple Smile. Или 5.80 по математика (нека не бъдем максималисти) и 4.60 по български. По наше време в английска паралелка се влизаше дори и с 33, ако не се лъжа. Така че ако целта не са немските паралелки, нещата не са толкова страшни, особено за семегейци с тяхната подготовка по математика и навиците им да учат. Всички родители обаче се застраховаме с много курсове, защото искаме най-доброто за децата.

# 700
  • София
  • Мнения: 5 078
Когато това училище е единственото желано, няма как да не се презастрахова човек.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 154

Точно. Май само 6 са пълните 6-ци в София тази година.
И 5 от тях са в СМГ. Simple Smile

# 702
  • Мнения: 3 379
Не зная дали тук да попитам, но видях като записвах детето за изпита след 4ти клас, че има паралелка и с немски език от 5-ти клас. Това е нещо ново, явно, или аз не съм догледала предни години?

# 703
  • Мнения: 6 031
Не зная дали тук да попитам, но видях като записвах детето за изпита след 4ти клас, че има паралелка и с немски език от 5-ти клас. Това е нещо ново, явно, или аз не съм догледала предни години?
Ново е!  Peace

# 704
  • Мнения: 824
Prizma, била съм в твоята ситуация Simple Smile, приеха го спокойно и все още е в СМГ.
За 2-те немски и промяната на водещите математици е чудесна новина:)!
За БЕЛ всеки сам преценява, но моето мнение е че тези школи освен за високата оценка за бала и за желаното училище способстват и за изграждането на достатъчно високо ниво на грамотност, което остава за цял живот. В частния случай за моето дете бе достатъчно една година в Образователни технологии .

Общи условия

Активация на акаунт