БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 898
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 208
Благодаря, Лабрех, ще пробвам   bouquet

# 691
  • Мнения: 22 867

Знам, че с неподсладено не става. Сегашните руски сгущонки нямат почти нищо общо с едновремешните им, повечето не струват, гледам по форуми, че самите рускини си спозелят, ако са попаднали на качествен продукт. И за сметана+захар не знам, не съм пробвала, правила съм единствено домашна сгущонка, вариант "карамел" и най-любимата какаова. Heart Eyes

# 692
  • София
  • Мнения: 10 960
labrex дали с неподсладеното кондезирано мляко ,което има в Лидл може да се направи сгущьонка или пък течната сметана + захар на котлон. /В близост до нас не се продава подсладено кондензирано /Кауфланд ми е на далеч/.
 И още един въпрос в коя консерва няма добавени растителни мазнини ?В Дъч  Лейди има -специално огледах кутия в един близък супермаркет /кутийката беше само една и леко ръждясала /.
 За това което е в Кауфланд не знам ,но вземайки в предвид по-ниската му цена ........
 Гледах и доста клипчета в ютуб /руски / за сгущьонка и там се споменаваше ,че и в руското производство прибавяли раст.мазнини /палмово масло/.
 

Слага се на котлона 500 мл прясно мляко с 3 ч.ч. захар и 1 ч.ч. сухо мляко. Оставя се да ври на слаб огън, докато започне да покафенява, като постоянно се разбърква. След това се добавя 100 г масло и се вари около 1 час. Важно е постоянно да се разбърква.

# 693
  • Мнения: X
 И аз съм правила първата по  твоята рецепта ,но ми се получи малко не точно загоряло а с един по-тъмно оранжеви парченца.
 Идеята ми е да добавя захар към неподсладеното и да варя. Аз ще опитам някой ден -една опаковка е около 370гр неподсладено ще сложа 200гр захар /може ли да ми кажете какъв процент захар пише на подсладената да се ориентирам./
labrex дали с неподсладеното кондезирано мляко ,което има в Лидл може да се направи сгущьонка или пък течната сметана + захар на котлон. /В близост до нас не се продава подсладено кондензирано /Кауфланд ми е на далеч/.
 И още един въпрос в коя консерва няма добавени растителни мазнини ?В Дъч  Лейди има -специално огледах кутия в един близък супермаркет /кутийката беше само една и леко ръждясала /.
 За това което е в Кауфланд не знам ,но вземайки в предвид по-ниската му цена ........
 Гледах и доста клипчета в ютуб /руски / за сгущьонка и там се споменаваше ,че и в руското производство прибавяли раст.мазнини /палмово масло/.
 

Слага се на котлона 500 мл прясно мляко с 3 ч.ч. захар и 1 ч.ч. сухо мляко. Оставя се да ври на слаб огън, докато започне да покафенява, като постоянно се разбърква. След това се добавя 100 г масло и се вари около 1 час. Важно е постоянно да се разбърква.
Благодаря   bouquet

# 694
  • Мнения: 2 779

Виж и тук
Аз не бих сложила масло, ако ползвам домашно мляко  Peace

# 695
  • Мнения: 1 121
Момичета, искам да направя лек десерт със заквасена сметана. Досега не съм правила такъв, искам да я направя крем за торта, примерно. Ако може някоя лесна рецепта, че хич не съм добра в сложните рецепти  Embarassed Благодаря   bouquet

# 696
  • Мнения: 1 517
Момичета, искам да направя лек десерт със заквасена сметана. Досега не съм правила такъв, искам да я направя крем за торта, примерно. Ако може някоя лесна рецепта, че хич не съм добра в сложните рецепти  Embarassed Благодаря   bouquet
Торта можеш да направиш с блат за негърче или дори с готови купени блатове. Крем може да направиш с: 400 г заквасена сметана
•    80 г захар
•    400 г шоколадов кувертюр
Разтапяш шоколада слагаш с сметаната и разбъркваш. Така декорираш сладкиша или каквото си избрала.

# 697
  • Мнения: 1 121
Благодаря ти за рецептата! А ако вместо само шоколад сложа и малко какао дали ще се получи?

# 698
  • Мнения: 395
Имам доста начупени орехи. Не успяхме да ги изядем сурови, та за това търся десерт с много орехи.

# 699
  • Мнения: X

Виж и тук
Аз не бих сложила масло, ако ползвам домашно мляко  Peace
Като имам готово сгъстено мляко /конденз без захар/ прибавям захарта само и смятам ,че ще стане по-бързо. Въпроса ми е колко е маслеността на сгущьонката и процента на захарта в кутията да си направя сметката? Така или инак ще пробвам и ще видя що ще се получи .Млякото в Лидл си е мляко без раст.мазнина. С домашно ще стане но е по-бавно и има опасност да го загоря/не че и това няма да загоря Grinning 
Момичета, искам да направя лек десерт със заквасена сметана. Досега не съм правила такъв, искам да я направя крем за торта, примерно. Ако може някоя лесна рецепта, че хич не съм добра в сложните рецепти  Embarassed Благодаря   bouquet
Според мен тази торта е по-лека http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242823 или пък блат/бишкоти ,бисквити/  и плодове/може и  от компот / + сметаната +желатин .Редят се във форма за кекс или в отделни чашки. Зависи каква форма искаш

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 16:22 от Анонимен

# 700
  • София
  • Мнения: 10 960
Имам доста начупени орехи. Не успяхме да ги изядем сурови, та за това търся десерт с много орехи.

Орехови ромбчета

Получава се много лек и нежен сладкиш.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
N.M.W., с повече орехи е баклавата например.

# 702
  • Мнения: 11 607
Имам доста начупени орехи. Не успяхме да ги изядем сурови, та за това търся десерт с много орехи.

Да изпратя адрес за орехите?

Торта Гараш веднага правя с орехите....И другото - ореховки.....Ммммммммммммм......

# 703
  • София
  • Мнения: 30 206
Момичета + момче  Laughing

Дайте идея за приготвяне на пъстърва. Винаги я правя на скара и се чудя, дали да не опитам нещо друго  newsm78

# 704
  • Мнения: 3 020
Момичета + момче  Laughing

Дайте идея за приготвяне на пъстърва. Винаги я правя на скара и се чудя, дали да не опитам нещо друго  newsm78

Почти винаги я правим във фолио и фурната + резени лимон, копър, домати, зехтин, морковчета на жулиени, пикантина или натрошен бульон /с всичко това ги пълним/ и всяка увиваме поотделно, в тавичка с малко вода - става страхотна.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт